Oranje

zelim skrenuti paznju da niti jedan jedini i nov i polovan IMT plug ne moze ispravno orati ako mu je rucka u okomitom polozaju, tj ako je u sredisnjem polozaju tako da je koljenasta osovina okomita na podlogu.
To je pravo mucenje kada plug nije nastelovan. Ja pozajmio plugove kojima nije mogla rucica da se pomera tj bila je zavarena, pa su kolenaste osovine bile fiksne, traktor bezao u oranje, a ruke sam polomio.

Obratite paznju kako se borim sa volanom kada krecem, i kako se cimam da vratim traktor pravo koliko je to moguce..


a ovde je covek lepo objasnio. Obratite posebno paznju na 6:38 pa na dalje. To se meni desavalo, al jbg, ne mogu protiv var-a :)
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=4tA5lpnyhDg" target="_blank">
 
Ja se izvinjavam ali moram da pitam iskusne posto se dvoumim oko kupovine pluga za traktor imt 533 sa motorom od 539 .naime u ponudi imam tri pluga imt 755,imt 752 (jednobrazni) i olt.Konkretno me interesuje sa kojim od ovih plugova cu najbolje moci da orem isa kojim cu najmanje da mucim traktor.Meni licno se najvise svidja ovaj 752 ali nisam siguran da moze moj traktor da ga vuce posto mi ovako na oko daluje jako velik.Ako neko zna da mi kaze za koje traktore je pravljen ovaj plug.
 
pa zemlja je srednje teska a sta mislis o ovom imt 752

- - - - - - - - - -

Radi se o ovom plugu

- - - - - - - - - -

ne vredi neznam da ubacim sliku
 
Nema veze tj ne moras da ubacujes sliku.
Pazi ovako: IMT 755 je 2x 25cm po brazdi. Znaci, ukupna sirina zahvata je 50cm
IMT 756 je 2x30cm po brazdi. -- ukupno 60cm

E sada, velika je razlika u ovih 10cm ukupne razlike. Prakticno, za tih 10ak centimetara ti treba traktor oko 55-65hp, zavisi od zemlje.

Zakljucak- tvoj traktor 539 ce uzivati u oranju sa jednobraznim plugom od 40cm sirine. Ako imas tesku zemlju, to je pravi plug za tebe, a ukoliko ne, onda definitivno IMT755. Dosta ljudi oru sa njim i sa 539 tj svako ko ima 539 u 90% slucajeva koriste 755 plug.
 
Koji je novi plug najjeftiniji trobrazni moze i 14" za torpeda 90 nije mi zemlja preterano teška, naravno ravnjaka, imamo rabe supertube okretača nije to bog zna šta, tako da okretača necu jer ga ne volim.
 
Ja se izvinjavam ali moram da pitam iskusne posto se dvoumim oko kupovine pluga za traktor imt 533 sa motorom od 539 .naime u ponudi imam tri pluga imt 755,imt 752 (jednobrazni) i olt.Konkretno me interesuje sa kojim od ovih plugova cu najbolje moci da orem isa kojim cu najmanje da mucim traktor.Meni licno se najvise svidja ovaj 752 ali nisam siguran da moze moj traktor da ga vuce posto mi ovako na oko daluje jako velik.Ako neko zna da mi kaze za koje traktore je pravljen ovaj plug.


jeste da se zavisi od zemlje. kod nas 752 je za imt 539. to je plug izmisljen za imt 539 :) e sad... "ubacku" sam vec video imt 539 i sa 755 i sa 756 (!!!) a i sa 756 je orao dosta lepo, a i dovoljno duboko (naravno peskovita zemlja je bila za oranje).

znaci u Banatu imt 533/9 sa plugom 752 ore, ako ore :)
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Moguce da jeste ,ali to je klot verzija... Bez tocka,crtala,deflektora... A ovaj u Coricu samo nema deflektoe a ovo ostalo ima... Inace ovi plugovi su extra ja sam jesenas uzeo 756.3
 
Nazad
Vrh