Oranje

Nije ferocop,nego adutova ali mislim da kod ovih malih nema neke razlike.Diskovi su 560,28kom.
 
Evo oranje sa masinama od 200000 eura.Ne znam kako se vidi na slikama,ali uzivo je katastrofa.
John Deere 8260R i Lemken 6 brazda.
179d6870e07f70416c374e8024494bfb.jpg

9b4b451e3aba389063c687ba7e5bd60b.jpg
 
Tu predpluznjaci nisu podeseni dobro. Takodje se vide dugacke cime kukuruza sto znaci da tarup na masini koja je skidala usev nije dobar.
 
Da li neko ima iskustva sa plugovima koji imaju crtala pored predplužnjaka? Kako se ova kombinacija ponaša u loše tarupanom kukuruzištu?

 
Evo jednog od mozda mojih najtezih oranja ove godine.Prethodno bran kukuruz po jako mokrom.
Ovo da je radjeno u nasem ataru,nikad uzorao ne bih(prolaz tanjirace,pa oranje) Razlog:stvorio bi se sloj od nekoliko cm rastresite zemlje odozgo,i jednostavno traktor ne bi imao cvrstu podlogu za rad,a i da napomenem da je i ovako,bez tanjiranja skinutog useva proklizavanje u oranju bilo ogromno.
 
Slazem se sa Srdjanom ,mene par puta stric zeznuo da ide tanjiracama ispred mene da bi se bolje zaoralo ma katastrofa kad sam presao na cvrsto ista brzina isti gas bez blokade isao sam duplo brze ,inace posto se dugo nisam javljao oranje ove godine kod mene 577 peta spora dubina 25 plug leskovacki 13 coli katastrofaaa ,dok sam orao za zita to su tek bile muke sad se ovo nekako otaljava al do nove godine daj boze da bude gotovo pa da koljemo :)
 
Moje danasnje oranje...



140yce9.jpg

Evo ga plavi leopard kao moj samo sam mome ja pokazo da je i 52 za nj jak inace danas poceo orat kuruziste ,boze ti sacuvaj i cuvenu 757 se gusi,i crtalo sam skinuo i opet gusi i zagusi ili izbaci gomilu a i zaoravanje katastrofa cini mi se vise zutog sada gore nego pre oranja,a ovaj leopard tu nema sta da radi (mislim na kuruzuste).
E zaje..... ova kisa da nije mokro sibica bi radila svega mi.
 
Mislis da se u Sremu lako ore?

Prvo Nikola:Nemoj misliti da nisam u pravu,sad cu te razuveriti:na jednoj parceli sam bio u prolazu,pa sam obisao koji put tanjiracom(sojiste),cisto da napravim usporedbu-a na drugoj je Otac prilikom prskanja(bila psenica) promasio,pa sam nekoliko tragova prolazio tanjiracom takodje.Tu gde je tanjirano traktor je kidao i sebe,i plug,a bogami i mene u kabini(upravo"ona"podloga gore navedena)tu je i posle silnih kisa bilo i daleko povrsinski mokrije zemljiste.na tim mestima traktor od preko 5 tona i tri brazde je slajfao i pravio kanale upola dubine oranja,tako da svaki sledeci krug na tom mestu gde je bio prohod od zadnjeg levog tocka-oranje bilo "falicno" tj razlikovalo se od ostale dve brazde.

i drugo,ono vaznije,to nikad ne zaboravi:Mindjusar je uvek u pravu...i kad nije ...(malo sale naravno)
 
lele ljudi pa vi ipak orete blago vama ja i deda danas probali i nista orali svega 0.40h i to je to nemoze se.ja prazan nisam ni plug spustio pa naseo u njivi jedva me deda izvukao..tako puno vode u zemlji to je katastrofa..nema nista od oranja ove godine, tek u prolece..
 
Prvo Nikola:Nemoj misliti da nisam u pravu,sad cu te razuveriti:na jednoj parceli sam bio u prolazu,pa sam obisao koji put tanjiracom(sojiste),cisto da napravim usporedbu-a na drugoj je Otac prilikom prskanja(bila psenica) promasio,pa sam nekoliko tragova prolazio tanjiracom takodje.Tu gde je tanjirano traktor je kidao i sebe,i plug,a bogami i mene u kabini(upravo"ona"podloga gore navedena)tu je i posle silnih kisa bilo i daleko povrsinski mokrije zemljiste.na tim mestima traktor od preko 5 tona i tri brazde je slajfao i pravio kanale upola dubine oranja,tako da svaki sledeci krug na tom mestu gde je bio prohod od zadnjeg levog tocka-oranje bilo "falicno" tj razlikovalo se od ostale dve brazde.

i drugo,ono vaznije,to nikad ne zaboravi:Mindjusar je uvek u pravu...i kad nije ...(malo sale naravno)
Kad nije,primenjuje se pravilo iz prvog stava :haha:
 
Nikad da postavim par video zapisao ovogodisnjeg oranja :sjasi:

Ovde nismo smeli sa gusenicarom jer bi nas komsije proterale:osmeh:
5klasa zemljista

[video=youtube_share;FfnRjX2Dnvs]http://youtu.be/FfnRjX2Dnvs[/video]

Ali ovde je gule XT3- 150 i dvobrazni vucni plug golicao kineze sto bih se reklo :osmeh:
4-5klasa zemljista

[video=youtube_share;sOkmGt41lNU]http://youtu.be/sOkmGt41lNU[/video]


I napokon jedno lepo oranje,cak se i kamera zabuna pa je malo snimak losiji :osmeh:
1klasa

[video=youtube_share;-qtBMfTcRSo]http://youtu.be/-qtBMfTcRSo[/video]
 
Nazad
Vrh