Nikad ovako !

Kako nije primetio da mu kamion ide teze zbog otpora vazduha...:haha: mora da je popio koje pivo vise.. :ppozdrav:...kakvih ljudi ima to je strasno...
 
desava se to da ljudi zaborave da iskljuce pumpu a ventil za spustanje ako je manjeg protoka spusti na ler gasu kipu cim krene sa vecim gasom da vozi pocne i kipu dizati posto je prazna i mali protok ulja i da napomenem ja sam cuo za 3 slucaja
 
Samo da napomenem da se i meni tako berac poceo kipati u transportu... Retrovizor razbio ranije tog dana kad sam se provlacio kraj nekih sljiva i nisam ni vidio dok se nisam okrenuo iza sebe, a ono kos dignut i krenuo se kipati...

Na ler gasu ga spusti, a cim das gas, odmah ulje dobije pritisak i polako dize, a na kamionu je brzina samo pomogla da brze digne kipu u zrak, jos ako je covjek popio koju vise, eto ti objasnjenje situacije.
 
Bobo je napisao(la):
Samo da napomenem da se i meni tako berac poceo kipati u transportu... Retrovizor razbio ranije tog dana kad sam se provlacio kraj nekih sljiva i nisam ni vidio dok se nisam okrenuo iza sebe, a ono kos dignut i krenuo se kipati...

jebo ti svog IMTa :haha:
 
Nije IMT kriv, kriv sam ja sto nisam komandu spustio do kraja, vec samo do pola...

To se zove fina regulacija, al ti to ne znas, jer ti to uopce ni nemas na svojim "traktorima"...

:ppozdrav: ::namigivanje:: ::namigivanje:: ::namigivanje::
 
jebes ti tu ''finu'' regulaciju kada ti glava ostane naopacke nakon dan oranja , traktori koje ja koristim su napravljeni tako da bubnes plugove u zemlju i ne okreces se do drugih ovratina :ppozdrav: ::namigivanje:: ::namigivanje:: ::namigivanje::
 
savoris je napisao(la):
j...š ti tu ''finu'' regulaciju kada ti glava ostane naopacke nakon dan oranja , traktori koje ja koristim su napravljeni tako da bubnes plugove u zemlju i ne okreces se do drugih ovratina :ppozdrav: ::namigivanje:: ::namigivanje:: ::namigivanje::
:D :D E to je pravi odgovor! Svaka čast care!
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9p8AJ93Wh00&feature=related[/youtube]
Post je spojen: [time]1272477187[/time]
_________________________________________________
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wSBAQ7E6T_8&feature=related[/youtube]
 
savoris je napisao(la):
j...š ti tu ''finu'' regulaciju kada ti glava ostane naopacke nakon dan oranja , traktori koje ja koristim su napravljeni tako da bubnes plugove u zemlju i ne okreces se do drugih ovratina :ppozdrav: ::namigivanje:: ::namigivanje:: ::namigivanje::
Polako,polako ljudi ipak je IMT ova hidraulika licenca MASEY FERGUSONA!!!Sa duznim postovanjem da pricate o ovim masinama...bar sto se tice hidraulike. :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Savo, ocito je da ljudi ne znaju koristiti finu regulaciju hidraulika ne IMT traktorima, pa stalno tokom oranje klimaju "kockicu" gore, dolje a znam i za slucajeve koji nisu dirali "kockicu" od kad je traktor kupljen, nego dubinu oranja reguliraju donjim granicnikom rucice za podizanje i spustanje hidraulika.

Sto se ruske hidraulike tice, da li je na Rusu uopce moguce regulirati dubinu oranja bez tocka? Ili ga maznes u plivajuci polozaj, pa koliko bude?
 
