New Holland

Uf, ja nemam takvu opremu. Gume su mi menjane, nazad Belshina 480 50%, napred Mitas 90%.Na njemu su mi stigle Treleborg koje su mi popucale na oko 3000 sati(zadnje). Traktor je 4 godine koristio i uzane gume- pola godine na uzanim gumama a pola na ovim. Mnogo su u transportu i vozanju po asvaltu i to ih najviše i troši (gume). Prednji tegovi (450kg), ehr, elektro reverzer, kardan 540/540e/1000,gornja i donja poteznica,dva para izvoda hidraulike. Nisam siguran da li bih ga prodavao i za koje pare. I da dobijem 25000 za njega ne bih ga dao jer znam da će mi komotno raditi jos dosta vremena jer znatno manje radi teže poslove od kad je tu Puma a za novog treba oko 46-48000+pdv za neku osnovnu varijantu.
 
Poslednja izmena:
Mislim da takav traktor je greota dati za 25 000 Spajki. Ako nema nekih ozbiljnih ulaganja, i želje da se kupuje novo, teraj ga i uzivaj.
 
Snage ne fali, nego CR motor to dozvoljava da se radi softverski. Efekat moze da bude i kabuum sto ima po yt xy primera kada se pretera. Logika je kupiti jeftiniji model i onda softverski ga dici na snagu veceg brata ili cak preko toga.
Znas li nekog ko je softverski tako podigao traktor dali je zadovoljan

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Ja sam se nedavno raspitivao za cijene kod nas, specifično 105 modeli. Case 105C 48000 + pdv, plavi brat 45000. Uski točkovi na njemu, elektro reverzer, 3 para izvoda. U seriju mislim da kod nas više ni ne prodaju ili isključivo po narudžbi, jako slabo ih ima.
 
Znas li nekog ko je softverski tako podigao traktor dali je zadovoljan

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока

Nije upućeno meni, ali dat ću svoj odgovor. Serviser mi je lane pričao da je netko od vlasnika NH T5.115 podigao snagu motora na 130-136 ks. Kaže da za sad traktor radi odlično. Na moje pitanje kako će toliku snagu podnositi mjenjač rekao je da nema problema (i da ne bi trebalo biti). To navodno radi neka ekipa iz Slovenije.
 
@Compa
Serviseri NH/Case ce ti reci sta tvoj traktor moze bez poslednica podneti. Svako preterivanje napravi se problem (kvacilo/menjac/direferencijal). Primera u selu ne znam, jer imamo 10 zapadnih traktora, 10 turskih i 547 belarusa. Znam da prepravljaju Belarusa sa 820 na 1025 i to radi majstor iz sela sada vec serijski. Vidis 82.1 i samo cujes zvizdi turbo. Imas po yt milion klipova sa JD CR, Iveco CR itd.
 
Kolege interesuje me dali ima neko od vas iskustva sa traktorom NEW HOLLAND T5 100s Elektro comand ? Traktor ima Iveko euro 3 motor, Power shuttle menjač 16 brzina. Traktor je lep i robusan za svoju jačinu, i zapao mi je za oko, interesuje me kakva su iskustva sa ovim traktorom ?
 
Kolege interesuje me dali ima neko od vas iskustva sa traktorom NEW HOLLAND T5 100s Elektro comand ? Traktor ima Iveko euro 3 motor, Power shuttle menjač 16 brzina. Traktor je lep i robusan za svoju jačinu, i zapao mi je za oko, interesuje me kakva su iskustva sa ovim traktorom ?
Mikulas za koje operacije planiras taj traktor?
 
Najviše za transport. Kakvo ti je mišljenje o ovom traktoru ?
Nemam uopste iskistva sa tim modelom. Imam T6050. Na oko mi se jako svidja T5 serija,samo sam hteo da ti predlozim da gledas menjac sa 24 brzine. Ako ima za taj model. Ako je samo za transport namenjen,onda i ne moras. Ali za teze radove mi se 16x16 ne svidja.
 
Da mi je naci inzinjera da pitam kako li mu je ovo palo napamet.

Ajde filter vazduha sto malo kaci poklopac kad ga vadim, ali filteri klime da pokisnu i budjaju nije mi jasno.

2670773a676c1270a41039b51823dec9.jpg
297b535edb1be1799a2ea3a8bf195f6b.jpg
444fa4610661d42b51c6ce3a9ec2d827.jpg


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Pri pranju pokisavaj da ne kvasis ni malo plastike dela sesira kabine gde se nalaze filteri a i cisti ih cesce ovi su za bacanje bili odavno. U Sirigu imas zamenske, korektna cena.
 
Kisa ga je oprala. Voda ne otiče sa krova kako treba ocigledno.



Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh