Ogledi kukuruza

Predsetveno 100-110kg uree po kj . Zaoran je stajnjak prosle godine pola parcele i pretprosle godine pola.

dy0m8j.jpg
 
ekljuce skinuo moj ZP ogled, prinosom smo izuzetno zadovoljni. Predusev je bila soja sa 100kg SANa po kj, prinos je bio ispod tone/kj. U jesen smo zaorali samo zetvene ostatke na nekih 30cm. U prolece u martu zatvorena brazda lakom drljacom, razbaceno 200kg ureje po jutru I setva obavljena oko 21-23aprila. Od prihrane je dobio folijarno 20/20/20 + mikroelementi. Medjurednu kultivaciju nisam stigao da obavim jer su nas kise ometale. Zetva je obavljena 15-og oktobra, dosta nas je mucila magla koja se do 12h nijee skroz podigla, a mi smo poceli u pola 11 da vrsimo.
Prinosom smo izuzetno zadovoljni, mozda prinos I nije vrhunski, ali profit jeste spram uloga.
Pogledajte prilog 6247 Pogledajte prilog 6248Pogledajte prilog 6249Pogledajte prilog 6250Pogledajte prilog 6251

- - - - - - - - - -

Pogledajte prilog 6252Pogledajte prilog 6253 U desnoj koloni je prinos po ha sveden u JUS.
 
Pa mozda su kod coveka godinama radjali zp hibridi, pa sa nama deli tu radost :) mislim da ce sa slikama biti ubedljiv,iako ja recimo ne gotivim zp ama uopste, radujem se svacijem uspehu :) slazem se sa NORTH ARMY :)
 
Ljudi , ja volim i nase hibride, nemam nista protiv .... voleo bih da je NS institut najjaci na svetu. Ima jedna stvar sto nazaduje ovu nasu drzavu pa izmedju ostalog i nase institute i sve ostalo sto se moze zamisliti..a to je politika... gde se ona umesa tu nema nauke, posla, nema proizvodnje nema nicega! Svaki region je prica za sebe, svaka parcela je prica za sebe.... agroekoloski uslovi su drugaciji, negde ima vise vetra negde manje, negde je ekspozicija terena bolja , negde je podzemna voda blizu, negde ima rose ujutru vise nego na drugim delovima atara opet zbog ekspozicije parcele, nadmorske visine i sl. Sejte ono sa cime ste zadovoljni!

U danasnje vreme oko 10 % na prinos utice hibrid sve ostalo je tehnologija proizvodnje! Kod mene ulogu igra najvise, polozaj lista, polozaj klipa, visina biljke, debljina stabljike i sklop koji trpi , normalno tu je tolerantnost na susu. POlozaj lista je bitan zbog zasenjivanja korova i zbog gustine setve, debljina ne treba da bude ni prevelika a ni premala , znaci da moze da nosi taj klip. Klip ne sme biti previsoko ! Sklop mora da trpi oko 65000 biljaka to je optimum neki i da bude tolerantan na susu u odredjenoj meri. Ne volim hibride koji ostavljaju ogromnu masu iza sebe...osim silazni hibridi itd. BItna je i vlaga kod skidanja, kad su ovako kisne godine onda je svakih 0,5% bitno! ogromni su troskovi susenja! Eto... nek svako seje sta mu se najvise isplati. Domaci hibridi su super za cardak i u manjem sklopu daju ekstra prinose, dok su strani za zrno jos uvek nedostizni domacim hibridima.
 
Ekonomiju svake zemlje kreira politika tj. politicari, a mi smo ih birali.
Mnogo dobri ovi ZP hibridi na ogledu, samo ja pravim ogled na mojoj njivi i samo mi je on merodavan.
 
Te tabele ogleda treba bas pazljivo gledati, jer promoteri tamo samo smanje vlagu, tj svedu kolicinu na jus i postave prinos, medjutim kod skladistenja postoje i ne mali troskovi susenja, pa se moze lako desiti da sa hibridom koji je dao manje prinosa imate vise koristi , zato sto je imao i manju vlagu , u odnosu na neki hibrid koji je dao vise, al je i vlaga velika
 
Danas sam skidao ogled Syngenta . Samo tr hibrida su mi dali , prinos ni izbliza nije za ponos , ali nekrivim hibride , bili su loši uslovi . Moglo se sijati tek 20. maja u tu parcelu jer je ležala voda u jednom dijelu , to je inače i razlog visoke vlage , kasna sjetva pogotovo za sikoru i heliko. U vrijeme sjetve je opet bilo nenormalno isušen sjetveni sloj jer se drukčije nije moglo pripremiti , pa je bilo slabo nicanje i na kraju sklop katastrofa od 54000 heliko do 60000 pako.

Prinosi su bili sikora 9210kg/ha sa vlagom 30.7% što je 7420kg/ha suvog .

heliko 8930kg/ha vlage 27.1 % , što je suvog zrna 7570 kg/ha

Paco ipak dosta bolji , a i sklop je navuko na 60000 , prinos 10400kg/ha sa vlagom 23,4% , a to je 9260 kg/ha jusa.

Inače danas i na mom ogledu za sebe u drugoj parceli dkc 5276 navodnjavan suvog zrna prinos 12700 kg/ha suvog zrna , lični rekord :ppozdrav:
 
Malo je stara tema ali da ne otvaram novu ,pisaću ovde.
Ogled Dekalba.
I
dscf3722.jpg


dscf3748.jpg


dscf3762.jpg


II

dscf3723.jpg


dscf3747.jpg


dscf3761.jpg


III

dscf3724.jpg


dscf3746.jpg


dscf3760.jpg


- - - - - - - - - -

IV

dscf3725.jpg


dscf3745.jpg


dscf3759.jpg

V

dscf3726.jpg


dscf3744.jpg


dscf3759.jpg


- - - - - - - - - -

Ima li nekoga da napiše bilo kakvu poruku kako bi mogao da postavim još slika .Pošto mi je dozvoljeno samo 15 slika .
 
Poslednja izmena:
Ipak je kod tebe pokiso mozda malo kasno, kod mene moze papuca da upadne u pukotine. Jesi li dolazio u Kikindu table su odma pre Rotareve pumpe?
 
Nazad
Vrh