Objekti za držanje svinja - svinjci

Sapatnik

Novajlija
Učlanjen(a)
6 Apr 2018
Poruka
1.690
То је могуће што сте навели али имали смо прилике да видимо болести које стигну са животињама. Односно оне их донесу. Конкретно говорим за пррс.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.

G

Gost 7475

Guest
Ovo je pogled na glavnu farmu

Karantena za nazimice

Jedan od dva objekta odgajališta

Sapatnik

Novajlija
Učlanjen(a)
6 Apr 2018
Poruka
1.690
Овде је још стари систем да је све на једном месту. У једној огради. Ово је пуно боље решење. Код ширења и сузбијања потенцијалног проблема.
Кад су задњи пут долазили професори доктори из аустрије то је била замерка. И да су крмаче претешке. А били су у најмању руку изненађени хигијеном на старој фарми.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.

G

Gost 7475

Guest
Ovako je to izgledalo na google mapsu

1 - karantena za nazimice
2 - prasilište (4 sobe)
3 - prasilište (3 sobe) , prostorije za radnike, radiona, ured, skladište za potrošni materijal i toplana
4 - gornja strana od hodnika razmnožavanje (prpustilište bukarište) donja strana prasilište ( 2 sobe)
5 - čekalište
6 - odgajalište (8 soba)
7 - odgajalište (8 soba)
8 - garaža za traktor i skladište većih dijelova i opreme
9 - Lagune
10 - kuća za šefa farme

Šef farme stanuje tamo jer smo mi radili od 6,00 pa do 15,30 a nakon toga do slijedećeg jutra nije bilo nikoga na farmi osim jednog radnika od 16,00 do 01,00 koji je nadzirao sobe koje se prase a od 01,00 pa do 06,00 nije bilo nikoga. Nakon 15,30 svi alarmi vezani uz hranu,vodu, temperaturu dolazili su šefu farme na mobitel i on je morao ići prekontrolirati zbog ćega je alarm i naravno otkloniti eventualne kvarove.

G

Gost 7475

Guest
Nekih metar dvadeset visine je beton a dalje drvena konstrukcija i kamena vuna, s unutarnje strane je zatvoreno OSB pločama a izvana su limene trapezne ploče.

nešto poput ovoga (preuzeto s neta)

Poslednja izmena od urednika:

N_emanja

Član
Učlanjen(a)
30 Avg 2018
Poruka
833
Jedno pitanje. Imam 4 boksa sa sa nekim nasim ukljestenjima koje je cale pravio. Beton ima mali pad ali je muka svakodnevnog ciscenja djubreta i slame. Pa me zanima da li je moguce postaviti one plasticne resetkice i naravno, ako ima neku sliku kako to uopste izgleda pod, pad sam ispod tih resetkica.

Vrh