Oranje

Kolega DP ili DPH? Nas je DPH pa da podelis raspon tockova i raspon obe spone gde se podesava prva brazda kad uhvatis vremena.

Mi smo uzeli DPH za 90ks traktor podesen na 3x35 i na jednu stranu ide bas lepo, lako se vuce, lepo prevrce,...
Na drugu stranu bezi u orano, prva brazda bude manja i kao da se tesko vuce.
Merio sam x puta, svasta probao i ne znam sta je.
Nisam doduse i neki strucnjak ali osnove mislim da znam.
Poluge na traktoru iste duzine,meremo par puta.
Navoj sto ogranicava kada se obrce plug kod piramide iste duzine uvrtnut.
Tocak nazad na istoj visini.

DP, нисмо хтели тај ниски DPH.

Код мене је намештена прва бразда на 33 до 35, неможе више да се плуг помери, јел су господа Турци ставили онај глупи косник, који ћу ја вероватно одсећи или избушити још коју рупу, па да могу да наштелује прву бразду.

Остале 2 су на 40, тако да плуг има захват око 115 цм, ал јако лепо оре и слаже, зато сам га и оставио...
 
ja isto imam DP 143 niko nije ni dosao da pusti plug u rad a uzeo sam ga u Agropanonci 2018.
nego tuc tamo tuc vamo pa ga ubodes

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Па немам нешто искуства са другим плуговима осим Имт-а, али овај се лако вуче и доста добро затрпава.
Требао би да је Алплер копија Лемкена, ало наравно Турци додаше неку глупост, да је компликовано да се намести...
Kolega Lemken se nekopira.
 
Kolega DP ili DPH? Nas je DPH pa da podelis raspon tockova i raspon obe spone gde se podesava prva brazda kad uhvatis vremena.

Mi smo uzeli DPH za 90ks traktor podesen na 3x35 i na jednu stranu ide bas lepo, lako se vuce, lepo prevrce,...
Na drugu stranu bezi u orano, prva brazda bude manja i kao da se tesko vuce.
Merio sam x puta, svasta probao i ne znam sta je.
Nisam doduse i neki strucnjak ali osnove mislim da znam.
Poluge na traktoru iste duzine,meremo par puta.
Navoj sto ogranicava kada se obrce plug kod piramide iste duzine uvrtnut.
Tocak nazad na istoj visini.
tu ti nivelacija nije dobra kolega,nemoj nikako metrom da meris one vintove za nivelaciju ne mogu da se pogode duzine ise jer nije postavljeno u ravni obe... jedna strana lepo radi a druga bezi ti,ja sam stavio plug u brazdu uzeo libelu i tako radio nivelaciju da bude pod uglom od devedeset obe strane...

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Kolega Lemken se nekopira.
Слажем се, али мислим да ја тррнутно Алплер спрам цене и добијеног оправдава куповину...

Притом, рекао сам сам себи више половно неузимам, или ново или терам оно што имам...
 
Hvala ti k'o bratu ali ja sam plug okačio o klin do sledeće sezone.Sada je sezona žuljanja kreveta, svinjokolja i lelemudanja. 😂
 
tu ti nivelacija nije dobra kolega,nemoj nikako metrom da meris one vintove za nivelaciju ne mogu da se pogode duzine ise jer nije postavljeno u ravni obe... jedna strana lepo radi a druga bezi ti,ja sam stavio plug u brazdu uzeo libelu i tako radio nivelaciju da bude pod uglom od devedeset obe strane...

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
Meni se kod više plugova pokazalo da vintovi ne moraju biti jednaki, i da čak ne mora plug stajati vertikalno. Baš sam se puno igrao s nagibima pluga.
 
Nazad
Vrh