Obezrožavanje teladi

Igorvet

Član
Učlanjen(a)
26 Okt 2011
Poruka
190
Lokacija
Beograd
Dali obezrozavate vasu telad koju ostavljate za priplod i kako?
 
Imao sam horn stik , nakvasis pupoljak roga kad je velicine oko 3 mm natrljas stik oko minut na tim mestima se pojave kraste a rog ne raste. Vec dve godine ne mogu da nabavim taj stik vet koji mi je pre to nabavio kaze da je sad to zabranjeno i da se ne moze nabaviti, inace kostalo je oko 20e a bilo je dovoljno za 6-7 komada ako neko od Dr vet zna gde se to jos uvek moze nabaviti ja sam kupac istog.
 
I ja isto koristim stik,ali ja teletu kad ima 3-5 dana osisam na mesto gde bi trebao da izraste rog pokvasim i utrljam,ranije sam koristio pastu za obezrozavanje,al ta pasta je bila samo za 2.5 teleta.
 
2moe9fk.jpg
Sliko sam iz kataloga pa je jako losa slika.
 
Poslednja izmena:
Ma termokauterizacija,al sam vise pristalica obezroziti ga dok je malo,ovo sa kauterom je veliki stres....
 
I smrdi neviđeno. Lako se uradi bez dodatnih troškova ali je veliki stres za životinju.
 
Naravno,uvek sam za to da se takve stvari urade zivotinji dok je mala,kad nezna sta joj se desava....ipak sam za humanost prema zivotinjama.
 
Nisam obezrozavao jarad sa time,jarad sam obezrozavao sa gumicama za skidanje repova kod jagnjadi.
 
Odseci ima vrhove prvo ako vec nisi,mi smo imali jednu kojoj su vadjeni rogovi,ali se nije mogla uhvatiti verovatno od trauma,tj. jako joj se tesko prilazilo glavi.E sad drugo je da ih drzis vezane na hrani.
 
Uradio sam i to al nije mi puno pomoglo,probacu sa gumicama za kastraciju jagnjati.hvala vam na savjetima
 
Rogove da odstranim imam informacije da se moze pa cu na jednoj probati i da proces traje mjesec dana i obavijesticu vas da li je proslo uspjesno ili nije
 
I kako sam obecao gumice djeluju i nakon dva mjeseca je otpo rog kad odpadne i drugi stavicu slike ako nekog zanima
 
Nazad
Vrh