New Holland

Takvi su svi TD,T je puno bolja serija
Dobro si uradio, čika Aca zeza. Recenzija i treba da bude realna a ne da hvališ mašinu kao da prodaješ. Meni je čudno da je tako malo sati imao kad si kupio, to izgleda vozila samo baba nedeljom na misu...
 
Traktor nije ništa teško radio kod starog gazde,čovek ima 3 hollanda pa odlučio prodati toga.Uglavnom je traktor radio oko bala i toga.
 
Malo sam se šalio ali i mislio ozbiljno. Mora se biti malo rečitiji, da jedna priča sledi drugu, siguran u poznavanje traktora itd...Priznajem da nisam neki poznavalac mašina ali mi je nekako golišav i grub, menjač jedva da se šalta...Možda su takvi traktori ti NH. Ja sam mislio da su u vrhu a ono..
 
Malo sam se šalio ali i mislio ozbiljno. Mora se biti malo rečitiji, da jedna priča sledi drugu, siguran u poznavanje traktora itd...Priznajem da nisam neki poznavalac mašina ali mi je nekako golišav i grub, menjač jedva da se šalta...Možda su takvi traktori ti NH. Ja sam mislio da su u vrhu a ono..
Ovo je traktor star 16 godina sa opremom od pre 25 godina, ne može se tu ne znam šta očekivati..Menjač je običan, manuelni...Momak je mlad, polako, biće rečitiji, nije lako uzeti kameru i snimati se, ne može to svako...
 
Ovo je traktor star 16 godina sa opremom od pre 25 godina, ne može se tu ne znam šta očekivati..Menjač je običan, manuelni...Momak je mlad, polako, biće rečitiji, nije lako uzeti kameru i snimati se, ne može to svako...
Traktor je star 4-5 godina,zeznuo sam se krivo reko u videu.Nimalo nije lako snimat dođe nekad da se pogubiš nemaš ideja šta kazat.
 
Traktor je star 4-5 godina,zeznuo sam se krivo reko u videu.Nimalo nije lako snimat dođe nekad da se pogubiš nemaš ideja šta kazat.
To ti je već ozbiljna greška, ja i ne gledam koji je traktor, verujem tebi...Ta serija je krenula 2015 g. Stvarno kilava oprema, još ja mislim 16 godina 1500-1600 sati. Ukopao si i sebe i mene...
 
E moj Radoslave, ajde ja u godinama i neiskusan ali ti ovako da pogrešiš, ne ide. Ja odmah video da ima neki tu feler sa traktorom, a ti zapeo...
Još ja mislio da tebe i Luku angažujem kao konsultante, kad budem uzimao neki traktor, a sad ću morati razmisliti.
 
E moj Radoslave, ajde ja u godinama i neiskusan ali ti ovako da pogrešiš, ne ide. Ja odmah video da ima neki tu feler sa traktorom, a ti zapeo...
Još ja mislio da tebe i Luku angažujem kao konsultante, kad budem uzimao neki traktor, a sad ću morati razmisliti.
Hahaah, u pravu si čika Aco 100 %, ne može me oprati ni Dunav ni Sava...
 
Tako na fiatima ide teže mjenjač kad sam agria vozio kad ide u nižu.
Dobar traktor što fali sve je koliko para toliko muzike.
Bitno da radi i ne kvari se.
 
Kako si generalno zadovoljan, ja sam razmišljao da uzmem ovako nešto?
To je traktor kao moj preslikan case jx110 pravljen u turskoj. Isto godiste. Razlika je jedino sto vidim u kontrolnoj tabli.
Kod mene je mana, mali vazdusni filter, sto znaci da svaki dan moras ga izduvati. I lose reseni filteri kabine u krovu, treba ti lotra stolica da ih dohvatis. Traktor snagom malo jaci od 892. Mali izbor radnih brzina. Mnogo spor za transport, 25km/h max brzina. Bez dodate spoljne hidraulike (monoblok)slaba podizna moc. 892 je jaci na polugama. Tek da nepricamo kolimo je Arma jaca na polugama.
Sada novi model vec ima ubacene spoljne klipove hidraulike. E tu je vec druga prica. Ono sto je njegova najveca prednost je mali potrosac goriva taj iveco motor. Pola litre u bilo kakvoj laksoj operaciji, do cak 4-5 u oranju po kj, ustedi u odnosu na rusa i armu. Jedino nije za prevoz jer tu trosi zato sto je spor. Tisi u radu za razliku od arme i rusa. Nema elektronike , sama mehanika. Mislim da noviji model ima i elektroreverser,nisam siguran. Kvalitetnija kabina, u odnosu na armu.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Kako si generalno zadovoljan, ja sam razmišljao da uzmem ovako nešto?
Ja sam zasad zadovoljan nisam imao nikakvih problema,nema elektornike i to mi se svidelo sve je skoro čista mehanika,meni služi za skoro sve poslove.Ovaj ide 40km/h samo što i nije baš mali potrošač,jedino što mi se ne sviđa to je menjač,ima dosta čudan hod brzina i mali izbor brzina za rad,ima hidraulicni revezer bez kvačila ide.New Holland TD5 i Case Jx 110,Case Farmall A to su sve isti traktori skoro samo što se ovaj noviji kao moj sklapa u Italiji a stari u Turskoj.
 
