Održavanje seoskih slava i ostalih manifestacija ovog leta. Petrovdan!

dusanboss

Član
Učlanjen(a)
17 Jun 2014
Poruka
1.716
Lokacija
Veliki Gaj
Ne bih u politiku... samo bih hteo da pitam ljude u čijim mestima se slavi Petrovdan. Šta se trenutno dešava kod vas? Kod nas su otkazali SVE! 5 minuta nakon što je naš pretsednik zvršio obraćanje kad je rekao da je moguće da će biti policijski čas za vikend u BG. Nigde u svom obraćanju nije rekao da to važi za celu Srbiju, ipak dobri ljudi iz naše opštine požurili su da jave kako se SVE! otkazuje, Ja sam gotovo siguran da to njima niko nije naredio odozgora već su oni sami pžurili da se uvuku u **greška i da sjebu taj jedan dan koji je manje više najača-najveća slava u opštini. I ako smo jedno od par najsiromašnijih sela u manje-više najsiromašnijoj opštini u Srbiji već godinama.
Pa jel hoće i to malo da nam uzmu? Dan dva kad koliko toliko ljudi dodje u ovu vukojebinu... I to je im je mnogo da nam daju. I to hoće da mi uzmu!
Ako ima nekog iz Banaskog Karlovca napišite kakva je situacija kod vas, pošto sam čuo da tamo sve ide po palnu. Takodje komentari iz drugih sela me itekako zanimaju...
 
"Неки ћете да погинете, а неки ћемо да се вратимо..." :)

Него, ако већ намеравате да посећујете којекаве хепенинге, да л' сте се већ обезбедили са по пар кила пшенице белице?

Као зашто? Поприлична је шанса да, авај, некима брзо устреба за кољиво.
 
Pa kad smo preziveli izbore i silne mitinge valjda bi preterali I jedan vasar

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока

Jedan po jedan dogadjaj i tu smo gde jesmo .

Ljudi , zadnji sam koji bi podrzao ovu vlast ali u vezi ove posasti treba ispostovati predlozene mere .

Kakvi vasari , svetkovine , okupljanja i slicne gluposti u ova nesretna vremena . . . . zarazice te i sebe i druge :nono:
 
Poslednja izmena:
Ljudi zar je nekome do seoske slave a korona rastura? Shvatam da neko zivi od toga, ali ovi sto hoce da se provode, piju, pevaju, grle se, dahcu jedni na druge nisu mi jasni nikako.
Da, hoću da se provodim, pijem i grlim a ako da bog da neka dahće na meni. :) I ne živim od toga nego ću samo da potrošim pare.
Kažeš "korona rastura" gde rastura? Koga rastura? Gospodu iz Bg? Njih boli **greška sve jedno za mere, a ja treba da se odričem i uzdržavam od svega i ako sve jedno nemam nikakvi sadržaja ovde. Kažu socijalno distanciranje, Ima nas bre 300 duša maksimum . Ovde prkatikujemo socijalno dstanciranje zadnjih 40 godina!
U selu nema zaraženih, a i Opština je jedna sa najnizim brojem. Zašto moramo mi da se zatvaramo? Bilo je reči na TV pre nedelju, dve kako će se zatvarati samo žarišta, odmah sam rekao da to neće biti tako nego će mo svi morati da se solidarišemo sa gospodom iz Bg.
I što kaže BARBULA kad je trebalo da se glasa i održi derbi tad nije bilo korone, a sad kad ja trebam da slavim "korona rastura". Pre bi reko da neko nas rastura sa k. u mozak. I što najgore većina ljudi veruje u to da je bro zarazenih u vreme izbora pao na ispod 100, a ond naglo skočio na ovaj bro koji je sad.
 
U B.Karlovcu je postavljen luna park i radi, e sada ova zabrana od juce da ne sme vise od 10ljudi na jednom mesto, cucu danas sta se desava jer i nasa ide 26
I kod nas radi luna park, ali su sve manifestacije otkazane 5 minuta nakon Vučkovog obraćanja, Čak su na radnji napisali da se hleb uzima u petak za subotu i nedelju! Sve su otkazali sam izgleda dolaska vladike koji traba da usvešta renoviranu školu (koliko znam to se radi kad se sazida kuća, a ne kad se renovira.) Takodje verujem da će doći gospoda iz opštine da seku trake i da se sikaju. Znači to neće korona, a ovamo rastura. Ma znam opasan je taj virus, selektivno napada. Neće on na ove svete iz crkve i na ove poštene iz opštine nego na nas bagru što oćemo da pijemo i veslimo se.
Ne znam još dal će se održati pomenuti dogadjaji, ali znaću prekosutra.
 
A sta ako ti dodje gospoda iz Beograda na seosku slavu? Pises kao neki neizivljeni klinac koji jedva ceka seosku slavu da se napije i zbari neku devojku jer cele godine posti. Zbog takvih nabedjenih kao sto si ti i onih Beogradjana iz tvog prethodnog posta, kao i navijaca i politicara smo tu gde jesmo.
 
Brate da li ti znas nekog ko se razboleo ili nedaj boze umro od korone, sad cim se neko zakaslje ili prehladi i dobije temperaturu odma ga trpaju u kovid bolnicu bez testiranja ili bilo kakvog pregleda,ma nece niko vise ni da ga pogleda. U Pozarevcu je od pre 5 dana bolnica pretvorena u kovid bolnicu i sve bolesnike sa internog poslali kuci i jedna zena umre posle 2 dana ali ona nije bitna jer nije imala koronu

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Pises kao neki neizivljeni klinac koji jedva ceka seosku slavu da se napije i zbari neku devojku jer cele godine posti.
И да сецује и воза се на хали-гали. :ROFLMAO:

Не стварно, Дуле, је л' стварно не знате некога из околине ко је заражен? Ево моје село јесте дупло веће од Гаја, ал' није метропола са великим протоком људи, па опет има оних који су фасовали и сви знамо те људе - нису то приче "комшијин пашеног из Селеуша је чуо да је сестра жене његовог колеге...".
 
To je najveći problem, nedostatak informacija. Ne razumem zašto više nigde ne može da se vidi broj zaraženih po mestima, ne treba imena već samo broj. Pa kad bih ja video da u mom mestu ima zaraženih, pazio bih se duplo više (iako se i ovako jako pazim)...
 
Често на "Курировом" сајту изађе прозор са подацима за Србију, али не по местима, већ по општинама. Једина ми је недоумица који су то подаци - све кумулативно или тренутно стање.
 
Nazad
Vrh