Novi ministar - Velja Ilic

Kako se zakuvava niti ce gosp. Velja biti ministar, niti ce biti nove vlade, eto nama novih izbora i jos praznije kase.
 
Kada je gospodin diploma predsednik Tomislav Nikolic bio u moje selo ( pre 2-3 dana) pomenuo je da bi voleo da vidi Gorana Knezevica kao ministra poljoprivrede.
Moje misljenje je da je kojim slucajem ova nasa drzava,jedina koju imamo,normalna,sva ta ekipa bi bila na finom mestu u 3 sa 3 i cistila krompir,al ajde,sta da se radi,takva tura,teraj dalje ko god da bude.
Nadam se samo da,ako bude Velja,nece sutirati novinare,kao sto zna (iznervirao ga onaj mladic,pa moze i deda Trnavcevic u svojoj emisiji da ga nesto izervira,jer on je sad vec sraiji covek,pa da dobije cipelu u glavu) i da nece psovati,a ovo ostalo sto je radio,neka radi i dalje,ali neka da malo i nama.
:)
 
Све наведене ликове, потенцијалне министре, неко је изабрао на изборима, ако нисте ви онда је за њих гласао неко од ваших рођака, пријатеља, комшија. Они су легално кандидовали и легално су изабрани. није проблем у њима. Проблем је код свих нас који имамо чаробан штапић у облику оловке на гласачком месту.
Не пљујте по власти, него кад вас власт удари по леђима или по џепу или по здравом разуму а ви лепо себе песницом у чело. Да није вас који сте им дали глас морали би да се баве нечим другим,напорним, поштенијим и да буду што даље од народних пара и наших судбина...
 
Све наведене ликове, потенцијалне министре, неко је изабрао на изборима, ако нисте ви онда је за њих гласао неко од ваших рођака, пријатеља, комшија. Они су легално кандидовали и легално су изабрани. није проблем у њима. Проблем је код свих нас који имамо чаробан штапић у облику оловке на гласачком месту.
Не пљујте по власти, него кад вас власт удари по леђима или по џепу или по здравом разуму а ви лепо себе песницом у чело. Да није вас који сте им дали глас морали би да се баве нечим другим,напорним, поштенијим и да буду што даље од народних пара и наших судбина...

Bilo kome da smo dali glas - isto bi bilo. Sve je to ista bagra!

Uzgred, ja nisam nikom dao glas, nisam ni izašao na izbore, a neću više ni izlaziti dok ne vidim potpuno nove ljude. Sve stranke su liderske, njihovim liderima su puna usta demokratije, al' oni nikako da se povuku sa scene.
 
Nisu oni krivi, krivi smo mi,mi ih biramo./kakav narod takva i vlast/ Poslednje reči našeg poznatog pesnika su ZNAM JA NAS JEBO JA NAS i gospodin je potpuno u pravu.
 
A kome idiotu covek da da glas?Srpska politicka scena kao da nema alternative.Iz godine u godinu gledamo iste svinjske njuske (neka mi oprosti plemenita zivotinja na poredjenju),kako nam prodaju muda za bubrege,pa tako i ovog puta.Sve sto je moglo da bude neka novina na usranom politickom nebu, u jos zasranijoj Srbiji,ostalo je ispod cenzusa.Ne kazem da vrede te partije,ali im nismo dali mogucnost da unesu nesto novo,ako su to i imali.Ali je zato moj zemljak Dinkic preskocio lestvicu ocesavsi je da je jedva ostala na mestu.I sa takvom ce silnom podrskom gradjana opet zasesti u neku vladu i prodavati nam vec gore navedeno.Slazem se sa mojim imenjakom da smo djubrad opet sami doveli,ali ne znam koje bi resenje bilo da ovim lopovima jednom za svagda vidimo ledja,po mogucstvu u prugastim odelima.Mozda kolektivni bojkot bilo kakvih izbora,pa na taj nacin staviti do znanja hostaplerima da su dno dna.Kad zivite u maloj sredini poput moje,a uz to svrstanu u nerazvijena podrucja "razvijene" nam zemlje,i imate preslikanu sliku lopovluka sa republickog nivoa,nemate volje ni za sta.Jer shvatite da najgori oblik organizovanog kriminala upravlja drzavom,sa svim polugama vlasti,gde je ustav mrtvo slovo na papiru,a zakon zapis za slobodno selektivno tumacenje onih za koje svi srpski zatvori placu.Voleo bih samo da dozivim vreme kada cemo napuniti navedene ustanove najvecim sljamom srpskog roda,ali i u to nisam siguran.A ministar poljoprivrede...pa svejedno,Dilindzer,Kapone,Karlos...princip je isti,sve su ostalo nijanse-rece neki pesnik.
 
najbolji ,po meni, komentar koji sam procitao u vezi ove sprdacine oko min ili kandidata za min. gdina ilica,graditelja wc, velje je prethodni 148.elem ovako , da se uozbiljim , antilopa gnu je udavljena od strane lava zvanog ajkun , dolaze jos par lavova i lavica takodje iz familije ajkuna i kidaju sirotu antilopu knu , okupljaju se kerovi divlji , hijene i svi bi deo plena . epilog , najeli se lavovi iz porodice ajkuna i dopustili strvinarima iz porodice srpsns a svi krsteni u mesecu julu da dovrse sirotu antilopu gnu , koja je inace iz dobre familije. ostalo je jos malo da se zaslade muve govnare i crvi , koje dotad niko nije video i za koje niko nije cuo. mogu ja jos nego , ogladneo sam , idem nesto da pojedem, ako je ostalo . p.s. ko je antilopa , ko su lavovi ko crvi i muve govnare , ostavljam na volju cenjenom citateljstvu . aj zdravo.
 
Nije Velja nego neki Knezevic bivsi gradonacelnik Zrenjanina. Sudi mu se za neke malverzacije sa gradevinskim zemljistem .Znaci covek zna znanje sto se tice zemljista.Pravi covek za ministra.
 
e bas mije zao sto nije velja , pa sta nam to rade, lepo su rekli velja i ima da bude velja,stvarno nisu od reci . i sta sad ispocetka sve .pa taman sam se zagrejao ,i kazem sam sebi evo pero kad nemas sta da radis,ti malo pisi na ovu temu , tu imas neiscrpnu inspiraciju jerbo ima materijala na pretek ,debelo su me razocarali . i ako budem izasao na glasanje drugi put posle 2000te glasacu za velju ...zainat. a ko ce ruse danam dovede ,kuku meni i doboga moga ,ili da predjemo na ruskinje dok ne dodju rusi, a ko ima zivaca da ceka ruse ,nek ceka...mogu ja jos nego zurim , idem na dunav da cekam ruse , treba mi nafta . aj zdravo
 
Nazad
Vrh