Oranje

Ja to volijem drugačije da rešim..... Spustim plug pa odvalim gazdi jednu brazdu ušreg, pa nek psuje kad priprema zemlju spremačem....
 
Nekad su ljudi prinuđeni da tako urade jer im u suprotnom naprave aerodromsku pistu na njivi. Pogotovo gde njiva ide celom dužinom uz leniju.
 
Ako ima dosta mesta da se prođe, ondak nije frka, ali kod nas vole da uzoru i leniju, k'o da će se tu obogatiti....
 
Sad sam dosao iy atara, kod nas je haos, svi oru lenije, ove godine pogotovo, ali dosta njih stedi na uvratinama, neore ih, pa onda lepo su iydrapali lenije, nije mi se dalo popravljati kod par ljudi, ali kad ih sretnem lepo cu im svasta reci. Nase se njive u celom ataru poynaju, ya 1 metar su manje poorane od tudjih, i nema jarka do lenije.
 
Kod nas se manje-više poštuje dogovor (jedino to se poštuje) iz udruženja da se ne preoravaju uratine.
 
Oranje pored uvratina,put nigde ni najmanje ostecen prilikom oranja.
fotografija04761.jpg

Ja se nesecam da su putevi u nasem ataru nekad bili toliko osteceni kao ove jeseni,na nekim mestima sam prinudjen da vozim na kvacilo koliko je truckavo od pustanja pluga u put.
Ne mogu da verujem da imate problema sa zaoravanjem puteva! Kod svi beže od ivice puta zato što je TVRDO! Ja sam ove godine kupio pracelu do moje za koju je put vodio kroz moju. Ove godine sma rešio da ga zaorem jer je bezpotreban (sad je celo površina moja) i verovali ili ne ora sma JEDVA 5 cm sa 560 i 577 dv (sa 757.20 plugom) :sjasi: Iznerviram se i odem kod komšije da uzmem plug sa dubinom od 70 cm za rigolovanje vonograda! E tek tada sam uspeo da zaorem na nekih 15 cm jedva! I kako posle da zaoravamo puteve??? :sta: Mi veći problem imamo sa budalama koje imaju parcele pored asvalta pa oru do samog kraja i onda se okreću po puteva i svo blato koje im otpadne sa plugova istresu na put, a to je u mešavini sa malom kišicom opasniej nego led! :
 
Mixi stavis nove raonike i bode se i u asvalt.Za mene ne postoji veca muka u oranju nego kad je los raonik,sve ide naopako.
 
Mi veći problem imamo sa budalama koje imaju parcele pored asvalta pa oru do samog kraja i onda se okreću po puteva i svo blato koje im otpadne sa plugova istresu na put, a to je u mešavini sa malom kišicom opasniej nego led! :
Pa druze, to nije problem, za te stvari dolazi policija i pise prijave. A pored kazne, orac mora da se izuje i za cisternu. Tako se to radi kod nas. Proveri, i kod tebe je isto.
 
Nazad
Vrh