Objekti za držanje svinja - svinjci

Moguce da imaju nesto kvalitetnije od ovih ali nista specijalno,ja kad sam otisao da vidim za farmu prvo sam bio u jomapeksu jaka neozbiljnost sa njihove strane pa sam otisao ponovo kod njih na sajmu i video sam kakvi su pa sam istog dana slucajno naleteo na vos system i posto su imali veliki posao u mom kraju kod matijevica renovirali su objekat za 12.000kom u turnusu odmah posle sajma dosli su izmerili sve i nakon mesec dana objekat je bio spreman za tov i cena je bila blaIja nego kod ovih u jomapekas,sto se tice jomapeksa nema preko njih u opremi za zivinjarstvo a sto se tice svinjarstvo tu je vos system nebi uzeli dzabe od njih almex i matijevic da ne valjaju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam kod vos systema dozivio mnogu vecu neoziljnost, dogovorimo ukljestenja za cekalista, i uslov je bio da se uradi pokazni boks posto smo zahtijevali da se hranilice mogu skidati, i sve obecano uplatimo avans 100%, puknemo za Zabalj a boksa nigdje pokazuje mi inzinjer skice sto sam mu ja slao, rok isporuke probijen preko mjesec dana, hranilice sasvim drukcije uradjene od dogovorenog, umjesto varene oni uradili elekto pikovanje......, sad zbog toga svaka mi hranilica ispucan bila posle 2 god. i svaku narednu ponudu su imali dosta skuplju ponudu. Uglavnom svako ima svoja iskustva :ppozdrav:
 
Planiram ovih dana da pocnem sa pravljenjem cekalista za krmace. Velicina bi bila 10x5 a u planu mi je da stavim 15 ukljestenja. Ako neko ima nesto slicno kod sebe bio bih zahvalan ako bi mogli poslati neku sliku da vidim kako je najbolje to uraditi. Osim toga svaki savet i preporuka su dobro dosli sa obzirom da nemam iskustva u pravljenju cekalista. Hvala unapred ! :ppozdrav:
 
Vrsio bih dezinfekciju zivom sodom u granule. E sad u radnji mi prepirucili da rastvorim u prskalici od 10 l oko 200g sode. Kakva su vasa iskustva?, jer ja prvi put imam kontakt sa zivom sodom. Da li da i zidove posle tretiranja isperem vodom. Objekat je sada dobro mehanicki ocisscen i ipran vodom.
 
Poslednja izmena:
Pa kazes masna soda mislim da je to ovo sto imam ja u sitnim granulama je..Tako sam i ja mislio i ostavljam taj objekat dva meseca da odmori. Ja sam dosad dezinfikovao sredstvima uz koje zivotinje mogu biti u objektu koji mi je donosio veterinar neznam kakose zove, onda peral S-om, . . A u kom odnosu si rastvarao sodu?
 
Ja sa peralom picim ceo objekat tj.kompletnu farmu,neki su probali sa zivom sodom ili nesto drugo i opet na kraju se vratili peralom.
 
Kolege jel neko u skorije vreme pravio jamu za osoku ili dali znate mozda koliko bi me izasla? Dimenzije bi bile 7x6x2,5,planiram da kopam jamu. Pa cisto da znam od prilike.:ppozdrav:
 
Ja sam uradio pre 3 godine kapacitet je 50 000 lit a izasla me oko 4 000e


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh