NS hibridi

evo 'lavora od suncokreta' :osmeh:........"robusna stabla sa glavom kao lavor. Kao da su ih kljukali nekim hormonima"
sunc-2.jpg

sunc.jpg
 
i onda mi crče baterija::jako_besan::. Kolega coci šteta što se nismo upoznali, kao što reče kolega posećenost prosečna usevi lepi, suncukret kao iz snova ali na terenu izgleda nije tako po komentarima kolega sa foruma, žao mi što soju nisam slikao. Od kukuruza mi za oko zapao 3022, 4030, 5130 i 6130, e sad 5130 ima dosta sasušenih biljaka u samom ogledu kao da ga je crvenilo sredilo mada meni neliči na to i time pada u vodu (smoje tačke glediša, možda i grešim) a 6130 sam pomalo zaljuštivao i svaki drugi ima početak plesni zrna na vrhu klipa i šta sad čovek da misli o tim hibridima, 6030 kao i kod mene ima nedovršenih vrhova (obrazloženje stručnjaka je da je tokom oprašivanja bilo padavina pa se nije lepo oprašio), tako isto 7020 kojem je to sortna odlika, aleksandra i 6043 lepi ali sa robusnim stablima (više za silažu), moglo bi tu pisati dosta o hibridima i dobro i loše smoje tačke gledišta ali ja možda i nisam merodavan da komentarišem.

Matiću radan standardno lepo izgleda kao i zenit i ima tu jedan novi iz 700 grupe koji lepo izgleda, zaboravio sam oznaku.
 
Sortna odlika da klip nije zavrsen do kraja!Izem im objasnjenje!Ove godine imam 5051,7020 i 6102 i jako im je svima to odlika.Ako ove godine nisu imali ok uslove,ne znam kada ce.Da im slikam jednu drugu semensku kucu da vide kako izgledaju klipovi sabijeni zrnom od gore do dole i nije im snetala kisa pri oprasivanju?Treba da menjaju oni dosta stvari kod mnogih hibrida... suncokrete necu ni komentarisati,iz njih cedim i ulje pa im znam i tu stranu medalje...
 
Spajki i ja sam im to prokomentariso za nedovršene klipove i kako kod drugih hibrida je ta pojava manje izražena, imam na 4 parcele (3 parcele 6030 i jednu 5051) njihove hibride i na sve četiri problem sa vrhovima, negde više negde manje.
 
Ево и ја да допуним ову причу о данима поља са којом фотографијом.
Лично сам баш ишао због овог проблема са завршетком клипа који имам на својој парцели и нашао сам и тамо тај проблем:
slika052.jpg

slika051.jpg

Свидели су ми се ултра хибриди:
slika057.jpg

slika058.jpg

Занимљив оглед и презентација:
slika028.jpg

slika025.jpg

slika026.jpg

slika027.jpg
 
K.R ti bi neki hibrid koji daje makar po 2-3 super fine klipa prosečno po stablu kao onaj tvoj Pioneer.
 
Ne bi.Bolje jedan ali kadar nego pet nikakvih.Moje mišljenje.Ove godine je bilo padavina i previše a čini mi se da ćemo tek da se iznenadimo pravim stanjem kada kombajni uđu u njive.
 
Ja imam 444 ultra ove god i imam zp 684 ultra ipak mislim da su zp ultra bolji za klasu od ns treba pomladiti
Ove god. sam ih sejao jer nije bilo drugo a dogodine moram jer su njive koje dolaze na red sa kuruzom borba sirak
 
Какво вам је мишљење о пшеници нс 40, код мог рођака ове године је дала добар принос, сорта је са осјем. Кад кажем добар принос код њега је било преко 5 тона по ха док на осталим парцелама 3 т по ха је био пун кантар.
 
Vidim stalno se pominju ti ne dovrseni klipovi na NS6030 i jos nekim hibridima. Ja to kod mene nisam primetio bar ne u onolikoj meri kao na slikama koje je postavio savle. Moracu sutra da obidjem parcelu sa NS 6030 da proverim ujedno i da slikam stanje.
 
Какво вам је мишљење о пшеници нс 40, код мог рођака ове године је дала добар принос, сорта је са осјем. Кад кажем добар принос код њега је било преко 5 тона по ха док на осталим парцелама 3 т по ха је био пун кантар.

Dosta dobro rodi, ali kombajn bas ga i ne voli (obicno te "brkate" sorte).
 
Nazad
Vrh