Nikad ovako !

Kolege drage... Moji tetak i tetka su obisli pola svijeta a i vise od toga. Vegetarijanci su i meso ne jedu i fino im je u zivotu, no to nije bit ovog mog komentara... I jednom prilikom se negdje nasli s kinezima nekim u svojim proputovanjima i pricali im kako se kod nas obavlja klanje svinja (tetak i tetka su prije jeli meso i znaju sto je klanje)... Kinezi su ih gledali ko da su im ubili oca i mater pred ocima. Zgrazali su se, da nismo normalni sto svinje drzimo u (istina bog) pre malim svinjcima, hranimo ih napojem i kojecime, pa sve do samog dogadjaja klanja svinje... Kao mucenje zivotinja ovo ono, da je to nehumano, ma isprdili ih samo tako.


Kasnije su se valjda ti kinezi raspitivali i netko im poslao slike sto je na klanju slikao i kazu da se jedna zena onesvjestila kad je vidjela dvije svinjske polovice kako vise na vjesalima a majstor vadi drob...


nekome je nesto normalno, neko se na nesto zgraza. brat je snimao ovogodisnje klanje kod nas bas da vidimo kasnije kako to izgleda na monitoru, i mogu vam reci da nije lijep prizor...

Stari tamo na trpezi satarom rastavlja glavu, komsija nosi sunku nekud, kolega kraj kotluse kuva meso za krvavice i kamera se priblizi kotlu a ono pluca i jezici...


Ne sudite tudju kulturu i obicaje. Njima je to svakodnevica...
 
Pa oni su resenje za Beograd i kerove lutalice.Treba sa njim samo lepo razgovarati i oni bi sigurno pristali da pokupe sve kere sa ulica pa bi onda presli na azile i eto problem resen,daj da neko predlozi u skupstini...:haha:
 
Joj kod mene u ataru ima azil,ima milion kerova,ljudi to je zivo zlo,kerovi se raspadaju zivi,smrdi a hoce i da napadnu.
Ja sa motorom isao u obilazak,kad su me napali jedva izvuce zivu glavu,od tad idem kamionom i svaki koji izadje napolje ja ga razduzim(posto sam lovocuvar,pa vitlaju zercove,a on bez gazde i povoca u ataru se vodi kao predator).
Isli smo i u opstinu da se zalimo al nevredi imaju zaledjinu,a mi to sve lepo preko guma unosimo u selo,pa posle gledamo otkud toliko bolestina.
 
Nama je na faxu jedna profesorka pricala da su otkriveni neki likovi koji su u Bgd koristili pse za pljeskavice. Nego meni nije neobicno sto oni jednu pse ali mogli bih sam cin ubijanja zivotinje da bude ''normalniji'', pa i mi koljemo svinju ali pridjes sa pistoljom prislonis na celo, malo se koprcne, noz i gotovo.
 
@mzupnski

Nedavno sam tuda prolazio i stvarno je sve prazno. Ode džukci u kineske kuhinje.
 
Kolege drage... Moji tetak i tetka su obisli pola svijeta a i vise od toga. Vegetarijanci su i meso ne jedu i fino im je u zivotu, no to nije bit ovog mog komentara... I jednom prilikom se negdje nasli s kinezima nekim u svojim proputovanjima i pricali im kako se kod nas obavlja klanje svinja (tetak i tetka su prije jeli meso i znaju sto je klanje)... Kinezi su ih gledali ko da su im ubili oca i mater pred ocima. Zgrazali su se, da nismo normalni sto svinje drzimo u (istina bog) pre malim svinjcima, hranimo ih napojem i kojecime, pa sve do samog dogadjaja klanja svinje... Kao mucenje zivotinja ovo ono, da je to nehumano, ma isprdili ih samo tako.


Kasnije su se valjda ti kinezi raspitivali i netko im poslao slike sto je na klanju slikao i kazu da se jedna zena onesvjestila kad je vidjela dvije svinjske polovice kako vise na vjesalima a majstor vadi drob...


nekome je nesto normalno, neko se na nesto zgraza. brat je snimao ovogodisnje klanje kod nas bas da vidimo kasnije kako to izgleda na monitoru, i mogu vam reci da nije lijep prizor...

Stari tamo na trpezi satarom rastavlja glavu, komsija nosi sunku nekud, kolega kraj kotluse kuva meso za krvavice i kamera se priblizi kotlu a ono pluca i jezici...


Ne sudite tudju kulturu i obicaje. Njima je to svakodnevica...
pa šta oni ima da se zgražaju pa oni su jedni od najvećih uzgajivača svinja na svijetu pa mi reci čime ih oni kolju i raspolovljavaju.itgleda da ti je tečo naletio na neke vegane kao što je i on pa im se zato gadi
 
@branko meni cale to rekao... kaze prica se ... znaci istina je, cim ih nema... ma neka ih samo da nama ne turaju po restoranima ;)
 
U svakoj drzavi ima neljudi,samo ne bi u svakoj drzavi tako bas mirno posmatrali i napustili bez pomoci.Ja verujem da se to desilo nedaj boze ovde kod nas , neko bi pritekao u pomoc zasigurno.

Neljudi su ovi što nemo posmatraju i prolaze a taj lik je očigledan duševni bolesnik. Što kaže N.A. slično je bilo i kod nas a svi zajedno jedva nakupimo par miliona, Kineza ima 1.5 milijardi u državi većoj od amerike i 2-3 ovakva zabeležena slučaja za koje sledi metak i račun.

Vekovima je harala glad u Kini, opstali su samo oni koji jedu sve.
 
Videli ste verovatno ta ih bodu u grudi odnosno srce.Predpostavljam da je grkljan specijalitet pa nece da ga povrede.:sta: Ja odo da veceram a vama prijatno ko ce da jede.:haha:
 
Nazad
Vrh