Oprema za svinjokolje

Ja sam uzeo Vinkovački restajling model jer mi je prethodni klasični završio karijeru kada je iskočio iz ležišta.Ovaj ima hilznu od prohroma sa dodatnim šipkama koje joj ne daju da iskoči iz ležišta plus bravu gore na poklopcu i samom klipu koja sprečava lom nosača klipa.
 
Takav punjač, kao Kish-ov sam svojevremeno napravio od starog "šprica" za punjenje, onog što se ručno "guralo" više stomakom i kukovima, pa bude posle kuknjave, i letve volana od stojadina ...
20190618174736099632.jpg.768x0px.jpg

Jedna daska kao postolje, i jedna pedala od bicikle za ručku...
Prva svinjokolja, proba, ljudi se oduševili šta sam smislio, i kako skalamerija radi, pa sam i koji dinar zaradio preradjujući komšijske "špriceve"...
Onda kupim na Vašaru vertikalni punjač, i stara skalamerija se rasturi, i ode u zasluženu penziju, kao eksponat u špajzu..'
Sad imam ovakav već par godina i služi i mene i selo....😂😂
SPRIC-PUNILICA-TOP-ZA-KOBASICE-I-CEVAPE.jpeg
 
Poslednja izmena:
Tvoje ili "komšijsko" ?
Uuu, ako dobro zapažam, ovo je na navoj !!!
Griješim li ?
Fintaš dok napuniš, pa fintaš unatrag da ponovo napuniš...😂😂😂
ALI SVE JE BOLJE NEGO NEKADA, SA ONIM "ŠPRICOM" !!!!!👍👌🍻
 
Moj je top,jeste na navoj i ima reduktor i dve brzine,tezak kao smrt i star pitaj boga koliko.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Taj drveni je stojao na tavanu, verujte da nisam znao šta je to
Jednom tražim drvene ležaje za rau spremač obično su u kanti od mleka napunjenoj uljem isto na tavanu, ono prazna samo uljevidim taj klip neko tvrdo drvo, ja to u drebang i prestružem
Kasnije ćale vidi u radionici taj plehani deo, kaže "ŽIVOTINJO" to je bio top za kobaje!!!
Reko čime se guralo? Kaže stari "KURXOM ĆAĆE TVOGA"!!!!

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Na običnoj ručnoj mašini za mljevenje izvadim nož i pločicu. Ide super i manja je opasnost od zraka u crijevu nego kod topa kakvog je kupio kolega dobrodol. Jedan prijatelj ima ležećeg koji se puni u vertikalnom položaju. Taj njegov ima neke dodatne pločice, koje služe za ispuštanje zraka, tako da u crijevo ide samo smjesa za kobase.
Sjetio sam se jedne dogodovštine dok se još radilo onim na guranje. Brat navlaći crijevo na tuljac i jedva ga navukao. Onda napuni stiskalicu (špric) i počne tiskati. Muči se, znoj lije a ide jako sporo, skoro pa nikako. Na koncu je skužio da ima na stiskalici dva tuljca (deblji i tanji), jedan u drugom. :haha: :haha: :haha:
 
Zavisi...
Kod mene kada sam kupio Porkert 22 je bilo oštro, nisam morao ništa da oštrim...
Samo sklopio i mogla je "u biznis"...
Kada sam kupio krupnu šajbnu, onda je išla na oštrenje...
Praktikujem da naoštrim ako ima potrebe, nožić samo, ne i šajbnu o istom trošku, ako mulja i sl.,....
 
Ma ja dobio neki amarinijum i pvc cev, vertikalni, strikan mi dao top je bukvalno nov pukla kandža na poklopcu , tu ja nešta nsbudžio i radi već 7_8 god
Zadovoljava potrebe 300_500 kg godišnje
Dosra kobasica ode za NS za prodaju
A zadnje 3_4 god idu i pljeske iz kombinacije ovčetina i svinjetina
Tako da sve stare ovce meljemo i mešamo sa krmačama i govedinom
Kvalitet inzvaredan,stvarno budu full


Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Nazad
Vrh