Oranje

Jedno pitanje, sa Maxxumom 125 kada orem onda ne koristim kvacilo uopste prilikom okretanja na krajevima. Hvatam ga na kraju istovremeno iz napred kretanja i pune brzine prebacujem u nazad, dizem plug i smanjujem gas. Serviser koji je bio tako je rekao da ga koristimo, a pre smo sa kvacilom stajali i onda reverserom se okretali...
 
Hidraulicni je reverser, ne stiskam nozno kvacilo nista. On bukvalno iz pune brzine se zaustavi i krene nazad.
 
Aha zato nam je i sugerisano da direktno iz napred odmah prebacimo u nazad bez "neutralnog" polozaja :ppozdrav:
 
Pa sta se tacno desava s menjacem? Nas cvt je blizu 3000 pa da znam se spremiti. A sto kaze Kris 80 kunu se ljudi u taj menjac.
tu neće biti nikakvih problema jer su mjenjači stvarno dobri.Ako je traktor 2012 i mlađi sipaj Nexplore od Case ili Steyr,a od NH se isto ulje zove Multi G.
 
Biti će video uratka uskoro,orano je u Slobodnici kod Slav.Broda,traktor ima sve osim prednjeg kardana,a što se boje traktora tiče ovog sam kupio proljetos i od početka 5mj.pa do 15.11. je okrenuo 800rh bez greške,Drugi plavac T7.170 mi je stigao 4.8. ove godine i do sada je okrenuo oko 600rh i na njemu je promjenjen senzor brzine.Imamo 4 traktora,a sada smo 100% na NH i sa kombajnima i traktorima.Od Traktora imamo TS125A kod nas je 15mjeseci,T7060 RC i T7050 Autocommand su stigli proljetos kako sam i rekao te jedan T7.170 Autocommand.Od kombajna imamo CS640 i CX840.Prije smo imali Class traktore i isto smo bili zadovoljni ali sada ipak malu prednost dajemo NH.

@Spajki NH zadnji traktor je T7.315,a svi ovi veći su Case Magnum traktori.Tvrdim da i ti Veliki Magnumi ili nh traktori rade perfektno ali i da za te traktore ipak treba obuka od strane kvalitetnog osoblja iz servise,a toga nama ipak još uvijek fali.Znam koji servis iz CNH grupacije već 5-6 god. sipa krivo ulje u mjenjače i naravno da moraju otići.

Znam di je Slobodnica, zato i pitam. To su dobri podatci za taj atar. Kolko bi tek išo da je suvo, kad sad po blatu ide 7-7,5 km/h? Jel motoru podizana snaga?
 
Dok je bio u Nizozemskoj stavljen je softver od T7.290,a dobro si primjetio da je to dobra brzina jer 200ks koliko otprilike ima T7050 nije dovoljno da vuče tom brzinom plug 5 brazdi.Što se mene tiče od sada uzimam samo Autocommand traktore jer je to stvarno vrhunski mjenjač s kojim je zadovoljstvo raditi,a i dosta štedi gorivo.U ovim uvjetima s claasom bi imao nešto manju dubinu,a puno bi sporije preorao istu njivu te bi potrošio od 5 -10l/ha više.
 
Dobri smo s Silviom,a sada je otvorio svoj servis pa će nam svakako sve on odrađivati.
 
Ako sam dobro razumeo 7050 AC ste cipovali na T7.290? Znaci nekih 70 konja? Kako se slaze softver sa tier 4 na tier 3 motor?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Lujo ajd šibni broj od Silvija na pp, zlu netrebalo :D
Bećarino, znači dobio si informaciju a kako to, isto ko i ti prskalicu, prilika...
 
A tolko si serucko po ostalima, a sad... e saš’ vidit šta si uzo’. ;) Ja bi svog plavca oma dao za zeleno žutu kombinaciju, al niko ga neće.
 
Juce bio na ispomoc kod rodjaka.Ujutru kad je otpustilo ruja bez blokade nije mogao da mrdne
20171226_122144.jpg


- - - - - - - - - -

20171226_121724.jpg
 
Zavrsih i ja nekako zimsko oranje..uzoro sam 6 hektar od tog 3 na zalaze pa se oteglo,nikad zavrsit.Ostalo mi jos pola hektra al cu to na prolece kad izvucem dubre.Nikad fergo nije vise ujesen uzoro kao ove godine
 
Nazad
Vrh