Nekad i sad

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A ovi sto pisu da je za vreme Tita bilo bolje kao da nisu isli u skolu.Gospodo i dame mi smo proizvodili 3 T psenice po hektaru u Vojvodini!!!!!!!!!!Bilo je bolje jer je neko silom to placao ! Secam se da su Polj fakulteti zatvarani ili su na njima studirali ljudi bez kapitala i bez zemlje !!!!????? Kako!? U vreme najveceg svetskog procvata mi smo iz dvorista Evrope samo isli nazad ne napred. Ponavljam model poljoprivrede bez dobrih poreza i bez subvencija sa profitima je nemoguc kod nas .Pa kod nas se hibridni uvozni kukuruz rucno okopavo do skoro ! I da poslacu vam slike spalionica hrane to su ogromna postrojenja koja sluze za spaljivanje viska hrane sa bi cene ostale rentabilne. Selo ne proizvodi nista danas.Evo jedan clan mi pise o organskimbi zdravim proizvodima.Kupuje pilice i prasice iz uvoza , hrani ih koncentratima i proizvodi organsko jer dva puta nedeljno im nakosi trave! I da Srbija je nuklearno zagadjena cak 3 puta vise od susednih zemalja,tako da organsko ,prirodno itd nije moguce iz Srbije

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Krajem 80-ih Srbija je bila broj 1 u Evropi po prinosu kukuruza po jedinici površine tako da ta priča o tome da selo ništa ne proizvodi ne pije vodu. Nama je problem plasman po realnim cenama a ne proizvodnja.

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока
 
Odluka da se ostane na selu je jednaka ,ambiciji da se postane rob ili radnik u Idea prodajnom lancu! 2017 godina je danas! Poljoprivreda je pre 45-50 godina otisla dalje.Recimo kompletne potrebe Evrope zadovoljavaju Francuska ,Holandija i Poljska .I ako niko ne proizvode 1 kg hrane nista se nece osetiti.Nismo mi Nemacka i Austrija pa da mozemo da se luksuziramo sa modelom poljoprivrede kakav je slican nasem ! Jednostavno za vecinu je bilo lakse da ostanu nanimanjima ,strasno je sto su neki uspeli samoda dupliraju nasledjeno,a neki ni taj minimum nisu zadovoljili.Selo kao nepotreban luksuz se gasi
- Nemamo nafte
-Nemamo masine
-Nemamo seme
-Nemamo radnu snagu( prosta radna snaga nije radna snaga)
Subvencije su ogromne iz nepostojece privrede.Ponavljam selo NE proizvodi hranu vec 14 godina ,sve se uvozi.
200000 neozenjenih je samo prirodan pokazatelj da proleteri nisu pozeljni nigde .
Procena je da ce u sledecih 5-7 godina doci do poslednje migracije sa sela .I da tako je poceo rat u Siriji i zbog toga ,Sirija nema ozbiljne izvore nafte! Pamet u glavu i saljite decu sto dalje od sela i od Srbije

Pa da, bolje da mi dete odraste u betonskom kavezu
nego na selu gde ima svu slobodu.
 
Krajem 80-ih Srbija je bila broj 1 u Evropi po prinosu kukuruza po jedinici površine tako da ta priča o tome da selo ništa ne proizvodi ne pije vodu. Nama je problem plasman po realnim cenama a ne proizvodnja.

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока
Jel to po propagandi komunisticke partije? Jugoslavija nije u prvih pedeset zemalja proizvodjaca kukuruza bila od 1979 do 1990 .Ta i floskula da Vojvodina moze da bude zitnica Evrope,niti je mogla niti jeste .Moze da bude basta Evrope,ako i toliko

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
22.png
 
Valjda se dokumentovano govori valjda smo ozbiljni
Cinjenica jedan
Najsiromasniji sloj drustva
Cinjenica dva
95,6% seoskih domacinstava je zavisno ili prima direktnu pomoc sa strane ,dakle hrani ih neko drugi
Nepostoji plan za bilo sta za sledece periode od 5 godina
Trgovci hranom rade sta hoce ,bez resenja ,20 godina ista prica .
200.000 neozenjenih muskaraca su dokaz da proleterijat nije nigde dobrodosao

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Očigledan trol je očigledan. Ako se već ne bavi poljoprivredom pošto je tako pametan ne vidim razlog da ovde propoveda svoju dogmu.

