Nikad ovako !

Ove slike sto cu postaviti spadaju u temu "sistemi za navodnjavanje"ali obzirom u kom se stanju sistem nalazi vise spada u ovu temu ili neku sa jos pogrdnijim nazivom.Naime radi se o linearnom sistemu za navodnjavanje duzine oko 900 m, koji se inace napaja iz kanala za tu namenu iskopanog i betoniranog.Sistem je u vlasnistvu PIK-a Becej i sigurno dobrih 6-7 godina(otprilike) stoji pomeren 15-ak metara od drvoreda i kroz njega je prorastao novi drvored sto se vidi sa slika.U zemlji u kojoj se daju bespovratna sredstva za kupovinu sistema za navodnjavanje i oprema za iste ovakav primer je vise nego nedopustiv.Zbog ovakve aljkavosti propada sistem kojem ne smem ni da pomislim cenu,ne obradjuje se skoro 2 ha obradivog zemljista,i stvara nam ??? sliku o iskoriscenosti sistema za navodnjavanje.Tuga...
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Ovo me podsetilo , kad sam bio da gledam jedan setvospremac, vlasnik kaze preko telefona da ga nije koristio nekoliko godina i da je stojao napolje.
Kad sam otisao da ga vidim,. morao sam da mu poverujem, jer je kroz frezu na spremacu izrastao bagrem debljine ruku i visok par m
 
To kod nas ne bi stajalo tako na izvolte tolike godine.Drpili su nam zalivni sistem pre par godina koji je seosku zadrugu i upropastio svojom cenom i ulaganjem u isti a korišćen svega nekoliko godina.
 
negde u okolini atara,slikao sam ovaj prizor, mali decak od 7 8 godina sedi na krovu kabine a babo prska...
2livez7.jpg
 
negde u okolini atara,slikao sam ovaj prizor, mali decak od 7 8 godina sedi na krovu kabine a babo prska...
2livez7.jpg
Kakav debil jbt ja nedam deci da budu u dvoristu kada punim prskalicu,a ne da ih vodim na njivu cak kada se zadesimo kroz atar kolima da idem i neko prska njive ja se okrenem i drugim putem idem ako su mi deca u kolima.Vec ako se ja trujem nemoraju i oni strasno mada ima likova kada im radim njivu oni dodju pa dovedu decu na njivu ali ja ih uvek opomenem i kazem da odvedu decu sa njive.
 
Sto kaze kolega Montoya da je i cista voda na kabini je dete.Nece njemu nista biti sto jednom udahne malo otrova veci je problem nedaj boze pad sa ove kabine.
 
Nazad
Vrh