Oranje

zombie_666 Dokazao si da nisi jak samo na tastaturi. Tocak radi dobro tako da te nisu pono zeznuli sto su ga maznuli.
 
A i oranje je dobro, što jest jest. Plug se da fino naštelovati pa je oranje savršeno ravno, nema talasa, brazde jednake. Točak zaista funkcioniše odlično, jedino što na mekanom zna da ode još 5cm dublje jer je plug strašno težak a ipak je to guma od auta pa malo zalegne.
 
Danasnje oranje, 10 kj uradio ...jako tesko se ore mada se lepo slozi i nema ogromnih grudvi......
photo0280.jpg
[/IMG]
 
Danas završio polje koje smo juče započeli, nahebali smo samo tako jer je na tom dijelu velika uzbrdica a tlo se sastoji praktično od čiste gline. Bilo je katastrofalno teško.

[video=youtube_share;FLgWG_QZQ0c]http://youtu.be/FLgWG_QZQ0c[/video]
 
Znam za slucaj da je netko (znam i tko) na vom forumu napisao da kupuje pod obavezno kverneland plug cim je vidio ovaj video... I kupio ga je ;)
 
ja danas otisao da probam dzombaru za repu kad danas ide strava dobro prosto sam iznenadjen potrosnju nisam merio ali mislim da nije velika neverovatno kako se rasipa kao da je strnjika prezadovoljan izgleda sam neki dan kada sam pocinjao i odustao preterao sa dubinom islo preko 35 danas digo na 30-32 i ide eksta
 
@koceljevac ispade leopard naj bolji plug na svetu , ljudi prodajte svo kverneland-e ,lemken-e ,regent-e i slicno i kupite leoparda ,ja sam probao do sad da orem sa dva 2x12 jedan krivi gredelj drugi kockasti i zakljucio sam da je 754 zmaj za ova dva po svemu
 
Kod mene je leopard dosta zastupljen,a i pokazao se u praksi kao dobar i izdrzljiv plug.Svi su plugovi dobri,samo ih treba pravilno nastelovati i za adekvatan traktor zakaciti.Verovali ili ne kod mene u selu mozda samo 30% njih zna da nasteluje plug,ostali kako zakace tako i vuku pa makar sve pokidali(a kako i da steluju kad kod skoro svih sve zaribalo na traktoru ili pokidano pa nema covek ni zasta da se uvati da steluje):ppozdrav:
 
@koceljevac ispade leopard naj bolji plug na svetu , ljudi prodajte svo kverneland-e ,lemken-e ,regent-e i slicno i kupite leoparda ,ja sam probao do sad da orem sa dva 2x12 jedan krivi gredelj drugi kockasti i zakljucio sam da je 754 zmaj za ova dva po svemu

Kolega, samo da se zna, da je 754 u biti kverneland ;) pazi sta pises jer u cijeloj prici rama nije najbitniji dio pluga, nego pluzne glave, koje su igrom slucaja original kvernelandove ;)

Trazim 754 da si kupim samo za natjecanje u oranju i nema ga ni za lijek.
 
Imao sam 754,(ako je to onaj sivi) .Izuzetno je lako i lepo orao ali kad sam kupio veći traktor morao sam da uzmem i drugi plug a ovog mališu sam takoreći poklonio kolegi .On ga sada koristi za ugar i plića oranja sa IMT 539.
 
Nazad
Vrh