Nikad ovako !

Pa bato koliko ,koli je glad za zemljom vi bi zbog prakse koji imate mogli i jezero da uzorete i posejete,šteta da takav resurs propada.
 
U jednoj njivi imam MLAKU od prilike 50_60m prečnika
Mlaka (topli podzemni izvor) je tu ko zna od kada jer otac pamti da je tu močena natapana kudelja dok je bio dete
Duž je 520m prvih 250 je odlična zemlja pa mlaka pa dobra zemlja ali MASNA niska i teška za obradu
U toj mlaci se dešavalo u žetvi pšenice da upadne kombajn odozgo suvo ali samo potoneš
Juče sam uspeo da je preorem, obično ako je jako mokro ja je zaobidjem
Ta mlaka radja u sušnim godinama dok se ne kišnim prolećima desi da bude jezero 1m dubine
Interesantno je da nikad ne smrzne i da uvek otopi sneg
Tu mlaku su moji zatrpali od prilike 1,5m još jako davno, oko 200m od mlake je bio salaš švabe RAP-a i slušao sam od starih da su u toj mlaki napajane životinje zimi
Bilo kako bilo čim osetiš da toneš diži i beži ili je gotovo

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Саво, ако пролазиш поред победе и даље према утринама видећеш шта су преорали... Нема да не може.
 
Mozda,samo mnogi stanu,dzaba mu i siroke gume i ks i to sto ne mora stati da salta brzine,kad napuni ripne gotov je.
 
Otkud znam jel može nigde se ne vidi da izvire a uvek je vlažno i toplo mislim topi sneg i ne mrzne
Ima toga na bar 10 mesta u ataru
Ima na jednom mestu bušotina gde su tražili naftu pa našli toplu vodu i začepili bušotinu


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
А јели долазио Тито у ту вилу или је као и у Врбасу служила за баханалисање заслужних чланова?
 
Tito i Slika na su bili inventar a i svi ovi kasnije
To je kompleks na 650ha površine ima 17 veštačkih jezera i čuda, vetrenjača, ima glavna rezidencija i pomoćni objekti, otvoreni i zatvoreni bazeni i sve moguće bahanalije

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Sltine su idealne za ribnjake postoji studija o tome stara pola veka… ako se na takvoj zemlji napravi ribnjak posle 30 godina ribnjaka pravilnog rada sa jezerom bi trebala da nastane plodna zemlja… kod nas kad je ribnjak bio u raspadu su se orala jezera i vrsila, ali kad je vlaznija jesen cekala se debela zima sa jakim minusom da se udje u njivi… cak se na zmaja montirali dupli tockovi i nije bas pomagalo… a na zglobne traktore su lancima vezali cepanice na duple gume ne bi li se iskopali kad zapadnu… jedan zglobak je toliko utonuo da je kabina bila niska moglo se videti preko nje na drugu stranu…
 
Ма није у претовару, а овај краљ покушава да га обиђе преко пуне линије узбрдо.
3ac7b59d7af332021a429d3ea457e963.jpg
 
Зато што од горе може да иде један овакав а нема где да побегнеш, непрегледно је. После неких 500 метара одавде престаје испрекидана линија.
 
Nazad
Vrh