Obračun,kalkulacija u ratarstvu

Sto se tice cene nafte,jedan moj drugar radi na benziskoj pumpi u mom selu i kazu njegovi bossovi da ce posle ovog pojeftinjenja biti opet nagli skok u cenama naftnih derivata. Tako da cu i ja sada kupiti za ovu sezonu.
 
Tarana,ne po 60 nego kako sam napisao 50, a sad gde i kako........ nemoj samo da kazes ajde kupi kume i meni ako te neufate,ja posteno platio a gde je on "kupio"jbg :cao:
 
@ Sandor

Naravno za one koji imaju ::novac:: A mi ostali mozemo samo da se molimo da ne poskupi puno!
 
danger je napisao(la):
Tarana,ne po 60 nego kako sam napisao 50, a sad gde i kako........ nemoj samo da kazes ajde kupi kume i meni ako te neufate,ja posteno platio a gde je on "kupio"jbg :cao:

izbegavam ze varijante...jednom sam uzeo 2 bureta i to od tipa kojeg bajagi znam, kao neće me zayebati...ispalo da je pola sirova a pola regularna nafta...traktor je jedva progut'o...
 
ne da te ubedjujem,ova nafta je proverena,sa ruskih drodova,lepa cista plavo zelenkasta, prosto bi je popio,kod mene nije krepo ni zmaj klas ferdza ruje,kolegi torpedo centralno na naftu,oko 10000lit.sam do sada uzeo od njega sebi,i sto jos za kolege i nijedan problem,covek nije sitni diler nego radi ozbiljno i nije mu u cilju da zezne,a ovi sto prodaju po buric dva,a sutra vise nema znaj da je jedno bure za traktor a drugo za prskalicu :osmeh:
 
Ja najvise volim kad mi donesu cisternom u dvoriste ali da prvo istoci na pumpi jedan deo pa da mi ostavi u kamionu koliko meni treba! Onda sigurno nema vode u nafti jer voda je uvek na dnu rezervara pa ako ima to nek ostane na benziskoj pumpi!
 
@danger jel ovo broj tog coveka sto tebi dostavlja naftu 06550000** ? :cao:
cal je neke godine imao 3-4000l nafte odlicne i prodavao je po 50
 
Ima i u mojoj okolini takve nafte sto je logicno jer mi je dunav jako blizu. Da je nafta extra tu nema sumnje,ali od takvih prodavaca se ne dobija racun,a meni treba zbog onih 100 evra po hektaru. Kako vi to resavate:haha:?? :sta:
 
Uvek imaš pumpadžije koji uz malu čast (2-3 din/lit) naprave račune...
 
ma nemas sta brate odes na pumpu i tamo uvek imas racuna i lepo kazes onom sto radi da ostavi racuna kod nas je 1rsd/l i svima lepo :ppozdrav:
samo bude fora svi racuni u toku jednog ili dva dana a sipanje od 50-200l :haha:
 
mityoo je napisao(la):
Takve stvari se nekace na oglasnu tablu!

Ah, ah ,ah, javna tajna...

Kao i onaj lekar što su ga danas uhapsili i digli frku oko njega, a on sitna riba što se tiče mita...
 
i ja skupljam racune od auta al neznam da li ce mi primiti od TNG :haha:,jedino da preradim ruju na gas :osmeh:
 
Ma svi mi to znamo ali nemora da sazna i javno gdin. komesar iz one druge teme gde je vec pominjan imenom!
 
Ako sazna gospodin komesar ima da nam pregleda Podrume i Tavane -Ko to nije izmirio OBAVEZU !
Mi se z....mo , a to nekad nije baš bilo ni malo NAIVNO! :sta:
 
Nazad
Vrh