Odlučivanje, uzgoj i ishrana jagnjadi

Nemoj misliti da ces postici nesto vise ako budes pokusavao nesto na silu.Samo na svaka 2 sata ih nudi i da vidis..A nocu na svaka 4,bar sam tako radio,i nije bilo problema.
 
Mladene mora ipak veći razmak od 1 sata. Jagnjad ne sme ni da zagladne ni da pregladne. Ali posle dan dva piće oni lepo. I vodi računa da mleko ne bude ni pregrejano ni hladno.
 
To da moram vece razmake da pravim sam skontao .....
Mleko temperiram na oko 38 C ,mene brine sto su oni slabo jeli u predhodnim intervalima hranjenja...
 
Jos jedno pitanje,posto se radi o bliznoj jagnjadi od razlicitih majki.Da li im je dosta 300-350 ml mleka +zamene danas pod predpostavkom da su sisali jutros ???
 
Ma dok su mali 100 do.200.ml je puna kapa. Prvo dnevno ali cim ojacaju ide i veca kolicina mleka.

- - - - - - - - - -

Ali u principu uvek je dobro da nikada nisu 100% siti. Da uvek mogu jos malo. To je ta prica da se ne prejedu.
 
Jbg ja procitao onu tablicu sa prve strane i poceo da ih forsiram da popije svaki 200 ml po hranjenju,pa sam se zabrinuo da nesto nisam zajebo :),uglavnom mislim da su ok. iz 5 hranjena na svaka dva sata popili su po 300-350 ml svaki i jutros su sisali majke....sad cu da ih odmorim do rano ujutru pa sta im bog da...
 
To za prvih par dana ide nocno hranjenje,posle ne moras.ako spavaju znaci da su siti.kakva ti je cucla?lakse prihvate onu silikonsku za bebe.
 
Jbg ja procitao onu tablicu sa prve strane i poceo da ih forsiram da popije svaki 200 ml po hranjenju,pa sam se zabrinuo da nesto nisam zajebo :),uglavnom mislim da su ok. iz 5 hranjena na svaka dva sata popili su po 300-350 ml svaki i jutros su sisali majke....sad cu da ih odmorim do rano ujutru pa sta im bog da...
nemoj mesati mleko u prahu i prirodno mleko ja sam zbog tog imao problema ili jedno ili drugo
 
e u k...c svi imaju drugu pricu,jedan kaze nemoj ovu za bebe kratka je,ova za jagnjad im je tvrda,tamo pise mesaj,ovde kazu ne mesaj,drugar koji mi ih je dao kaze 3 puta dnevno da hranim,uzmi ovo uzmi ono ....skroz sam zbunjen :sta:
Sad ce da dobiju cisto mleko,a kasnije zamenu...cisto da vidim razliku kako piju....
 
e u k...c svi imaju drugu pricu,jedan kaze nemoj ovu za bebe kratka je,ova za jagnjad im je tvrda,tamo pise mesaj,ovde kazu ne mesaj,drugar koji mi ih je dao kaze 3 puta dnevno da hranim,uzmi ovo uzmi ono ....skroz sam zbunjen :sta:
Sad ce da dobiju cisto mleko,a kasnije zamenu...cisto da vidim razliku kako piju....
necu da te zbunjujem ja sam samo izneo moja iskustva znaci prvi put kad sam odranjivao jagnjad na cuclu mesao od 7 kom 6uginulo posle sam davao ili jedno ili drugo i nije bilo problema
 
pozz forumasi jel mi moze neko reci dali se jagnje od mjesec dana moze prenajesti koncetrata u pitanju je romanovska rasa
 
Koje mleko u prahu mi preporučujete za jaganjce ? Jedno hranimo na cuclu a drugo dohranjujemo
Može li INBERG ?
Kupujem kravlje mleko po 60 din , bilo bi mi jeftinije i jednostavnije sa mlekom u prahu
 
Inberg broj 1.Primeni prema uputstvu.7 dana kravlje,8 i 9 dan se mesa pola doze kravlje pola doze pripremljena zamena i od 10 dana cista zamena.Moze i sisati pod ovcom ali ako primetis intenzivnu reakciju(proliv) ostaju samo na zameni.
 
Ja sam pre mesec dana koristio Patentco zamenu za mleko isto za telad ali sam mesao malo jace i jaganjci sto sam ja dojio maltene jaci nego koje je majka dojila , ja sam prezadovoljan .
 
Nedelju dana sam pet puta na dan 100ml posle sam izbacio nocno dojenje , prvo u 7 ujutru u 11 pa u 16 u 20 nocno oko 23 sata . Mesao sam 150 gr na litru vode celo vreme kako su rasle povecavao sam kolicinu ali od 175-200ml vise nikad nisam davao. Sa nedelju dana starosti poceo sam dati lucerku sa tankim stablom , i svaki dan ih pustao napolje u dvoriste da malo lizu i jedu zemlju . Sa mesec dana samo tri puta ujutru , podne i uvece , kako su rasle povecavao sam i kolicinu kabaste hrane .
 
Nazad
Vrh