Manji je potrosac Iveco od Perkinsa. Mana Iveca je kada ga teras na preko 1900 obrtaja onda srce kao 6cil da ima. U rezimu ~1500 obrtaja je jako mali potrosac.
 
577, могуће али је брзина била добро преко 70 км на сат. Возио сам на биодизел и није толико трошила.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Išla je ova i do 100🤣🤣🤣
Kad smo maknuli onaj l s getribe pokvario se što ide sajla pa je manje pokazivala.
Milina brzo si mogao stići nekud.
Ali popit je volila 100 konja motor.
Odlični motori samo malo previše potroši kad ganjaš.
 
To je traktor kao moj preslikan case jx110 pravljen u turskoj. Isto godiste. Razlika je jedino sto vidim u kontrolnoj tabli.
Kod mene je mana, mali vazdusni filter, sto znaci da svaki dan moras ga izduvati. I lose reseni filteri kabine u krovu, treba ti lotra stolica da ih dohvatis. Traktor snagom malo jaci od 892. Mali izbor radnih brzina. Mnogo spor za transport, 25km/h max brzina. Bez dodate spoljne hidraulike (monoblok)slaba podizna moc. 892 je jaci na polugama. Tek da nepricamo kolimo je Arma jaca na polugama.
Sada novi model vec ima ubacene spoljne klipove hidraulike. E tu je vec druga prica. Ono sto je njegova najveca prednost je mali potrosac goriva taj iveco motor. Pola litre u bilo kakvoj laksoj operaciji, do cak 4-5 u oranju po kj, ustedi u odnosu na rusa i armu. Jedino nije za prevoz jer tu trosi zato sto je spor. Tisi u radu za razliku od arme i rusa. Nema elektronike , sama mehanika. Mislim da noviji model ima i elektroreverser,nisam siguran. Kvalitetnija kabina, u odnosu na armu.

Sent from my S60 using Tapatalk
Poštovanje, ovo nije model pravljen u turskoj. Modeli td5. 95, 105 i 115 su italijani, a 100, 110 i možda još neki su turski. Razlike su značajne: motor je common rail na italijanu, turčin nema ni brzinomer, kabina drugačija, gume proizvođač, šine na kojima je zadnja vuča/poteznica su kod turskog iskrivljen flah, a kod italijana odlivak, rasveta je kod italijaa hella, a kod turskog- turska. Nisam siguran ali mislim da turčin ima i mehanički reverzer, al to me nemojte držati za reč.
Brzina 40+, podizna moća jača za 1000+kg nego kod turskog modela new hollanda i case, snaga motora ovog traktora ne može da se meri sa npr mtz 952 jer je daleko jači traktor ovaj new holland. Takođe u bilo kom parametru ga nije moguće porediti sa mtz, mnogo je superiorniji traktor.
Tako da, ko kupi turčina verovatno se usreći, ali no, svaka roba ima svog kupca.
Ovaj traktor na snimku sigurno ima neki problem sa menjačem pošto inače ide jako lako i precizno, da li treba da se kalibriše ili nešto drugo ali ne radi dobro.
 
Poslednja izmena:
Iveco 105ks vs Rus 105ks to je neuporedivo po snazi. Rus je jaci 10-15%. Za 952 ne znam nisam ga vozio nikada. 1025 vs NH t5060, rus mu je mama i tata za snagu, za sve ostalo je NH bolji.
 
Nije ni to loše. Imaš opciju: udobnost ili snaga, pa biraj. Sve je to meni ok. E sad, bilo bi naj da ima snagu rusa a udobnost NH ali...
 
Nazad
Vrh