Obrada vinograda

Eno na temi o pecenju rakije od sljiva, tako lepu temu nacinom diskusije pokvarise ....

Ja sam muskat hamburg obrao ,
a da li je muskat italija sazrela .
On mi je prosle godine stigao malo posle hamburga.
 
Niko ne obradjuje vinograd.. Svi vinogradari smuljli grojzje piju slatkog vina cekaju da preradi da se proba mlado vino 😁 nemaju vremena za forum..jos kaberne da se obere i prelazimo na temu vrsidbe kukurza i soje ko jos nije 😀
 
Onda znaci moze uz vino da se predje na priremu za zimsku rezidbu.

Imam jedan cokot kod koga su izgleda izmrzla rodna okca. Na njemu ima 4 do 5 lastara na dvogodisnjem luku. Problem je sto su to nerazvijeni, bolje receno zakrzljali rastari cija je ukupna duzina samo 30 do 40 cm. Na rezniku za zamenu nijedan se lastar nije razvio.
Znaci ziv je cokot ali ladtari zakrzljali.
Kako to sad rezati.
1. Da li sve da skinem samo da bude stablo cokota pa da cekam iz glave da krenu lastari i da ostavim dva ili tri izvrha lastara.
2. Da lastar koji je najblizi glavi stabla orezem da bude kondir sa dva ili tri okca.

3. Da probam da orezem posto ima 4 ili 5 ladtara kao da je situacija uredna. Odn9sno da orezem lastar najblizi stbli na kondir za zamenu i da ostavim jos jedan luk iako je on zakrzljao odnosno iako je 30 tak santimetara.

4. Neka bolja ideja.
 
Ma na osnovu tvog iskustva , sta bi ti uradio.
Prvo da te pitam jesam li jasno opisao situaciju sa cokotom.
U takvoj situaciji ostavim najnizi za kondir i prvi koji moze ako treba i 2 kraca za 2 luka.. I iz mogbiskustva od tog cokota verovatno nema nista kuburice mozda godinu dve do 3 posle se osusi i dzabe sve
 
Onda znaci moze uz vino da se predje na priremu za zimsku rezidbu.

Imam jedan cokot kod koga su izgleda izmrzla rodna okca. Na njemu ima 4 do 5 lastara na dvogodisnjem luku. Problem je sto su to nerazvijeni, bolje receno zakrzljali rastari cija je ukupna duzina samo 30 do 40 cm. Na rezniku za zamenu nijedan se lastar nije razvio.
Znaci ziv je cokot ali ladtari zakrzljali.
Kako to sad rezati.
1. Da li sve da skinem samo da bude stablo cokota pa da cekam iz glave da krenu lastari i da ostavim dva ili tri izvrha lastara.
2. Da lastar koji je najblizi glavi stabla orezem da bude kondir sa dva ili tri okca.

3. Da probam da orezem posto ima 4 ili 5 ladtara kao da je situacija uredna. Odn9sno da orezem lastar najblizi stbli na kondir za zamenu i da ostavim jos jedan luk iako je on zakrzljao odnosno iako je 30 tak santimetara.

4. Neka bolja ideja.
Ti zakrzljali jel su i sada delom zelenkasti mislim na deo koji treba da odrveni?
 
Nazad
Vrh