NS hibridi

Vec smo sejali pre par godina. Dobar je. Podnosi i losije uslove (u mom slucaju je njiva bila 6-e klase). Planiramo i ove godine da posejemo par dzaka, ali sad ce ici u malo boljoj njivi - ako uspem da nabavim odgovarajucu kalibraciju, jer prosle godine nisam uspeo to.
Uglavnom dodje zajedno s fao 600 (napr. odprilike kao 640, nije toliko kasni hibrid kako covek misli - zbog broja u "imenu").
 
Tisa je hibrid star sigurno 15 godina. Fao 700 i prvo je bio prevashodno namenjen za branje u klipu. Nije ispunio ocekivanja.
 
540
0


540
0


0

6102
0

6102
0

6102
0


Evo slika ovo je na 29 ali komotno na 25cm na ovakvoj godini i gušće,svako zna svoje zemlje pa tako da radi ,6102 brati ranije da se ne kruni a ako ostane za kombajn manja mu vlaga od recimo 640,a 540 se ne kruni tako da ako se malo i zakasni sa branjem nema sekiracije,ja sam ovo brao bila suva stabljika a kako i neće u novembru mesecu,ali ove godine idem 7020 i 6140 ,ovaj drugi novi hibrid ,a opet možda i 1 kj 6102 za kombajn posejem da vidim čta će da bude i ostaje kući za stoku jer sigurno je hranljiviji od ovih stranskih,i da sejem ih ove god na 27 i nek ide život,bitan je prosek.
 
Pozdrav svima!

Interesuje me da li neko zna gde bih mogao da kupim manju količinu semena jara pšenice NS seme "Nataša"? Beograd i okolina. 100-ak kg mi je potrebno. Hvala!
 
Sumo1 sam probao prošle godine i nisam baš zadovoljan.Mnogo manje je rodio od fantazije.Ove godine ću da probam sumo2.Probaću i NS Konstantin.Kod mene fantazija prošle godine dala odličan prinos,tako da NS suncokrete sejem i dalje.
 
Ns Konstantin je dobar hibrid. Komsija ga seje i zadnje dve godine uvek preko 2t bez neke narocite agrotehnike. On nije CL hibrid.
 
bio danas na rimskim cena semenskog kukuruza 3800 starije sorte 3400 a pospricane sa sonidom4300 stim da nemaju 5 grupu tako da ispadne da od svih tih ns institituta ovaj od kukuruza vrsi najvecu pljacku
 
Nazad
Vrh