Napinjanje teladi(opšta tema)

Moj je bio u istoj situaciji kao tvoj,samo kad vratim film mog sam verovatno ja zeznuo davajuci mu antibiotske praskove protiv proliva.Mada ko zna posto je kupljen na vasaru.Sadrzaj buraga ga izlecio.a mozda da ga probas vratiti na mleko pa iz pocetka uvoditi hranu.
 
Isposti ga tri dana nista mu nemoj davati da jede ,davaj mu mlake vode koliko hoce i rastvor neosanigesta da malo obnovi prezivar ,posle treceg dana polako uvodi mekinje seno (travu) i polako povecavaj
 
Probao sam i to Marko pa ne vredi,3 dana dobijao neosanigest i opet se naduva bilo sta da pojede. Probacu ovo sa prezivom od drugog goveceta samo auto da mi stigne sa servisa i idem po to do klanice.
 
Bio danas do mesara i doneo svez mali burag,tj prezivar,zatim je cale napravio loptice od tog unutra i ubacili smo mu 3-4 komada,videcemo rezultate.
 
Eee pa Dragane nije bilo tecnosti,to je valjda onaj prvi za prezivanje...sada mi veterinar kaze da sam trebao iz onog drugog bas buraga....
 
Dobrinčan burag velikog govečeta. Naruči ti kod klaničara, kada bude klao.
Ili probaj da ukradeš iz usta od tvojih zdravih dok preživaju.
 
Zaboravio sam napisati da smo izlecili ono problematicno tele sa naduvom,sta mu je konkretno pomoglo ne znam ali probali smo sve moguce narodne recepte i dan po dan je napredovao i sada u poslednjih 10-tak dana nema vise naduva u opstea nekada smo ga ispustali 2 puta dnevno.
 
Zaboravio sam napisati da smo izlecili ono problematicno tele sa naduvom,sta mu je konkretno pomoglo ne znam ali probali smo sve moguce narodne recepte i dan po dan je napredovao i sada u poslednjih 10-tak dana nema vise naduva u opstea nekada smo ga ispustali 2 puta dnevno.
Sta ste konkretno radili?
 
Bukvalno sve sto smo culi,pored redovne svinjske masti,rasola,one kiseline iz tursije,sve moguce salate koje smo imali u mogucnosti,koka kolu,mineralnu vodu,pravili loptice iz prezivara drugo goveceta,ulje,sirce,soda bikarbona i ne mogu jos da se setim. Ali ono sto sam primetio da mu je brze pomagalo sa izduvom jeste usoljena malo veca glavica crnog luka (ili dve manje) teralo ga je da podrigiva. U kabastu hranu smo dodavali neke 2 vrste kvasca,sto navodno pospesuju varenje i prezivanje. I veterinar je bio probao sa nekom inekcijom direktno u burag. Sta je pomoglo od svega toga stvarno ne bi znao reci.
Probali smo bili sa dijetom,pa nije bilo nekog uspesnog efekta onda smo ga bukvalno hranili po volji,za 1-2h kada se napne da pukne sondiranje i do ujutur miran,sutra dan opet tako...
 
Hvala na opsirnom odgovoru. Dosta od tih stvari sam i sam primenjivao. Za rasol i tursiju nisam cuo, ali sam cuo za narendan ren pa grudvu sa svinjskom masti u usta.
 
Nazad
Vrh