Obezrožavanje teladi

Nekad se vrlo uspesno obezrozavalo sa gumicama.koliko je staro grlo sto si obezrozio sa gumicama?
 
Stavljo sam na prvotelke sada sam stavio i na starije krave a kod njih ce vjerovatno dosta duze da traje,lakse je ovako nego sjeci rogove
 
evo i koja slika kada bude jos koja stavicu
dsc0275.jpg



dsc0276.jpg
 
samo za probu sada sam joj stavio i drugu gumicu,valjalo bi jos jace gumice da se mogu nabaviti bio bi brzi proces.
 
Sa gumicama mozes da odradis prvotelke a starijim kravama odsijeci rogove jednostavnije i brze odradis poso
 
jel imas sliku od tih gumica,posto je moj tata jaganjcima stavljao na repove neke gumice pa me zanimaju gumice za rogove,ja zapecem sa onim elektricnim aparatom ali moji ukucani ne mogu da podnesu miris od te dlake kad se upali pa tako da se ja sam namucim
 
koristio sam gumice za kastriranje ovaca ako starija grla bolje ti je odsjeci nije to velika procedura trebati termokautor lokalna anestezija se dadne kravi,i trebati testera koju koriste za raspravljane krmaka(ako ti treba slika slikacu ti gumice pa cu da okacim)
 
Pre je kostao oko 20e ali jesenas nisam mogao da ga nabavim, gde ga vi nabavljate?
 
ja sam iz makedonija a " hornstick " sam pronasao u subotica s.bikovo. firma se zove system line ima link staveno na prethodna stranica.porucio sam mu na moj bratuced koji zivi u prokuplje. on ga porucio po brzom postom stick kosta 7e.+3e.postarina = 10e.na kucna adresa.njegovi baba i deda dolaze u makedonija na 15mart pa oni cu mi ga donesu. uzeo sam 2 komada konkretno za jarici. javljam sta ce biti dal ce biti uspesno.jarici ocekujem oko 20ti mart. samo neznam kako se koristi citao sam na prosloj stranici da se nakvasi populjak sa vodom i da se trije oko 1minut. pozz
 
Nazad
Vrh