Nikad ovako !

Aca je izgleda uzeo traktor od komsije. ili od caleta. sigurno ga on nije kupio...
kao jedan iz mog sela, cale mu da 533 da pokosi bastu, on kaze ostao mi traktor u basti i otisao kuci covek . nije dinara dao za opravku a traktor je bio unistern nacisto, nznm sta je bilo tacno... pre mesec dana mu da covek rakovicu da pokosi, on polomio obe makaze za dizanje ne moze covek posle njemu da kosi, zajmi se od mene traktor. nije za svakog kretena masina pa makar bila i od celika.
 
Jedan u komsiluku uzajmio rotacionu sa 4 diska, valjda imt, napravio stetu od 400e...

.................................

Stvarno nikad ovako ::sramota:: , :osmeh:...

2wg989e.jpg
 
Poslednja izmena:
Imam i ja ovakvih njiva od koja je najgora tako nakoso da mi slama iz kombajna ispada na nepokosenu psenicu koliko nakoso kombajn ide... I onda kad mi stari ljudi pricaju da su terali kombajne bez kocnica dodje mi da vristim od muke...

Sto se onog tanjuranja po mokrom tice, zna covjek sta radi. Ne znam jesu li vas ikad pritisli sjetveni rokovi a vrijeme ko i ove godine svakih pola sata kisa? Mene jesu i po ovakvim uvjetima kad se poore (u njegovom slucaju tanjuranje) ujutro, popodne vec mozes pripremati zemlju i do mraka posijano ako ne iznenadi kakva veca kisa do tad. Orao sam doslovce po blatu onom gnjecavom kukuruzoviste i po tom se isti dan posijala psenica. Nista nije bila ni gora ni slabija od ostale psenice, samo je na tom mjestu bilo eznuto prskati i prihranjivati jer je stalno malo po malo vlazilo...
 
ovo nije odvodnjavanje. to im sluzi za grejanje, loze preko zime.
pise u opisu klipa. vidjao sam da to rade i rucno.
zemlja je Irska, malo drveca, skoro 0 pa se ljudi snasli.
 
Da li neko moze da mi objasni kakvog je sastava ova zemlja kad se snjom moze loziti vatra? Jer ja ovo prvi put cujem .
 
Treset... isusena mocvara... Trska, razne trave te razno razni mulj koji su se slegli nakon povlacenja vode iz mocvare... Na slican princip nastaje i nafta samo joj treba koja 1000 godina dulje ;)
 
Nazad
Vrh