New Holland

I ja mislim da je 4,5 litara motor. A nesto i na librici piše. Uz to, traktor je nov kupljen ovde.
 
Na italijanu povecanje i smanjivanje temperature ide preko sajle (Case JXU). Moguce je da je gore na kabini na ulazu u hladnjak doslo do problema na samoj slavini koja otvara i zatvara grejanje,ili na samom točkiću koji se zaokreće.
 
Od viška glava ne boli. Ima kod nas jedan case sa tim motorom vidim da je gazda veoma zadovoljan. Tera ga ko stigne .
 
Video auspuh sa desne strane, na librici FPT.
Sa druge strane znam vlasnika, stanje ne samo traktora nego i svih drugih masina koje ima, znam sta je traktor radio, ko ga je vozio i na kraju koliko radnih sati ima.
I jos kao slag na tortu jedan clan ima rodju u Agroglobu koji mu odrzava sve masine i kaze od intervencija podesavanje kocnica samo par nedelja nego je presao kod mene.
 
To je na kraju i najbitnije . I ja bih pre uzeo poznat traktor nego neki od dilera . Ipak na kraju i novo se kvari tako da nema pravila.
 
Ovo je kod mene na JXU 105. Malo nedostaje od nalepnice ali ovog krste kao NEF Iveco.
eb3be3ad1752c88b3096039e86addbe3.jpg
 
Td 5.95 je FPT motor i po konedati je 3,4 lit a sad jbg. Ne moze se porediti sa jxu ili T50.. serijom kod plavih po opremi ali to nije ni bitno. Bitno je da on radi kako treba i sluzi dugo bez problema.
 
Nazad
Vrh