Navodnjavane sistemom kap po kap - KPK

Dragi forumasi,
najljubaznije vas molim za savet oko postavljanja sistema KPK.
Da li da izdizem od zemlje lateralna creva ili ne.
Planiram da plantazu lesnika od 3 ha freziram sa traktorskom frezom pipalicom pa ne znam ukoliko creva ostavim po zemlji da li cu imati problem
i smetnju oko same obrade zemlje...Prve tri godine ne smem da zatravim parcelu.
Dobijam kontradiktorne savete pa vas molim da mi pomognete.
Znacilo bi mi ako je ikako moguce da ih ostavim po zemlji a kasnije kad sadnice postanu vece da isto okacim na krosnje, vidjao sam da to ljudi rade.
U suprotnom mi treba ogroman broj kocica, zica i td i td sto iziskuje mnogo angaznovanja i nije naivna finansijska stavka.

Hvala svima na pomoci
veliki pozdrav
 
Ne znam kolega kakvo resenje imas na umu da u pocetku freziras a da je crevo na zemlji mi smo u kruskama razvukli zicu postavili stubove za lateral pa nam dobro dodje i kad vezujemo i povijamo grane. Mozda neko od iskusnijih kolega ima ideju.

Послато са SM-A310F уз помоћ Тапатока
 
Ne znam kolega kakvo resenje imas na umu da u pocetku freziras a da je crevo na zemlji mi smo u kruskama razvukli zicu postavili stubove za lateral pa nam dobro dodje i kad vezujemo i povijamo grane. Mozda neko od iskusnijih kolega ima ideju.

Pa mislio sam da ga pomeram kad freziram ili npr da neko paralelno ide ispred traktora i drzi privremeno podignuto lateralno crevo dok prodje freza pipalica.
Ne znam koje bi bilo srecnije resenje.
Ako bih izdizao od zemlje treba mi ogroman broj kocica ili nekih stubica, nisam siguran ni gde bih to nabavio i koliko bi me sve to kostalo sa zicom i spanerima koje bih morao
u tom slucaju da postavim.
Mozda i gresim i svaki savet i komentar, pomoc bi mi bili od velike pomoci i znacaja.
Hvala na odgovoru.
veliki pozdrav
 
Dragi forumasi,
najljubaznije vas molim za savet oko postavljanja sistema KPK.
Da li da izdizem od zemlje lateralna creva ili ne.
Planiram da plantazu lesnika od 3 ha freziram sa traktorskom frezom pipalicom pa ne znam ukoliko creva ostavim po zemlji da li cu imati problem i smetnju oko same obrade zemlje..

Pa zamisli da svaki put kad okopavas ili freziras moras da pomeras creva, i ja sam se lomio i na kraju (u lesniku) postavio na zicu i stubice i nisam se pokajao jeste kostalo vise ali vredi svaku paru.
 
Pozdrav ljudi treba mi savet oko KPK trake...

Zanima me kakvog je kvaliteta Pestanova KPK traka.Po ceni vidim da nije skupa....

E sada kako se pokazala na terenu.Ako je neko koristio neka napise iskustva....
u pitanju je 3l/m/h...fi ne znam koji je...

Generalno me zanima kako su Pestanove trake kvaliteta...Hvala
 
Ja koristim onu "Hiro" Peštanovu traku. f16, 20cm razmak... Ostavio sam ih dve godine napolju i nisam imao problema sa njima. Puštana voda iz cisterni i prihrana za maline, nikada mi se nisu zapušavala... Tako da ono, preporuka sa moje strane za njih ::super::
 
Pozdrav ljudi treba mi savet oko KPK trake...

Zanima me kakvog je kvaliteta Pestanova KPK traka.Po ceni vidim da nije skupa....

E sada kako se pokazala na terenu.Ako je neko koristio neka napise iskustva....
u pitanju je 3l/m/h...fi ne znam koji je...

Generalno me zanima kako su Pestanove trake kvaliteta...Hvala
Uzimaj,dobra su creva.

Послато са SM-J610FN уз помоћ Тапатока
 
Ja koristim onu "Hiro" Peštanovu traku. f16, 20cm razmak... Ostavio sam ih dve godine napolju i nisam imao problema sa njima. Puštana voda iz cisterni i prihrana za maline, nikada mi se nisu zapušavala... Tako da ono, preporuka sa moje strane za njih ::super::

Ok...znaci generalno pestanove trake su dobre....Ti si mi konkretno napisao za Hiro...Sad ne znam imaju li oni jos neke podkategorije ili kako...Nisam jos bio u prodavnici..kontaktirao sam prodavce iz SAVACOOP-a mailom preporucili su mi ove koje sam naveo...1000m pakovanje 4000dinara...
Sad nije mi naveo koji je fi samo da daju 3l/h/m
Plan je da kosristim traku za jagodu...
 
Dosta kolega ovde koriste njihove trake i zadovoljni su.

Ali bi valjalo da znaš i koji fi posle zbog slavinica, čepova na krajevima, itd... Btw, nije samo da je 3L/h... Nemoj da ti je veliki razmak između kapljača, a tebi treba za jagode ;)
 
Zato što su se kod mene posle dva meseca korištenja u 2h paprike začepilo 50% kaplajča,a isti problem jesu imali i svi ostali koji su uzeli njihova creva te godine preko Ajduk Agrara a i sam Aj duk je imo problem na preko 20h
 
Možda je bila takva serija. Jedini moji problemi su bili sa vranama i svrakama koje su mi bušile creva, sve ostalo je bilo ok.
 
Od kad sam stavio veliki disk filter preporodio se.Koja god creva sam koristio bila su dobra,ali za preciznu prihranu mi se Kvin Džil pokazao najbolje.Malo su bila skuplja, ali vredi.Cena oko 5,8 din. na bunt od 500 metara.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
i ja koristim zadnjih 3..4god pestenove trake one sa plasticnim kapljacima na 30cm dale oko 7lit sad vise kao nema samo sa kapljacima na 20 cm i daju 10lit po metru videcemo kako cese one pokazati i to sve radim bes filtera i nikad se nije desilo da zapusi jer svaki kapljac radi za sebe tako i ako jeedan zapusi nije problem,,,a dok sam uzimo trake one sa tankim prorezom e to mise nije svidelo te se zapusavale

- - - - - - - - - -

i ja koristim zadnjih 3..4god pestenove trake one sa plasticnim kapljacima na 30cm dale oko 7lit sad vise kao nema samo sa kapljacima na 20 cm i daju 10lit po metru videcemo kako cese one pokazati i to sve radim bes filtera i nikad se nije desilo da zapusi jer svaki kapljac radi za sebe tako i ako jeedan zapusi nije problem,,,a dok sam uzimo trake one sa tankim prorezom e to mise nije svidelo te se zapusavale hiro Drip su po meni bolje od hiro Tape
 
Nazad
Vrh