New Holland

Pocetkom godine su promenjene zadnje gume, namontirane su Firestonke. Obe zadnje su vec bile na popravci i nisam smeo vise da reskiram sa njima jer su dosta bile ispucane. Prednje su jos uvek fabricke i kao sto se vidi na slici krampona ima jos dosta. I na zadnjima su kramponi kao na prednjima. 8100 sati ima u traktoru. Prednje za sada nisu ispucale jer je mnogo manje tereta na njima.

uTYejre.jpg
 
Iveco 105ks vs Rus 105ks to je neuporedivo po snazi. Rus je jaci 10-15%. Za 952 ne znam nisam ga vozio nikada. 1025 vs NH t5060, rus mu je mama i tata za snagu, za sve ostalo je NH bolji.

Točno tako. NH T-5060 je vrlo trom traktor, rus ga šije samo tako (što se snage tiče). Kolega je ljetos došao kod mene na njivu sa novim T 5.95 i orali smo na istoj njivi sa istim plugom na istoj dubini. Njegov traktor ima 99 ks, znači 7 ks manje od mog (T-5060) i ore brže cca 1,2-1,3 km/h. Vozili obojica oba traktora, i moga i njegovoga, sve unutar jednog sata. Njegov T 5.95 ide za ne povjerovat. Ključna razlika između ta dva traktora je CR motor u njegovom traktoru koji je puno življi na gasu i jako teško gubi okretaje kod pojave opterećenja, dok je kod mog sve suprotno. Na oba traktora su isti mjenjači, Dual Comand 24x24.
 
Bećarino da nije problem u euro normi? Ne možeš mu malo nabrijati pumpu za gorivo (ima li on boš pumpu) pa da bude življi? Moj jx ima jako živahan motor, ali spor menjač.
 
Točno tako. NH T-5060 je vrlo trom traktor, rus ga šije samo tako (što se snage tiče). Kolega je ljetos došao kod mene na njivu sa novim T 5.95 i orali smo na istoj njivi sa istim plugom na istoj dubini. Njegov traktor ima 99 ks, znači 7 ks manje od mog (T-5060) i ore brže cca 1,2-1,3 km/h. Vozili obojica oba traktora, i moga i njegovoga, sve unutar jednog sata. Njegov T 5.95 ide za ne povjerovat. Ključna razlika između ta dva traktora je CR motor u njegovom traktoru koji je puno življi na gasu i jako teško gubi okretaje kod pojave opterećenja, dok je kod mog sve suprotno. Na oba traktora su isti mjenjači, Dual Comand 24x24.
Moj Armatrac (Perkins) je identicne konstrukcije kao taj Fiat/Iveco. Kod pojave opterecenja gubi obrtaje i trazi saltanje u manju brzinu, dok kod Rusa kad bas preteras sa opterecenjem onda ce gubiti obrtaje. Razlog za ovo je raspored obrtnog momenta koji je kod CR motora u Iveco izvedbi povecan za 10-20% i na manjim obrtajima je dostupan.
 
Bećarino da nije problem u euro normi? Ne možeš mu malo nabrijati pumpu za gorivo (ima li on boš pumpu) pa da bude življi? Moj jx ima jako živahan motor, ali spor menjač.
To je zadnji obični dizel bez elektronike, prije CR motora, i "uštrojili" su ga zbog tih nesretnih normi. Serviser je malo zakretao pumpu, dobio se maaalo bolji odaziv na gas, al ništa značajno.
 
Zakretanjem se ne dobija nista... odziv na gas je bolji jer je ranije paljenje.. a to moze uticati na vek motora.. pumpu odneti kod bosiste da odradi dodavanje...
 
Nije vredno igranja i rizika. To dodavanje na pumpi je moguće samo treba ipak znati da sledeci model od 115 ks ima jaču radilicu i jos par stavku ojacanih u odnosu na 105ks.
 
Vidim da sad dosta mapiraju traktore vjerojatno zato fali snage.
Snage ne fali, nego CR motor to dozvoljava da se radi softverski. Efekat moze da bude i kabuum sto ima po yt xy primera kada se pretera. Logika je kupiti jeftiniji model i onda softverski ga dici na snagu veceg brata ili cak preko toga.
 
Snage ne fali, nego CR motor to dozvoljava da se radi softverski. Efekat moze da bude i kabuum sto ima po yt xy primera kada se pretera. Logika je kupiti jeftiniji model i onda softverski ga dici na snagu veceg brata ili cak preko toga.
Dobro dođe bude življi a nemoraš jako sve se može umjereno podignuti.
 
Jedan JXU mi ima 6400h,razmišljao sam se da li da mu proveravam pumpu i dizne, brat mi ne da da ga pipnem, i dalje radi kao prvog dana kada je stigao.
 
