No-Till , direktna setva bez obrade

Znaci oko 4000evra sve sa sejalicom i nije mnogo samo da vidimo rezultate setve do kraja.Juce je imao i neki snimak setve kukuruza sa ovom sejalicom ali nisam ceo odgledao.
 
Bas smo danas otac i ja gledali ovaj snimak i otac se odma setio gde ima ovakva oltovka skoro nova kaze da je kupimo i prepravimo na direktnu.Sad kad sam malo bolje odgledao video cini mi se da ce biti majstorisanja.Inace kod nas je neki lik radio poljomehanizaciju trgovina i dugo mu je na placu stojala dzondeer mehanicka sejalica za direktnu setvu 4 reda i nudio je on meni ali ja nisam znao sta je to, to je bas bila glomazna sejalica i tek kad ju sasekao onda sam skontao kakva je to sejalica ali tad je vec bilo kasno.
Dali ovi sto prave ove sejalice hoce da prodaju te ulagace ili samo da ih oni ugrade?
 
Bas smo danas otac i ja gledali ovaj snimak i otac se odma setio gde ima ovakva oltovka skoro nova kaze da je kupimo i prepravimo na direktnu.Sad kad sam malo bolje odgledao video cini mi se da ce biti majstorisanja.Inace kod nas je neki lik radio poljomehanizaciju trgovina i dugo mu je na placu stojala dzondeer mehanicka sejalica za direktnu setvu 4 reda i nudio je on meni ali ja nisam znao sta je to, to je bas bila glomazna sejalica i tek kad ju sasekao onda sam skontao kakva je to sejalica ali tad je vec bilo kasno.
Dali ovi sto prave ove sejalice hoce da prodaju te ulagace ili samo da ih oni ugrade?
Zovi coveka pa se dogovorite
 
95615977-243255183683098-2072337109187821568-n.jpg
95699617-2395271584100754-1405221760613220352-n.jpg

Resio da probam i ja direktnu setvu :) Niklo je nekih 30% kise nije bilo skoro 2 meseca u Vrscu,posle ove kise ce nici valjda sve
 
Evo jedne jetfine varijante koja radi posao..... :ppozdrav:
Direktna setva suncokreta selo Tresnjevac


Neću reći da je nemoguće, al mehanička olt da sije suncokret..... Hm

Ja probao, imao original ploče, i baci 2-3 zrna, nemože baciti jedno.....

Iskreno, notill bi zamjenio za strip till...... Jedan prohod traktorom, i napravi obrađene trake, u koje se može dodati i gnojivo, i posije toga proći sijačicom..... Najviše me zanima za postrnu sjetvu kukuruza, suncokreta i soje.....
 
Mislim da bi bilo bolje povući trake i ostaviti 1-2 dana i onda sijati, ovom se štopa sijačica, na kraju filmića je prestao i sijati.....

A kod svih na filmićima neka idealna zemlja.....
 
Ta sejalica je raonicna,ja nju nikad ne bih koristio u strip till ,samo disk,takodje nagazni tockovi su joj cudni,meni se to ne svidja i mozda i zato gusi,ali moze biti i da je zbog vece vlage u zemljistu.Ali moze i posebno kao sto kazes par dana ranije spremis pa setva,ako je zemljiste previse vlazno,ako nije ,uvek je bolje u jednom prohodu sve odraditi.
Ima mnogo klipova na netu o ovoj masini gde ona ide na prednjoj hidraulici a nazad sejalica,seje bez ikakvih problema,ima od 4 redi do 8 mislim max.I ne oduzima ona previse snage traktoru,to je traka ispod 10cm sirine i do max 10 cm dubine,6 redi nek bude i 60 cm,kao neki kultivator onaj manji sto ima sirinu do 60cm zahvata i frezira zemlju u povrsinskom sloju,motori koji pogone tako nesto su verujem do 10-ak ks max.
 
Na ovome snimku najveci problem je prevelika vlaga,to je prosle godine bio problem kod jednog mog kolege na pokoseni jecam je uzeo i pustio vodu i onda kad su dosli da urade direktnu setvu opsti haos sa sejalicom gusila je i stopala katastrofa.
 
Ta sejalica je raonicna,ja nju nikad ne bih koristio u strip till ,samo disk,takodje nagazni tockovi su joj cudni,meni se to ne svidja i mozda i zato gusi,ali moze biti i da je zbog vece vlage u zemljistu.Ali moze i posebno kao sto kazes par dana ranije spremis pa setva,ako je zemljiste previse vlazno,ako nije ,uvek je bolje u jednom prohodu sve odraditi.
Ima mnogo klipova na netu o ovoj masini gde ona ide na prednjoj hidraulici a nazad sejalica,seje bez ikakvih problema,ima od 4 redi do 8 mislim max.I ne oduzima ona previse snage traktoru,to je traka ispod 10cm sirine i do max 10 cm dubine,6 redi nek bude i 60 cm,kao neki kultivator onaj manji sto ima sirinu do 60cm zahvata i frezira zemlju u povrsinskom sloju,motori koji pogone tako nesto su verujem do 10-ak ks max.


Za tu mašinu, il da kažem frezu, od 4 reda, baš me zanima koliko treba snage.....jesi možda vidio koliko košta?

Npr zanimljivo bi bilo uzeti međurednu frezu i s njom napraviti redove..... Ako nije mali rotor.....


Čak bi se i standardna freza mogla malo doraditi...... Ova međuredna neznam gdje bi se koristila
 
Nazad
Vrh