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока
 
Očigledan trol je očigledan. Ako se već ne bavi poljoprivredom pošto je tako pametan ne vidim razlog da ovde propoveda svoju dogmu.

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока
A gde je to trolovanje ?
Poljoprivrednici nisu uradili nista ama bas nista da sprece manipulaciju veletrgovaca
Primaju subvencije gotovo svi( drugi ih hrane)
Trolovanje je ono kad je bilo tita ili da je ex Yu bila rekorder u proizvodnjo kukuruza ,pa zar na to niko ne reaguje


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Šta priča ovaj? Nema proizvodnje na selu??! Ja sam godišnje u brdskom kraju sa samo 3 hektara zemlje proizvodio najmanje 30 tona suvog kukuruza, tovio 10 bikova što je nekih 4 tone mesa, ove godine sam imao 4 tone pšenice na jednoj brdovitoj parceli od samo pola hektara, uzgajao sam po 2 ili 3 ture od po 100 tovnih pilića koji su pri klanju imali prosjek od 3.5kg očišćeni, o povrću da i ne govorim! Sve to sa traktorom starim 35 godina, mehaničkom OLT sijačicom i sličnom praistorijskom tehnikom! Dođi u Bijeljinu na Agrotržni centar da vidiš kako selo ne proizvodi hranu već 14 godina, Semberija sama može da hrani cijelu BiH (oba entiteta) bez nekog posebno truda.

Kako se samo usuđuješ da vrijeđaš selo i seljake i tvrdiš da ništa ne rade i ništa ne proizvode?! Gdje ti živiš?? Sama Semberija i Podmajevički kraj mogu da hrane ovih 3.5 miliona ljudi koliko ukupno živi u BiH sa mesom, povrćem i voćem bez da se uveze trnuka hrane a o Vojvodini da i ne govorim, mi smo sitna riba za tamošnja prostranstva.

Država nas proizvođače planski uništava i ne dozvoljava nam da prodamo robu koju proizvodimo. Otvorili su granice i potpisali sporazume koji su nas doveli u bezizlaznu situaciju. U staroj državi država je otkupljivala svu robu a danas država nema ni robne rezerve za slučaj elementarnih nepogoda!! Imali smo priliku da vidimo kako ti izgleda 2014. godine.

Ne mogu da vjerujem da neko još ima hrabrosti da poljoprivrednike okrivi za sve to jer su oni eto lijeni i ništa ne proizvode!!!! Sramota!
 
Moja roba koju proizvedem sva ode na trziste i neko je pojede. Sta rade francuzi da bi odrzali cenu mleka neka rade, ako imaju novaca u budzetu za to. Za vreme tita i do devedesetih su pokupovane masine IMT/Rakovica/Zmaj koje 90% i danas rade. Komunizam funkcionise, ali je problem sto kapitalizmu takav sistem ne odgovara i sto nije mogao opstati. Da je opstao bio bi primer i drugim drzavama da narod moze da zivi u radnickoj klasi dobro. Kasirka u Idei bi imala 50.000din platu a ne kao sada 20.000din. Razliku od 30.000din uzima kapitalista Sberbanka, Putin ili Todoric ko vec. U kapitalizmu je problem preraspodela dobiti izmedju radnika i kapitaliste. Negde sam procitao podatak da je u komunizmu odnos plata u jednoj firmi bio maksimalno 3:1 (direktor:cistacica npr), dok u kapitalizmu je 100:1. Mozemo razglabati ovako satima svako ce ostati pri svojem stavu, jer je nemoguce biti objektivan svako je subjektivan.
 
Koje subvencije kada su 33e/ha x 20ha =660e, a imam da platim vise od toga porez na zemlju i odvodnjavanje. Ko tu koga zajebava? Vise para dajem u budzet nego sto uzimam, i tako svi mi poljoprivrednici redom.
 
Tako je o tome pisem .Postene i radne ljude su pretvorili u sirotinju! Uradite nesto ,ko ce ako vi necete i kada ako ne sad

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Nesto te ne sretoh u temama oko ratarske proizvodnje,diskusiji oko mehanizacije.U temi oko kombajna Sinisa,Bubu,Matic,Cici... i ostali tuku motkama ko se oglasi.Nema te ni u materiji oko cena ratarskih proizvoda,ali zato ovde ne gasis.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh