Oprema za svinjokolje

Tako meni rekose stariji...navodno ih previse tupi svakodnevno koriscenje i pranje u toploj vodi.a i treba imati jedan set samo za svinjokolj.inace kad sam ih kupio brijali su na suvo...bese 3200 din.set.
 
Ja kad sam kupio bilo skoro 5000, a da se u svakodnevno upotrebi brzo tupe je tacno, ali ne jedu se tako brzo iako se cesto ostre. Uzecu meni za klanje i secenje pecenja jos jedan komplet i necu da dam nikom da ga koristi, samo ja..
 
I mi ih koristimo vec par godina i sluze dosta dobro kad je svinjokolj, preko godine stoje i cekaju. Najvise volim onaj najmanji Ziva zgoda za te mesarske poslove

Послато са SM-A310F помоћу Тапатока
 
Ja takav set platio 20e. Doneo mi tatin drug iz Nemačke. Cak sma i 20 e platio masat, onaj pljosnati. Ovde je mislim 5-6 crvenih
 
Samo ću reći da je to kopija
Uzeo sam u Austriji dva za filetiranje i koštali su svaki kao ovaj set već 10god su vrh oštrimo ih redovno i koristimo za sve od klanja deranja do pandlovanja
A reću ću da je jedna FAMIPA PRIZREN!!!

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Više sam pristalica kupovanja što se kaže "jednoč zanavek"
Reću ću da me i neke kopije sluze ali ORIGINAL je uvek vrh!!!
Ali Famipa može da se nadje za 10e komad a stvarno je VRH
E sad dobio sam par no name noževa to je limčina
A opet slučajno kupim nož u china shopu sa namerom da ga ubacim u balirku nekih 150_200din a nož je izrazito kvalitetan čelik sa lošom drškom

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ja sam za caleta od jednog starog mesara uzeo celu onu torbicu Famipinih nozeva jos pocetkom 90 ih, bilo 6-7 nozeva i masat eno ih i dan danas sluze komsiju, a imamni jedan lovacki Famipini jeste derac ali njega koristim za sve i drzi ostricu ko blesav.

A imam i jedan mesarski nema oznaku al isto drzi ostrircu, a placen 500 din kod obojenih na pumpi, trazio 30€ ja mu dao 500 din on kaze "moze i onako je kraDJena roba"
 
Da li je rizicno da koljem za jedno 3 nedelje, to jest krajem meseca. krmaca je u pitanju oko 250kg. kulen kobasice nesto malo dimljenje, imam nekih obaveza kasnije a sada mi odgovara, da li moze da se kolje i odimi, salamuri... brinu me vrucine

a ako se nastavi toplo vreme da li sme da se kuleni kobasice itd slozi u frizider pa kad krenu mrazovi da izbacim napolje na vetar?
 
Kad kobasica i kulen počnu da kise onda je muka
Moj savet bez - temperature ništa
Ili odma odimi i zamrzivač

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nazad
Vrh