Nikad ovako !

Naravno da ne moraš zavrnuti gas ako voliš motor :) Motor može da se vozi po ograničenju, ništa mu ne fali :) Nisam fan zavrtanja. Naravno da motor nije bezbedan kao auto, opasnost je mnogo veća. Zato bi trebalo da se vozi po ograničenju uz mnogo pažnje i očekivanja da će neko napraviti grešku i ugroziti te.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Naravno da se ne pridržavam ograničenjam, vozim do 110 na otvorenom putu i do 70 u gradu ako žurim, u protivnom vozim malo iznad ograničenja na otvorenom putu. I na motoru se pridržavam iste brzine, ali uglavnom na motoru vozim po ograničenju. Kojim to motorom juriš 150?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
ajde sto sebe rizikujes bole nas sve ono,ali sto rizikujes druge?
 
Siniša 1979,Ja sam i napisao da nije spazio ovog sa kamerom.Ne može vozač automobila biti kriv jer traktorista njemu preseca put.Udario bi ga bočno a ne od pozadi kada bi situacija bila diskutabilnija.U ovom slučaju je vozač na glavnom putu i ne može biti kriv sem za prekoračenje brzine ako ga je bilo.
 
Gorane, pročitaj šta sam napisao. To su brzine ako negde "žurim". Ako ne žurim, vozim 90/50.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
a44c07b456314098595da4d12fe27a8a.jpg

81899efd05a83507c56d80ae8a2e980b.jpg

Da li treba komentar.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Izvini još jednom ali opet mislim da nisi u pravu. Po tvojoj teoriji ovaj čikica sa traktorom ne bi nikako smeo da pokušava da pređe na drugu stranu jer možda neko naleti iz krivine sa 250 na sat i za 3 sekunde stiže do njega a njemu trebaju 6 sekunde da siđe sa puta. Kako brzina nema nikakvu ulogu čoveče, nemora to biti traktor,može neko drvo pasti preko puta može da izleti neka životinja ili dete.
Svasta moze, a i ne mora, ako imas taj stav moze ovo, moze ono bolje nemoj na put ni da izlazis.Covek sa snimka niti je divljao, niti ugrozio nekog svojom voznjom.Traktorista je ugrozio i sebe i druge, tu nema sta da se diskutuje, prekrsio je sva pravila, sekao coveka pa mu jos to nije bilo dovoljno vec i solira dok skrece u njivu.

Evo danas bio po Backoj, kombajni sa hederima koji su ozbiljno van propisa sto se tice gabarita samo spartaju, jer ko da gubi vreme da skida heder i transportuje ga onako kako treba, jer njegovo je selo i on je glavni serif 😁 Najlakse je baciti kamen na drugoga, al treba da se nadje neki posten koji ce prvi da baci taj kamen, al da bude posten.A kombajni sve Class i NH vrede ko kuca, ali sto da palim rotaciju kad je dan, i jbg gazi malo u kanal da prodjem, sta ima veze sto sam ceo put zauzeo, eto je njiva odma iza coska 😁
 
Svasta moze, a i ne mora, ako imas taj stav moze ovo, moze ono bolje nemoj na put ni da izlazis.Covek sa snimka niti je divljao, niti ugrozio nekog svojom voznjom.Traktorista je ugrozio i sebe i druge, tu nema sta da se diskutuje, prekrsio je sva pravila, sekao coveka pa mu jos to nije bilo dovoljno vec i solira dok skrece u njivu.

Evo danas bio po Backoj, kombajni sa hederima koji su ozbiljno van propisa sto se tice gabarita samo spartaju, jer ko da gubi vreme da skida heder i transportuje ga onako kako treba, jer njegovo je selo i on je glavni serif 😁 Najlakse je baciti kamen na drugoga, al treba da se nadje neki posten koji ce prvi da baci taj kamen, al da bude posten.A kombajni sve Class i NH vrede ko kuca, ali sto da palim rotaciju kad je dan, i jbg gazi malo u kanal da prodjem, sta ima veze sto sam ceo put zauzeo, eto je njiva odma iza coska 😁
Meni nije jasno da ti sa tolikim vozačkim stažom ne shvataš da i ti kao i svaki drugi vozač sa svakim prekoračenjem brzine takođe ugrožavaš i sebe i druge učesnike u saobraćaju jer ta ograničenja nisu za badava izmišljena.
 
Pale i kod nas,dimi se atar,a pre 3 sata idem za ZR i kako sam izasao iz sela okrenem se i bas u pravac moje njive u vlasnistvu dim...okrenem auto i atarom do njive,kad 2 srmdljiva cigana sa autom i dzakove u ruke pabirce oni...4 hektara kukuruzovine vec izgorelo,a oko 11 ujutru sam izasao iz njive traktorom i prikolicama,nisu sacekali ni par sati odma ulecu u njivu i pale da bi pabircili ,jebe... im mater cigansku!!!.Mene licno za pabircenje zabole,nek pabirce mesec dana na njivi,ali to sto su upalili nece im proci lako,sad znam ko su djubrad,jer i prosle i pretprosle godine mi isto gorelo ,na istoj parceli,koja je dosta veca pa sejem nekoliko useva na njoj.
 
