No-Till , direktna setva bez obrade

MOMOSARIC

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2010
Poruka
12.835
Tako je . Podrivanje samo pomaze za ugazenu zemlju i to do neke mjere padavina kad to predje dzaba je.

agrovet

Član
Učlanjen(a)
7 Jan 2010
Poruka
68
Dečki,
Kako rešavate problem žičara na njivama na koje ide setva kukuruza posle pšenice u ovakovim sustavima obrade
Ja imam jako loša iskustva ove godine, gde god je malo lakša, peskovitija zemlja imam jako velikih problema gde god nije rađeno strnište, na strni od soje nije problem
Nekako sam zaključka da je to zbog toga što strnište nije bilo obrađivano od žetve do setve; dali Grešim?

MOMOSARIC

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2010
Poruka
12.835
Imaju kod nas ljudi isto problem veliki sa žičarom na strnjištu . Klasično radjeno oranjem , neznam dali je radjena ugara . Kukuruz bio tretiran ali ne vrijedi , vjerovatno insekticid prestao da djeluje .

olalija

Član
Učlanjen(a)
30 Avg 2010
Poruka
746
Danasnja setva bez obrade.
Strnjiste na koje nije nikla uljana repica. Dosta samonikle psenice. Setva Cosad Trilogi,Pinki i Basmati 22cm razmak i ureja 1kg po hektaru. Dubina setve 4cm. Masina obicna Cansa sa diskosnim ulagacima preradjena na vucenu i dodate zvezde za sklanjanje zetvenih ostataka.

Tebi bi se kolega Srdjane vise isplatilo da promenis kombajn i kombajnera zbog rastura nego svi no-tilovi koje radis da smanjis troskove...Pozz:haha:

Učlanjen(a)
8 Jan 2011
Poruka
5.188
Kasnije ustanovljeno da je bilo prosle godine mnogo divljeg ovsa pa je kombajner povecao vetar. Sva ona zelena mada je divlji ovas..
Ovo je slikano prosle nedelje. Kukuruz ga je nadvadao kao i fokus ultra.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Polkic_98

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2017
Poruka
329
Mislim da i ovo spada u direktnu setvu, krajem februara ili pocetkom marta je nabacena kravarica na psenicu i odmah zadrljana, par dana posle toga je pada kisa tako da je nicanje bilo odlicno.
Sada ovako izgleda, visine je oko 20 cm, bez korova.
Psenica je s' namerom posejana malo redje ali zbog suse u toku sejanja je bilo lose nicanje pa je redja nego sto je bila namera ali ipak sam zadovoljan, posle vrsaja ostace ce mi kvalitetna livada.

Poslato sa ALE-L21 pomoću Tapatoka

Petar 90

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2010
Poruka
4.384
Koja cena je za ovu sejalicu od 3m i koliko konja mora minimum da je vuce?

Послато са TA-1021 помоћу Тапатока

Vrh