Oranje

Kakve zimske idile :D,masine prljave,blatnjave,zaledjene,potrosnja goriva povecanja,ako je neko losije gorivo,onda problemi sa filterima...orao sam 2 godine po snegu i ledu,blagi uzas.Kod nas putevi uglavnom srednje zalosni,do njive prolazis kroz blato i led,to ujutru kad se zaledi na traktoru,jedva ga pokrenes.Bolje orati dan i noc dok je vreme idealno,nego sad :ppozdrav:.
 
Juce taman pre kise oko 14:00 h zavrseno oranje za ovu god. U jednom postu sam napisao da je svuda poprilicno lako islo ali posle sam naisao i na parcele gde su se traktori ispovracali!!!
Invazija ptica kao kod Hickoka:
2015-11-13-132933.jpg


Cetvrtak 19. XI. oko 20 stepeni!

2015-11-19-144334.jpg


2015-11-19-144353.jpg


Pri kraju dana:
2015-11-17-161628.jpg
 
Meni ostalo još oko 10ha razlog zašto nije rađeno je slama koju sam čekao da se izbalira i odnese...
 
Mozda je neko imao I kvar na traktoru, ili iskrivio plug. Lose stvari se desavaju.
Ja licno zavrsio sam oranje jos pre 10 dana.
 
Ja sam imao drugih poslova.Radili kupus,trte frte.Doduse imam jos pola jutra :D

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Peet lepa ova zadnja slika kao da gori nebo. Ove godine oranje po suvom nisu zavrsili samo oni koji nisu hteli.

Jedanred, pre par godina je rekao jedan gazda iz Jermenovca (koji zivi na putu prema Sandoru) "ko ove godine, ove jeseni nije uzorao, treba oduzimati zemlju od njega".
Ja ne mislim tako, ali stvarno je bilo dosta lepog vremena za oranje, a i meteorolozi nisu omasili, rekli su da nece biti kise (sve do ovog vikenda).
 
Nazad
Vrh