Pale i kod nas,dimi se atar,a pre 3 sata idem za ZR i kako sam izasao iz sela okrenem se i bas u pravac moje njive u vlasnistvu dim...okrenem auto i atarom do njive,kad 2 srmdljiva cigana sa autom i dzakove u ruke pabirce oni...4 hektara kukuruzovine vec izgorelo,a oko 11 ujutru sam izasao iz njive traktorom i prikolicama,nisu sacekali ni par sati odma ulecu u njivu i pale da bi pabircili ,jebe... im mater cigansku!!!.Mene licno za pabircenje zabole,nek pabirce mesec dana na njivi,ali to sto su upalili nece im proci lako,sad znam ko su djubrad,jer i prosle i pretprosle godine mi isto gorelo ,na istoj parceli,koja je dosta veca pa sejem nekoliko useva na njoj.
Ta ciganija je teško zlo
 
Uglavnom ubija brzina . Isto tako ako može da se generalizuje šta je po život najčešće opasno u saobraćaju , jer nemam puno vremena u žetvi da kuckam , nego evo malo noću, . ..elem od tih "poteza": nisu opasni traktori , kombajni , presijecanje, prestizanje , makazice , izlazci pred nekog .... u najopasnije spadaju dabome velika brzina , obilazak kolone i prestizanje tamo gdje je zabranjeno ali ne zbog krivine nego gdje je zabrana prestizanja zbog uključenja sa sporednog puta . To je najčešća crna tačka . Ljudi koji se uključuju sa sporednog puta na magistralu imaju stop , pogledaju instiktivno samo lijevo a ne desno i kreću , u tom momentu neki kreten iz desnog pravca prstiže iako je tu zabrana i to je "far u far " , mrtva glava . To i brzina je opasno , a makazice i slično ništa posebno . Još za ove kritičare traktorista i kombajna koje nervira Bačka u vrijeme žetve , pa neznam šta se čude ko da neznaju šta je septembar u Bačkoj i slično , a i čude me otkud takvi na ovom forumu , kao da nisu poljoprivrednici ? Dakle ko je čuo da su se sudarila dva traktora ili kombajna i izginuli ? Uglavnom je kad se gine motociklista , ili neko vozi brzo ili pijan.

P:S: poslije nego što sam ovo pisao , gledajući vijesti naletim na članak :

 
Poslednja izmena:
Што би рекао Џереми Кларксон "не убија брзина него нагло заустављање". Али што је неко написао никад нисам видео више великих комбајна на путу и атару. Јуче 3 холмера на путу никад их обићи.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Pa ljudi sezona je,imajte malo obzira i razumevanja...ni nama što idemo kroz selo sa velikim mašinama nije svejedno ni lako,i najradije ne bi,al kad nema alternativnih pravaca pa moramo...
A svi ko ovde neki bi proleteli do tamo gde su naumili...nemoj slučajno da se malo pomeri da može kombajn da prođe....
 
Sve će to biti u redu kada počne najavljena i dugoočekivana proizvodnja letećih automobila u Srbiji.Neće nikome smetati bahati poljoprivrednici sa traktorima i širokim kombajnima već će samo nebo biti granica brzine i vozačke kulture.
 
Iskočiće nam osigurač.....
Momo, bilo je pacijenata koji su se sa traktorima sudarili na njivi (alavi pa ih stigao premor) ali naravno nisu nastradali. Ali zato sinoć jedan traktorista umalo da njuši travu odozdo... Šta je radio, šta nije, ne zna ni sam uglavnom izgubio je kontrolu na nizbrdici i prikolica ga prvo iz desne trake odgurala u levu pa u jarak pa gore na brdašce, a usput je prevrnuo traktor i koliko čujem dobro ga izlomio. Vozaču mislim da nije ništa, što je i najbitnije.
 
Pa ljudi sezona je,imajte malo obzira i razumevanja...ni nama što idemo kroz selo sa velikim mašinama nije svejedno ni lako,i najradije ne bi,al kad nema alternativnih pravaca pa moramo...
A svi ko ovde neki bi proleteli do tamo gde su naumili...nemoj slučajno da se malo pomeri da može kombajn da prođe....
Nemoj slucajno heder na kolica pa na rudu 😁 Ok je kad naidje mali zmaj, al NH sa hederom preko cele ulice, pa te jos gleda bledo i ceka da bezis u kanal.
 
Nazad
Vrh