Objekti za držanje svinja - svinjci

Kolege kolii bi razmak rebara trebao da bude na resetkama za cekaliste? Mislio sam da stavim razmak 2,6 pa da cujem i vase misljenje. Dali je to veliki razmak ili treba manji sta kaze praksa?:ppozdrav:
 
Evo malo da osvezim temu. Pre 15 dana zavrsili smo cekaliste za krmace. A posto sam se savetovao i sa nekim clanovima foruma red bi bio da podelim to sa vama.

b99518c1da5e51297d230dbac9e4e823.jpg
60f6a5105a86c07b1b9d2f2a93168110.jpg
c7c42a524a06a253ffd70431c49141fe.jpg
d493df268041eae18772de509c313e39.jpg
13ec0ad83c40e962417b19e70d9e39d0.jpg
04885cdef7000798cef3655df2231c45.jpg
2732c82ecaf91e7249af3c4a68d328d9.jpg


Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Cestitam,koje su dimenzija objekta i koliko ti stane tu na cekalistu 15krmaaca??


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dimenzije su 10x5metara. Moze da stane 15krmaca. Tu su bili stari svinjci pa sam bio uslovljen mestom. Ostalo je jos da se uradi izolacija,betonski prozori i vrata.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
jako plitki kanali i cini mi se veliki pad,osoka je jako gusta od krmaca,obavezno sipaj vode dole da balega pada u vodu da bi se bolje razgradila.samo napred.
 
Kanal je oko 15-20cm dubine i sirine 1metar. Mislim da nema potrebe da bude veci zato sto je spojen sa velikom jamom. A pad je 0.5% po metru. Sipao sam malo vode pa cemo videti kako ce biti

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav kolege..Planiram da remontujem prasiliste i imam dosta nedoumica oko svega, ali jedno po jedno...Prvo za ukljestenja imam dosta povoljno prohromske cevi da nabavim(od burazera mozda za dz, posto mu je to neki otpad) fi50, ali je debljina zidova 1-1,2 mm. dosta mi to tanko, koju debljinu vi stavljate kad su u pitanju celicne?. Ima on i fi20 za one donje, ali bi one bas bile slabe pri toj debljini.
 
Ja sam stavljao od 2mm obicne cevi u prasiliste. Dva puta sam ispravljao. Krmaca legne i iskrivi ali za 7 godina koliko je staro prasiliste to nije nista strasno. Mislim da je 1mm tanka cev zbog duzine koja mora biti 2.20-2.50m.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Žilaviji je prohrom od običnog čelika a i fi50 nije baš tako mali prečnik.
Radim dosta sa prohromom i mogu reći da nije baš tako savitljiv.
Ako možeš dž da ih dobiješ samo ubacuj i ne misli.
 
Znam da je prohrom zilav, burazer se bavi izradom ograda od njega, nego to je odpad koji je skinut sa jedne ograde i savijen je lucno, pa bi morao da ga na masinu ponovo ispravljam. Imace dosta posla.., pa se ja juce raspitam u vezi povracaja od drzave za oprmanje objekata, a sluzbenik iz opstine nije siguran da li mozda treba da imam registrovanu farmu, ja procitam pravilnik i vidim da za opremanje imaju pravo i fizicka lica kojima je reg. domacinstvo. Prosto, ako mi vrate 50% ja nemam razlog da pravim sam vec prepustim profesinalcima, samo nisam sigursn kojima, koje su firme pouzdane?, treba da su registrovane da bi izdale racun. Posto je minimalan iznos po racunu 50000 din, da li moze vise ukljestenja da idu na jedan racun do trazenog iznosa?, uzimao bih ja tu i panele, hranilice,..Jel ima neko skustva u tim vodama?
 
Sve je to ok sto ti kazes. Ali uzmi u obzir da mnogo materijala mozes naci jeftinije bez racuna. Da moras sve moguce poreze da imas izmirene da bi uopste podneo zahtev. Svaki majstor dodaje bar 20% na cenu ako hoces racun. Raspitaj se dobro

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Ima li neko predlog za bukarilište i čekalište. Ideja je da krmačama budu u dva reda i da glave budu okrenute ka zidu. ispred da bude hodnik za hranjenje 80 cm a iza za osemenjavanje i čišćenje 1,2 m. Rečetke 2,3 m po sredini ispod zadnjih nogu 55 da ne upropaste papke a ipak da ne budu prljave.
Za ishranu korito betonsko iz cela sa nivostatom za vodu bez sisaljki zbog kvašenja.
Koliko je najoptimalnije dužina ležišta.
Ima li još neka ideja?
 
Nazad
Vrh