Omotaci bala (motalice)

Letos sam hteo da kupim rolopresu pa sam trazio i motalicu ali sam posle shvatio da to jos nije za mene.Jedan uvoznik mi je rekao su na zapadu oko 1000e i da bi mi dovezao za ne veliku nadoknadu.Posto sam odustao nisam ga vise ni pitao.Inace i on je iz tog kraja i ozbiljan je.
 
Ne znam koja je ovo valuta ali generalno nebitno.To nema veze sa kupovinom na terenu.Ja kad sam kupovao Burgona nije bilo cene po sajtovima ispod 12000e a ja sam ga platio 14000 ovde a tamo je kostao 5000e.Na sajtu i na terenu cene su mnogo drugacije.Zato sam par puta resio da odem direktno jer imam tamo prijatelje.I dozvolu sam medjunarodnu vadio pa opet ne odoh.
 
Sa koliko se krugova obmotaba bala folijom i od prilike kolio se bala okrene na valjcima dok se ne umota?
 
Sa folijom 500mm treba da zatvori balu na dvanestom krugu a omotava se 24 kruga da bi se dobilo 4 sloja svugde
Sa folijom 750mm na osmom krugu zatvara balu a omotava se 16 krugova

- - - - - - - - - -

 
Правио је један човек близу мене скинуо је мере са метал-фалцх-Пољска, и каже да га је мало јефтиније изашла него нова када сабере рад и материјал. Што се мене тиче нова је нова па нека је и Пољска и Кинеск ал је нова, овде код нас су купили јесенас нове по 2300 евра по комаду, и то лепо ради ја сам гледао.

- - - - - - - - - -

Гледао сам у Адранима код Краљева има човек две половне које саме узимају балу одраде и избаце, и знате која им је цена, једна је 5000е а друга 7000 е, па да ли је то паметно купити?
 
Te motalice stoje tu duze vremena, a izgleda da ce tako i ostati zbog cene. To je plac sa leve strane iduci preme Kraljevu, covek drzi i neke rasturene kamione. Od njega sam uzeo mehanicko sediste za traktor.
 
ja sam danas pogodio se da mi kum napravi,ne sumnjam da ce biti razlike od originala i kopije,kopiramo metal fach izadje me oko 1200e jeftinije,nova je 2250 plus pederve.
 
Stigo CARRARO

qqxxdx.jpg


7333n4.jpg
 
Nazad
Vrh