Nikad ovako !

754_1.jpg
 
Ja sam imao sličan incident jesenas sa balirkom.... Nije mi baš bilo do slikanja....
 
Ja sam gledao i čudio se koje su to budale. Kud će sa 10 brazdi na ovakvu zemlju, ovdje je 4-5 čak i za ovako velike traktore taman. Doduše, nisu ovo baš ni naročito veliki traktori, 10 brazdi je već posao za mašine od 400KS i više, u normalnoj zemlji naravno (ne brojim onu prašinu koju na nekim snimcima oru npr. u Francuskoj).
 
Cuo sam dosta prica kako su dolazili razni stranci u Baranju isprobavati traktore i plugove... Kod sebe su vukli kombinacije slicne ovima s videa i s istima dosli u HR... Skidali su po 3-4 brazde s pluga da bi ga traktor mogao i pomaci... Na kraju su svi odustajali od tog "testiranja" jer je ispadalo da su traktori slabi i da plug ni jedan nije dobro konstruiran (kao treba puno snage da ga se vuce)... Sad po francuskoj snimaju reklamne spotove s ovakvim "ludim" kombinacijama i maljaju nam oci...
 
Stvarno me zanima koliko KS je potrebno za taj plug od 10 brazda u nekom Ritskom zemljistu gde traktori od 200ks vuku 4 brazde..?? :sta: :sta: To su plugovi za pesak...

- - - - - - - - - -

Evo jednog snimka te "teske zemlje"... :haha: Ovo je smesno gledati!!!! Pa ova zemlja je vec spremna za setvu a ne za oranje!!!


Voleo bi da vidim ovu kombinaciju kod nekog gde je bas bas teska zemlja!!!! :osmeh:
 
Ciro, ides iz krajnosti u krajnost... Ovo je rusenje rekorda u "oranju" nigdje ne pise kakvo zemljiste mora biti samo je zadana minimalna radna dubina pluga od 25cm.

Prethodno rusenju rekorda je kompletna parcela podrivana, gruberisana, pripremana raznim frezama na dubinu 30cm tako da ovom s 20 brazdi od 20" zahvata bude sto lakse postaviti rekord... Ovo u pravom smislu rijeci uopce nije oranje ali ajde, nek im bude... Massej je radio na 27cm dubine za svaki slucaj da ne budu diskvalificirani ako prednji ili zadnji plug krene iz nekog razloga "plivati" po njivi...
 
Onda se izvinjavam... :ppozdrav: Nisam znao da za rekorde prvo tako spreme zemljiste pa oru... Trebalo bi da oru ne pripremljenu zemlju pa tako postave rekord... :bravo:
 
Jel? i to još neku lepu banatsku ritinu... Pa onda nikad ne bi oborili rekord....... Tamo ferguson ore ceo dan i pun tank jedno jutro!
 
Nazad
Vrh