Objekti za držanje svinja - svinjci

То је могуће што сте навели али имали смо прилике да видимо болести које стигну са животињама. Односно оне их донесу. Конкретно говорим за пррс.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ovo je pogled na glavnu farmu



Karantena za nazimice



Jedan od dva objekta odgajališta

 
Овде је још стари систем да је све на једном месту. У једној огради. Ово је пуно боље решење. Код ширења и сузбијања потенцијалног проблема.
Кад су задњи пут долазили професори доктори из аустрије то је била замерка. И да су крмаче претешке. А били су у најмању руку изненађени хигијеном на старој фарми.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ovako je to izgledalo na google mapsu

farma.jpg


1 - karantena za nazimice
2 - prasilište (4 sobe)
3 - prasilište (3 sobe) , prostorije za radnike, radiona, ured, skladište za potrošni materijal i toplana
4 - gornja strana od hodnika razmnožavanje (prpustilište bukarište) donja strana prasilište ( 2 sobe)
5 - čekalište
6 - odgajalište (8 soba)
7 - odgajalište (8 soba)
8 - garaža za traktor i skladište većih dijelova i opreme
9 - Lagune
10 - kuća za šefa farme

Šef farme stanuje tamo jer smo mi radili od 6,00 pa do 15,30 a nakon toga do slijedećeg jutra nije bilo nikoga na farmi osim jednog radnika od 16,00 do 01,00 koji je nadzirao sobe koje se prase a od 01,00 pa do 06,00 nije bilo nikoga. Nakon 15,30 svi alarmi vezani uz hranu,vodu, temperaturu dolazili su šefu farme na mobitel i on je morao ići prekontrolirati zbog ćega je alarm i naravno otkloniti eventualne kvarove.
 
Nekih metar dvadeset visine je beton a dalje drvena konstrukcija i kamena vuna, s unutarnje strane je zatvoreno OSB pločama a izvana su limene trapezne ploče.

nešto poput ovoga (preuzeto s neta)

Broiler%20Chicken%20Barn%20Framed%20Hog%20Slat.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Jedno pitanje. Imam 4 boksa sa sa nekim nasim ukljestenjima koje je cale pravio. Beton ima mali pad ali je muka svakodnevnog ciscenja djubreta i slame. Pa me zanima da li je moguce postaviti one plasticne resetkice i naravno, ako ima neku sliku kako to uopste izgleda pod, pad sam ispod tih resetkica.
 
Koliko košta polovno prasilište sa prohromskim ramom za pod, plastičnim rešetkama za prasad, gusanim rešetkama za krmaču, grejnim panelom, hranilicom i pojilicom?

Послато са S42 помоћу Тапатока
 
Pozdrav imam par pitanja, bratu i meni je ostalo domacinstvo od pokojnog oca pa smo planirali da krenemo u uzgoj svinja imamo 3 krmace ali nas zanima.
1. Koliko krmaca ide na jedno prasiliste godisnje
2. Koje dimenzije objekta su okej za 20 krmaca (prasiliste, cekaliste, prostor za prasice)
3. koliko treba da budu siroki i duboki kanali za restkaste podove
4. I da li neko ima da posalje slike njegove farme slicnih kapaciteta
 
Прво, једна крмача х до 2.5 прашења годишње. За толико крмача потребан је план производње у наредних 18 месеци. Да не буде загушења у производњи или да фали кад треба. Значи са добрим планом покривају се сви пикови потражње/производње а када је смањена потражња да буде мање прасади или да буду супрасне крмаче.
Пошто је генетика веома узнапредовала крмаче прасе ближе 20 живих прасића. За њих треба простора. Бокс 2.60 х 2 метра са укљештењем. Може и мање али кад буде пуно прасади буде разних проблема. Ако идеш на решеткасти под мораћете некако да решите грејање, неће бити сламе као простирке. Има ту још гомила шта и како, пише у осталим темама везаним за свињарство.
 
Nazad
Vrh