Nikad ovako !

nsnidza je napisao(la):
Nisam siguran ali mislim da je taj tenak iz Prigrevice, koriste ga za izvlacenje i kosta da vas izvuce od 3-5 hiljada evra koliko sam ja cuo da naplacuju, to je jedno 6-ti slucaj da su morali da izvlace sa tim cudom, pa vi vidite koliko mu se posrecilo ove godine.
3-5000 e za izvlačenje, pa to je strašan poso ::novac::
 
Farmer II je napisao(la):
nsnidza je napisao(la):
Nisam siguran ali mislim da je taj tenak iz Prigrevice, koriste ga za izvlacenje i kosta da vas izvuce od 3-5 hiljada evra koliko sam ja cuo da naplacuju, to je jedno 6-ti slucaj da su morali da izvlace sa tim cudom, pa vi vidite koliko mu se posrecilo ove godine.
3-5000 e za izvlačenje, pa to je strašan poso ::novac::
Upola manje košta sa tenkovima
Post je spojen: [time]1296891207[/time]
_________________________________________________
Pit-stop NS-Temerin
fot0335.jpg
 
Tibore, el si zagledao taj slucaj malo bolje? Sva stakla na mestu nigde zaostavni trag.
 
Pozdrav svima!
Vađenje repe u Kikindskom ataru 2005.
1000 puta je proterivao između dalekovoda i sajle...al 1001-ne...







Pozdrav Joe!
 
interesantno Holmer kao da je srušio kulu od karata, ne vide se oštećenja :sta:, ako se ne varam napon je oko 22000 V
 
Ni jedn guma to ne moze da izvuce, naprotiv one prve stradaju, govorim iz primera koji sam video, verovatno je srusio stub sa strelom pa je prekinuta struja i tako ostao citav.
 
"Faradayev kavez" (ako ne znate sta je, potrazite na google) ga je spasio, nikakve gume... Da je bio holmer pod naponom, i ko god da mu se priblizi bio bi ko cips pecen, al posto je heder dirao zemlju, oslo je u zemlju i negdje je neki osigurac vjerovatno izgorio...

Prije 2-3 godine je covjek kipao burgoina ispod dalekovoda, i bunker je dirnuo zicu i nikome nista, dok ovaj drugi nije uhvatio kos i spicila ga struja, kad je sofer izasao iz kabine da pomogne komsiji, struja ubije i njega. Dok god si u kabini i ne diras nista metalno, nece ti biti nista, pokusaj izaci i nema te vise.
 
Pozdrav svima!

Na svu sreću niko nije nastradao!
Napon na tom dalekovodu je 110kv...
Kad je sve to krenulo da se ruši, puca, i sevaju munje...vozač je skupio noge i digao na sedište tako da nedodiruje metalne delove.Tako je sedeo sat vremena, dok ekipa elektro distribucije nije stiglo na licu mesta, bez obzira da kablovi odavno nisu bili pod naponom, to jest isključila ga zaštita u trafo stanici, u momentu kratkog spoja!
Uglavnom vrlo gadna situacija,,,ne bih bio u njegovoj koži... :nono:
 
joekiki je napisao(la):
Pozdrav svima!

Na svu sreću niko nije nastradao!
Napon na tom dalekovodu je 110kv...
Kad je sve to krenulo da se ruši, puca, i sevaju munje...vozač je skupio noge i digao na sedište tako da nedodiruje metalne delove.Tako je sedeo sat vremena, dok ekipa elektro distribucije nije stiglo na licu mesta, bez obzira da kablovi odavno nisu bili pod naponom, to jest isključila ga zaštita u trafo stanici, u momentu kratkog spoja!
Uglavnom vrlo gadna situacija,,,ne bih bio u njegovoj koži... :nono:

Trezvenost, smirenost i pametno razmisljanje u takvim situacijama spasava zivot. Vecina bi se verovatno uspanicila i pokusala da izadje ili tako nesto.
 
J.... tu radnju! mi nismo ni krenuli da radimo u ovoj godini,a on se vec naradio.Sta li je radio jesenas koliko to ima zemlje kad nije stigao da uradi?
 
Nazad
Vrh