Navodnjavanje maline

Tek sad videh ovaj post... Čim je nema na nasem trzistu,tj.retka je, znaci da je dobra :) Verovatno si je kupio od "uvoznika" na nekom buvljaku ? Viđao sam odlične pumpe kod njih...
gledam slike i komentare na netu...deluje kao mala, ali karakteristike su joj odlicne, kao i sve ostalo tog brenda...Imam jednu njihovu koja vec 30 i više godina radi na centralnom grejanju...

Doneo je surak iz Svedske tako da sam je dobio gratis :osmeh:
Jedini problem imam sa filterom,nema ga kod nas pa se dovijam,kombinujem...
 
JUtros odrađen Slavol folijarno+korpriva u zalivanju,prvi put.Procedio je i rekoh da je isprobam.
Nadam se da nije previše.....
 
Pitanjce... Zašto Slavol sada? Zar on ne ide samo na početku vegetacije kako bi se biljka razvila što bolje?
 
U bre, da si kupio slavol video bi da je navedeno kada se prska ;) kao sto je prethodnik rekao, ne moze da skodi :D
 
Poslednja izmena:
Kupio ja Shone proletos i išao sa njim po preporuci... A koliko sam ja pročitao (a izgleda da nisam dobro) mislio sam da je on samo za početak, da se biljka dobro razvije i da ima bolju lisnu masu, itd... Ja izgleda ne obavešten k'o Koštunica :osmeh:
 
Ja svako uputstvo čuvam jer sam postao svestan da ne mogu zapamtiti do sledećeg prskanja kolika je doza :D

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Pozz ,molim za pomoć !
Koju pumpu za sitem kpk el. Preporučujete u smislu cena i kvalitet . Treba da vuče vodu sa 9 m dubine na tolko počinje vodeni stub znači morace crevo koji metar niže , jer sam čuo da standardne ne mogu vući ispod te dubine pa mora kažu neki "injektor"ne znam nisam upućen u tu problematiku !
A trebalo bi da gura 800 m trake tačnije 400 m ali pustam sa obe strane reda
 
Ja imam Metabo 1kw petostepena, koja vuče sa nešto preko 10m... Nije potapajuca,radi posao extra i sa 1200m trake, 6l na sat po metru

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Ja imam Metabo 1kw petostepena, koja vuče sa nešto preko 10m... Nije potapajuca,radi posao extra i sa 1200m trake, 6l na sat po metru

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Ok ,korisna infornacija sviđa mi se, ako ima još kakvu preporuku zaboravih da napomenem , iključio sam varijantu potaoajuće jer nemogu to da izvedem mada je mnogo jeftinija varijanta
 
Nemam bas iskustva sa pumpama, jer mi je ovo prva i jedina...Kontam da petostepene mogu da vuku sa vece dubine... Mnogi koriste potapajuce i rade dobro posao, ali nekako imam nesto protiv da guram u vodu kablove sa strujom... Pogotovo sto to sve stize iz kine, bez obzira sto pise "made in italy" na tim Pedrollo pumpama...Jer pun ih je buvljak u Pančevu, a tamo nema ništa sa zapada, sve je iz Kine ili Turske...
 
Nemam bas iskustva sa pumpama, jer mi je ovo prva i jedina...Kontam da petostepene mogu da vuku sa vece dubine... Mnogi koriste potapajuce i rade dobro posao, ali nekako imam nesto protiv da guram u vodu kablove sa strujom... Pogotovo sto to sve stize iz kine, bez obzira sto pise "made in italy" na tim Pedrollo pumpama...Jer pun ih je buvljak u Pančevu, a tamo nema ništa sa zapada, sve je iz Kine ili Turske...

Znam mnoge koji više od 20 godina koriste one najjeftinije potapujuće pumpe Ruček (nekad bile ukrajinske, sad ko zna čije) i nikad problema sa njima sem ako ih ne spustiš na dno pa tuku o tvrdo dok se ne razbije kućište. :osmeh:

U najgorem slučaju može da iskoči osigurač ako se negdje ošteti kabl, a to se brzo sredi.

Nego, kad su ove obične centrifugalne pumpe u pitanju nedavno je jedna kineska bila potpuno potopljena i nakon kratkotrajnog sušenja ponovo puštena u pogon. Pumpa u šahtu, spalo crijevo koje nije bilo propisno stegnuto i za čas voda došla par cm preko najviše tačke.
 
Znam ja da je to sve OK i da retko kad ima problema, ali...
Ne vise oznake, otpala nalepnica,tj.taj ceo poklopac nije vise originalni ...
 
Pitanje jedno...

Kako da resim prikljucak sa cisterne (one bele plasticne od 1000l) na crevo?! Juce trazih kojekude po poljo-apotekama i vodovodnim radnjama ali niko nema ideju (ili prosto ne znaju)... Imam neki uzorak prikljucka koji je posebno radjen za cisternu koju sam kupio, ali imam jos dve za koji mi treba, ali ono valjda ima neki gotov proizvod, tj. prikljucak koji se zasrafi na izlaz cisterne da moze da ide dalje na crevo...
 
Na 5/4"... Kum mi je dao njegovu i tamo ima vec sve i ona je cool, a ja nabavih jos dve i kao , 'ajde "ima toga" da se ne cimam, medjutim juce skapirah da izgleda to nije bas tako lako naci :/

Znaci, treba mi onda neki prikljucak sa redukcijom 2" na 5/4"... Da li postoji tako nesto da se kupi ili moram neki 'custom' zbudž :)
 
Nazad
Vrh