Ja spadam u ljude koji nisu znali koristiti finu regulaciju hidraulika ne IMT traktorima, a imali smo IMT 533 24 godine. Što je najgore imali smo i njegov priručnik, kojeg nitko nije nikad pročito.
 
odosmo u off ali da ne ostanem duzan odgovor

za kockice i ostale zajebancije nadam se da princip rada znam , ALI kod mene je mahom zastupljen IMT sto bi se reklo svaka kuca ga ima i nemoguce da ama bas svi neznaju da podese nesto sto imau xx godina
taj sistem i meni djeluje dobro teoretski ali u praksi je vec druga prica :nono:

ruska hidraulika (mislim na stare sisteme) ima i polozaj plivajuci i tada prikljucak prati teren totalno , sto moze i imt naravno ako sve spustis dole , ruska moze takodje da podesi krajnji donji polozaj , jos moze da konstantno napinje poluge prema gore a i da opet bude plivajuca sto IMT nemozeeeee
znaci opet poluge prate teren ali ti olaksava prikljucak za nekih 50-100 kg (koliko podesis) idealno za oranje uz brdo

i jos da te ja pitam a na koliko ruskih masina si ti vidio tocak na plugu ::namigivanje::
ruska tehnlogija je konstruisana tako da nema tu mnogo cimanja gore dole on jednostavno MORA da provuce plug bez obzira na prepreku na koju naidje :D
ako budem u prilici da slikam sta sam ja juce orao ne bi vjerovao , bagrenika posjecen i sev te panjeve sam poizvaljivao kao zube , samo zarokam plug do dna i tegli , panjevi sami ispadaju , ima tri prikolice zila i panjeva
kod rusa nema puno matematike , oni jednostavno deru
a i sam nisi nasao ni jednu drugu zamjerku osim sto im je volan pomjeren malo udesno :haha:

novije ruske hidraulike imaju vecu opciju hidraulike , cak i stare 82ke imaju ::namigivanje::

prije par godina na novosadskom sajmu me je dojmila reklama na standu agropanonke ''PREORAO JE VOJVODINU''
pa nije to dzaba napisano , ajd' zivio ti meni :ppozdrav: i kada dodjes kod mene na pivo i cevape pokazat ci ti kako ''deda'' 73 godiste ore , zaboravit ces ti odma svog IMTa :cool:
 
Delimično se slažem sa @savoris oko tog okretanja prilikom oranja sa IMT-ovom finom regulacijom. Ja orem sa IMT-om i znam da koristim i podesim hidraulik. To zaista jeste dobar i precizan hidraulik ali mu problem pričinjava neravnomerna zbijenost zemljišta prilikom oranja. Evo i primera:

Ja u njivi imam dva dola i dva brega. U dolovima je uvek zemlja zbijenija nego na bregovima (zbog zadržavanja vode) i hidraulik tu poplići plug da bi održao konstantnu vučnu silu. Posle nekoliko godina takvog oranja u dolovima postaje poprilično tvrdo zbog neprooranosti, (plug svake naredne godine ide sve pliće na takvim mestima), i da bi se to izbeglo potrebno je kad plug poplići to neutralisati kockocom, a za to se ipak moraš okreniti da bi video kad je plug poplićio. Slična situacija je kad se naiđe na trag kombajna, pogotovo ako je rađeno po vlažnom zemljištu. Naravno hidraulik ne podešavam po tim dolovima jer je to nekih 20-30 tak procenata cele površine, već po ostalom, većem delu zemljišta.

To jeste mana ovog principa regulacije rada hidraulikom, ali zato zauvrat on obezbeđuje da traktor bolje ostvaruje kontakt sa zemljom i tako smanjuje proklizavanje, odnosno napreduje bez zastajkivanja. Zato i kažu da su IMT-i dobri orači.
 
ne razumem se bas nesto preterano u hidrauliku...ali ja orem sa rakovicom i ima regulator opterecenja koji moze da se podesava...ako hoces da ores duboko tj da ti dubina oranja bude ista u svim delovima njive (zbijenom ili ne zbijenom delu) onda jednostavno iskljucis regulator da ne podize hidraulik kada je pod opterecenjem (dodas malo gas stisnes blokirac i ono progura)...a mozes da ga podesis tako da kada naidje na neko opterecenje samo jednostavno cimne i odma vrati dole...u krajnjoj nuzti rucicom podignes hidraulik ako bas zapne... :ppozdrav:

nego odosmo MNOOOGO :off_topic:
 
Nazad
Vrh