To su sati najbolji za prodaju i uzimanje mlađeg, za onoga tko pravi puno sati godišnje. Ja sam (u jednu ruku) pogriješio što nisam mog prodao kad je imao 6-7000 rh. Tad je imao puno veću vrijednost nego što sad ima. Jel ima netko u tvom ataru nasljednike naših traktora (Case IH Farmall C, New Holland T 5 i Steyr Kompakt)? Zanima me jesu imali kakvih (većih) kvarova i kako su se pokazali. Kod nas ih ima malo pa je teško doć do informacija, a i ko ih ima nije mu to glavni traktor na imanju ko kod mene.
 
Nema ih, uzimaju ljudi farmal A što ne može da se poredi sa ovim traktorima. Kada se u Case stavi ova oprema što mi imamo onda mu cena ide gore i to je svima skupo. Ne znam trenutno ni šta je od modela aktuelno. Znam da sam razmišljao o Farmal U seriji ali sam se ohladio od svega kada sam uzeo Pumu. Koja je po tebi realna cena ovi polovnih sa 6500h koje ja imam?
 
Teško mi je kast. Šta sve imaju od opreme, god., gume (marka, dim., ripna)..., stanje traktora...?

Moj ima 12,5 god, gotovo 10500 rh, prvi vlasnik. Gume Michelin 440 i 540 (prednje 40-ak %, a zadnje 50-60 % i orginalne su), pred. hid. i kardan, tri para izvoda iza i jedan naprijed (Bosch sa reg. protoka), utege iza 300 kg i naprijed nosač sa utezima cca 550 kg, kompresor 2+1, zračni Grammer, poteznice dvije, klima, zakretni blatobrani, edc (ehr), polušasiju, jača prednja vuča... Traktor uredan i uredno održavan. Šta misliš kolko sad realno vrijedi?

Farmall U je malo jači što se svega tiče od naših. Rado bi svog zamjenio za novog T5.115. Taj traktor uz dobar plodored komotno radi 100-150 kj, pa možda i više.
 
Becarino imam od 115 samo u drugoj boji (po meni lepsoj) i radi toliko koliko si napisao samo hektara.A mogo bi jos vise,i sve radi sem prevoza,steta sto ih vise nema u takvom modelu.
Ako hoces informaciju znam jednog kao moj sto je prodat prosle godine,2015 god 2800rh cena ,cena je bila oko 30000 e.
 
Teško mi je kast. Šta sve imaju od opreme, god., gume (marka, dim., ripna)..., stanje traktora...?

Moj ima 12,5 god, gotovo 10500 rh, prvi vlasnik. Gume Michelin 440 i 540 (prednje 40-ak %, a zadnje 50-60 % i orginalne su), pred. hid. i kardan, tri para izvoda iza i jedan naprijed (Bosch sa reg. protoka), utege iza 300 kg i naprijed nosač sa utezima cca 550 kg, kompresor 2+1, zračni Grammer, poteznice dvije, klima, zakretni blatobrani, edc (ehr), polušasiju, jača prednja vuča... Traktor uredan i uredno održavan. Šta misliš kolko sad realno vrijedi?

Farmall U je malo jači što se svega tiče od naših. Rado bi svog zamjenio za novog T5.115. Taj traktor uz dobar plodored komotno radi 100-150 kj, pa možda i više.
Svaka čast kad su ti gume izdržale 10500 rh. Ja kad uspem 3000 rh da napravim sa gumama, to je ekstra. Verovatno nemaš mnogo prevoza i asfalta sa njim...
 
Becarino imam od 115 samo u drugoj boji (po meni lepsoj) i radi toliko koliko si napisao samo hektara.A mogo bi jos vise,i sve radi sem prevoza,steta sto ih vise nema u takvom modelu.
Ako hoces informaciju znam jednog kao moj sto je prodat prosle godine,2015 god 2800rh cena ,cena je bila oko 30000 e.

Ma napisao sam T5.115 jer smo u temi New Holland da ljudima bude lakše pratit temu. Ako budem ostao u istoj klasi traktora to će bit Steyr Kompakt 4115, jer mi je puno ljepši, a ostalo je sve isto. To su vrlo sposobni traktori u svojoj klasi, okretni, jaki (CR modeli), dobru nosivost imaju, dobar mjenjač...

@olalija: Traktor je prije jako puno sati pravio na travi (voćnjak, atomizer i malčer) i nešto transporta sa malo tereta. Tu je caka, a i u Michelin gumama (dosta velika je bila nadoplata za tu širinu i marku guma, a kolko ne sjećam se više točno, cca 800-1000 eura). Idući traktor, ako bude novi imat će Michelin gume. Odlično su se pokazale. Na drugom NH su zadnje Kleber napravile preko 11000 rh i sad su još na drugom traktoru.
 
Nazad
Vrh