Najbolja cena maline -plasman 2012

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
potrazite malo po netu koliko su isti ti Poljaci kupili nasi jeftini malina rod 2011 i zasto kukaju Poljski malinari na nas malinare ,Poljski hladnjacari su uzimali ove godine smrznutu malinu iz Srbije nehajuci za njihove proizvodjace njima su plasirali pricu da imaju malina i da je zato cena mala



Naredni postovi prebačeni u: http://poljoinfo.com/showthread.php?4309-Chat-u-voćarstvu
 
Poslednja izmena od urednika:
Hvala pole na pivu, samo vršim svoju dužnost a koristim i priliku da još jednom zamolim članove da se ne udaljavaju od teme i da sa više uvažavanja međusobno komuniciraju. :ppozdrav:
 
Ja mu neverujem ni rec, ni njemu ni bilo kom drugom iz vlade, mislim da ovim obecanjima samo kupuju vreme i da od toga nema nista i da ce sve to da bude samo jos jedno predizborno obecanje, ali da budemo realni, ovo je jedini logicni korak koji su moje kolege malinari i mogli i trebali da preduzmu. Bili su, obecano im je, sad ce u Brisel, pa cekamo taj 31. mart. pa ako ne bude nista do tad onda opet protesti, ali tad traziti i garantovanu otkupnu cenu i jos mozda stosta posto su im tads blizu izbori pa ce morati i da pristaju na mnogo sta sto im se ne dopada.
 
to je sve sviranje****u za jeftine pare nema nista bre od bilo kake doplate nemojmo se zavaravati dzaba



Molim bez psovki i pogrdnih izraza!
 
Poslednja izmena od urednika:
Ma nije bas tako, a pogotovo ne bi bilo da su svi koji su osteceni otisli za Beograd. A verujem da su gotovo svi poljoprivrednici u Srbiji osteceni, a tamo bilo samo oko 500 ljudi. Prvi ja nisam otisao i sramota me ali pored zelje da odem jbg nije bilo para za put, srotinja brate, sta da vam kazem. Problem je u tome sto ovde na jugu ima jako mnogo malinara koji su u mnogo losijoj situaciji od kolega u zapadnoj Srbiji a sa kim god sam pricao svi podrzavaju proteste a niko nece da ide za Beograd. Neki nemaju para ko ja, neki se plase, a vecina ceka da neko umesto njih zavrsi posao. To nije u redu. Da je otislo tamo 100 000 ljudi da vidis kako bi sasvim druga prica bila. A sto se placanja tice, pa verovatno i da nema nista od toga ali moramo da se borimo pa sta bude
 
U Skanoinavskim zemljama malina kosta od 15 do 18 + evra po 1kg.Da li mozeme neko objasniti to? Sto u nekim tekstovima (u sredstvima javnog ionformisanja) , na televiziji, hladnjacari,izvoznici i prestavnici vlasti prikazuju u nekim sitnim centima jedan kilogram. Ko laze ....NET ili....?
 
Sigurno je teško usporedivat otkupnu cenu u Srbiji sa prodajnom cenom u Skandinaviji.

U prodajnoj ceni je uključena marža trgovini, trošak skladišta, uvoza, transporta, posrednika itd.
ALI
Sve te stavke ne opravdaju toliku razliku.

Ta razlika se može tumačiti kao varanje direktnih proizvođaća sa strane otkupa ili sa totalnom nesposobnošču izvoznika, da se za kvalitetnu robu naplati cena, koje predstavlja neki pošteni udio u krajnoj prodajnoj ceni.

I nažalost imam osećaj, da je dobar dio razlike uzrokovane drugim razlogom (nesposobnost), dok si izvoznici da uzmu svoj 'zarađeni' novac ne ustručavaju nudit otkupne cene ispod i najnižih kalkulacije proizvodnog troška.
 
ja sam mislio tako ali radi se o svezoj malini koja u rusiji kosta 51 euro za kilo tu sam sliku i postavio na ovaj forum (poslata od jednog mog komsije koji radi u Moskvi) mi na zalost prodajemo zamrznutu malinu ali ne i svezu treba o tomerazmisljati u buducnosti
 
A cime objasniti da kod nas otkupna cena ha ha a u marketima kao u Sabcu 1kg =520.59 din zamrznuta u nekvalitetnoj foliji i nije 100% rolend ..... gde li su udruzenja o ZASTITI POTROSACA... koja su bila aktuelna u p.i.k.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh