New Holland

Treci dob,izgleda kao APS na Clasu,ide dob pa biter na kojem su ili kandze ili lopatice sa nozevima(to se menja u zavisnosti od useva ima 3 jedne 3 druge,ja teram sve zajedno) pa Multi-tres(s kao sisarka) pa biter koji baca na slamotrese
1g0zg2.jpg
 
Malo si Nikola pobrkao nazive. Multi tres je naziv za celekupni sistem izvrsavanja kod NH, a mi pricamo o brzini jednog njegovog deta, turbo separatoru, separatoru, kako hoces vec.
 
Nisam bratic,imas ukupno 4 doba...
Sve sam i slikama objasnio.
Prvi dob,sto se vidi,drugi vidis kroz poklopac kroz bunker,treci skines poklopac u bunkeru(iznad ovoga) pa dodjes do njega,a cetvrti vidis kad otvoris poklopac na slamotresima i zadignes gumenu zavesu.

Vidi sliku,znaci levo je separator a ispred dob,desno je taj multi-tresh pa jos jedan mali kockasti.
 
4 doba ?
Na TX seriji kojha pocinje sa 3 imas, redom, Dob (bubanj, dres), biter i na kraju separator, a kod novijih koji pocinju sa 6 imas isto to samo je na kraju dodat jos jedan biter, mali sa 4 radna tela (da ih tako nazovem, valovcica).
 
Ja tek sad sam sve pomešao ima glavni dob koji je prvi po redosledu pa onda ima neki valjak sa limovima koji se vidi kad se otvori poklopac iz bunkera pa onda ima još jedan kad se otvori onaj veliki poklopac u bunkeru koji je za motorni prostor pa tu dole kad se otvori opet ima neki sa nekim U profilima. I ono što sam pitao je to usporava ovaj poslednji ako sam dobro ispratio.
 
[video=youtube_share;KeOONfFNKhg]https://youtu.be/KeOONfFNKhg[/video]

Umene je vako,e sad mozda ima koji izuzetak.
 
Ne, ono sto si ti pitao je brzina za 3. radno telo po redu, a to znaci 1.dob 2.biter i 3. separator. E taj separator ima dve brzine koje se menjaju tako sto remen (kais) premestis sa jedne na drugu kombinaciju remenica.
 
Ima li neko Tx34 sa Mercedesom od 170ks, zanima me potrosnja i ucinak u kukuruzu i psenici? Potrošnja me zanima sa klimom.
I ako neko moze reci nasta treba obratiti paznju prilikom kupovine.
Na satu pise 5400, kombajn u prvoj boji, dosta solidan osim sita koja su u malo losijem stanju....
 
Učinak u mnogome zavisi od kukuruza i adaptera. Sto se tice motora mislim da je po meni ta snaga dovoljna za brzine rada do 6-7 km/h i sa petorednim adapterom. Sestoredni je velik spram bunkera. Govorim o adspteru starije proizvodnje sa tarupom. Prosle godine u onim nenormalnim kukuruzima je trebao sto efikasniji adapter, dok ove nece biti uopšte bitno. Sve u svemu izuzetno mali potrošač i u zavisnosti od useva portosnja je od 12 do 20 l/ha uz uključenu klimu.
Stanje sita cesto puta preslikava stanje ladje i silen blokova. Cena kombajna uglavnom govori dosta, mada i ne mora.
 
Mi imamo sa ford motorom od 129kw i porošnja se krećeu žitu 9-11l po jutru sa klimom i sečkom za slamu a u kukuruzu 8-11l sa petorednom orginalnim adapterom puno zavisi kolko parcele su većinom sitne do max 3-4jutara. Bunker ne verujem da je mali za šest redi jer stane oko 5t žita. I mi smo menjali donje sito jer je dobio luft na ruci koja pokreće sita pa rastresao donje sito pa smo onda promenili sve silentove ima 2 od nekog silikona i 4 ulivenu i lim to smo stavili orginal a ovi ostali pašu od tih velikih zmajeva, a sito je 350e u molu.
 
Na ovom bi trebalo dva sita, gornje i donje i verovatno ti sile blokovi i ostalo. Da se to sredi i ne misli.
 
Ima puno sati...tu su najverovatnije pri kraju i stanjili se i spirale,elevatori,itd. i svi limeni delovi koji imaju dodira sa masom...:ppozdrav:
 
Ima puno sati...tu su najverovatnije pri kraju i stanjili se i spirale,elevatori,itd. i svi limeni delovi koji imaju dodira sa masom...:ppozdrav:

Svestan sam toga, ali TX34 sa 2500-3000 sati nema. Moze samo da piše na satu.
A za TC56 nemam ni para ni posla. Ja imam da skinem svojih 100ha i to mi je.
Slamotresi su dobri, bunker je odlican, kabina nije pohabana. Gume solidne. Ali jos uvek razmisljam.
 
Zitna, suncokret varijanta se može uzeti za 21000e (kod mene u dvoristu). Uz to ide i kukuruzna korpa, bez blindi, kaze da je tako radio.
Nije bas nesto povoljno.
Ali sa druge strane se za te pare nema sta kupiti, osim možda da naleti neki 3580, dominator 98 za 22-23000e sve sami krsevi.
 
To sve što si naveo je oko 1000e sita su 350e kom a silentovi su 8000din ti silikonski od kojih ide 2kom i 6000din kom su oni kombinovani sa limom treba 4kom i treba 16kom onih običnih mi smo te stavili ne znam tačno od kog većeg zmaja a ove ostale orginal. I šine ako treba da se menjaju orginal su 420e komplet sa šrafovima. Na orginalne misliš šta je kupljen u Agroglob. Ležajevi su ti svi standardni koje idu i na zmaja jedino kod slamotresa ide isto standardna mera samo strugar treba isnutra da skine na konusno.
 
Ipak za sada nema nista od pazara.
Neće da spusti dalje cenu, a ja nebi dao preko 19.000e za žito suncokret.
 
Nazad
Vrh