New Holland

Sa zitnim hederom 4.60 ako se kosi suncokret, koliko redi tera? Ja sa 5.20 mogu 8 ali je jako knap i obicno onda teram po 7 redova.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Žetva je na pragu, vreme je da se pripremi kombajn. Kako se radi adaptacija na kombajnu New Holland cx5090 , kako ga sa kukuruza prebaciti na pšenicu,korak po korak, možete videti u ovom videu. Hvala što ste pogledali video, za još zanimljivog sadržaja lajkujte video,komentarišite i pretplatite se na moj kanal! Copyright © 2023. youtube.radoslav adamovic - All rights reserved.
 
Aksijalci su zakon za zamenu korpi. Pola sata posla. 10 šrafova ukupno da se odvrne i zavrne.

Drugar ima John Deere aksijalca, tamo idu korpe na osigurač, nema šrafova. A ima mnogo više mesta za rad.
958ee67202907063633d9b45a6ccc967.jpg
97fa56e7926af190720c450a38255fc6.jpg


Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
I kod novih Lexion ima posla oko adaptacije, moraju točkovi da se skidaju da bi se pristupilo podbubnju, jer ih ima 3, cini mi se. Skroz drugi kombajn u odnosu na seriju 400/500 i 600.
Mada i kod sistema sa aps-om ko hoće da menja glavnu korpu, iz nekog razloga, mora da vadi uvodno grlo.
 
Svi Lexioni od najstarijeg pa do ovog najnovijeg imaju apsolutno isti sistem zamene "korpe", to jest zamenu korpe na apsu.
Sad na najnovijim Lexionima ima mogucnost zamene i glavne korpe i za tu radnju se mora skidati levi tocak, ili ne ako je gusenicar.
Ta radnja je potpuno nepotrebna, a to kazu i sami instruktori iz Claasa. Data je ta opcija zbog nekih specificnih kultura, ali za ovo sto nama treba ide univerzalna korpa na koju se sve kosi. Zice su debljine oko 6 mm.
Ja sam se namenjao korpe na TX34 i znam sta je komplikovano pa kad jos nece da krene kako treba pa zaglavi. Vrlo lako se unakaze prstici.
 
To mene sad i brine kako ce uraditi mak a kasnije i lucerku samo sa zamenom na apsu. Polazem nadu u zatvaranju klapni ili ti blinde ispod korpi na apsu, al videcemo kako ce ici.
 
Kolege interesuje me dali ima neko kombajn NH CS540 ? Interesuje ma kakva su iskustva sa ovim tipom kombajna ?
 
Na koliko rs se radi servis na motoru? Mislim na zamenu vodene pumpe, spanera, rolera, pk kaisa.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh