Najbolja cena maline -plasman 2012

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas sam bio u Surdulici, cena na otkupnim mestima 80 din, ovaj moj hladnjacar u selu jos uvek nije istaknuo cenu a predali smo mu oko 600 kg, kaze, bice cena u ponedeljak
 
Da,priča se da je bio grad.

Ne primereni postovi uklonjeni.
 
Poslednja izmena od urednika:
U Bajinoj Basti i danas malina 105 din.Pocela je da pada i kisa nadamo se mi sa ovoga kraja Srbije da ce bar malo osveziti malinjake.Videcemo sta ce biti samo da ne bude grada.:kisa::bravo:
 
U Lipolistu cena raste al je nezvanicna i dvojna ... zvanicna je 115-120 al nekima se placa i po 130 na kao na kolicinu i kvalitet ..... a ti likovi nemaju ni k. od kvaliteta i kolicine......... svasta ima na o.s.
 
Kod nas je situacija katastrofalna sto se kvaliteta tice ovo sunce i jara su naterali malinu da sazri za tri cetri dana sva pa ih sad na struku ima velicine borovnica a crvene i kao sazrele , kad pokusas da ih otkines one se spekle mozes celu grancicu otkinuti ...katastrofa , sad me samo zanima onako iz ciste radoznalosti ako bude neke kise moze li se koliko bilo oporaviti mada sam skoro siguran da od toga nema nista , ode jos jedna godina ... za ovaj posao covek stvarno mora da bude tezak ludak da bi imao volju da tera dalje , inace cena je zbog ove cele situacije krenula na gore i koliko sam cuo u nekim hladnjacama isla i do 150 din , sad nam ne vredi i da je 250 ...
 
Nije jos kasno ako padne kisa za dva-tri dana ali posle toga ni bog nam nemoze pomoci
 
Poslednja izmena od urednika:



Z
aboravih ......u macvi raste cena al tajnovito Neki naplocuju po 130 +..inace 125 je postaje normalno .... ja sutra ocekujem ponudu od Tmiske ....danas odneo uzorak i mala na otkupu smazala pola...svarno joj se dopala moja malina.
 
Poslednja izmena od urednika:
Bravo Vlade , tako je ...al samo donekle , bule je danas placao 115 ako ne lazu ljudi a sto se tice cene od 150 lepo sam objasnio da sam cuo za hladnjacu u dobrinji i jednu hladnjacu izmedju arilja i ivanjice , citaj pazljivije sledeci put !
 
Potpisujem predhodni post Zoki.... al ipak jos neki nedostatak postoji sem nejakog korenovog sistema i toplotnog udara....???? mozda nedovoljan zaliv .... ili neki mikgo-element...???
da Pole ima jos par caka,ali o njima u 4 oka uz pice
godinama sam proucavao ovu gulpu proizvodnju(glupu jer drugi skidaju kajmak a meni ostavljaju surtku,jbg da mi bar sir ostave i pri tom ne mislim na hladnjacare,jer i medju njima ima cestitih ljudi koji se zadovoljavaju onim terzicevim 40 centi,20 na troskove 20 njima znam to jer sam pricao sa dosta njih a i ima i medju njima i teskih sljamova nebi ovde da imenujem mnoge)
sto mi rece jednom milomir stojic ci rad u proizvodnji maline cenim:10 godina mi je trebalo da osvojim vilamet a miker jos uvek osvajam
da je sve tako lako gde su oni sto su sadili te silne hektare maline
ucio sam od vodecih ljudi iz ove oblasti iz srbije,da sada ne navodim koga sam sve od profesora,pisaca knjiga... imao prilike upoznati uzivo,kontakata sa kolegama iz cilea...
ali sve je glupo jel svaka cena ispod 2e gazi ljudsko dostojanstvo,bugari beru jabuke u eu za 10e po satu i placenim penzionim
smesno je nekom crncu ponuditi 2000 din da se ceo dan pece na suncu a jos smesnije je kada se vidi cena u marketu na zapadu.
mada u neku ruku je i bolje ovako jel i kurta i murta je htela da se obogati na malini!
 
Malina ovde i dalje 80 dinara, kontaktirao sam mnoge proizvodjace i pokusavam da za petak organizujem neki protest. Jer ako je istina da je cena maline u ostalim delovima Srbije oko 125 dinara onda ovo sto rade otkupljivaci ovde stvarno nije uredu i pokusacemo da se borimo protiv te pljacke pa sta bude nek bude. Neki su za to da blokiramo auto put, to ce biti vec malo teze odraditi jer to policija nikako nece dozvoliti, ja sam za opciju da ne prodajemo vise malinu dok se cena ne izjednaci sa cenom u drugim krajevima Srbije. Jer ako je tacno da je tamo cena oko 125 dinara pa meni se vise isplati da kupim neku solo hladnjacu i da ovde otkupljujem i prodajem je tamo kod vas, vise cu zaraditi na razlici u ceni nego sto cu zaraditi od 1 hektara maline koju sam proizveo.
 
Poslednja izmena:
Danas se vratio u igru onaj otkupljivac, i otkacio sam Euro-Agrar , prodao sam po prethodnoj ceni :100din vilijamet, 110 miker ,za Cacak.
 
Ovde pade kisa ali kasno mislim da nijedna cena nemoze nadoknaditi kolicinu .Sto rece moj kolega ;
Neznam nista o tome, predajem u zadrugu, dole je 110. din. od subote. Bule koliko sam cuo kupuje i u Arilju, gde neznam. Bice cena veca nego sada sigurno, ali sta vredi kad nema malo maline. Kod mene nece biti pola proslogodisnje pa sam potpuno ravnodusan...
 
pitanje za
vilamet2012
user-offline.png

Ima li kakvih preciznijih informacija oko najavljenog protesta za VIDOVDAN!!!!!!!!!!!!!!!
 
u Ivanjici 110 dinara ako se preda pre podne a 105 popodne,o ludosti,trči-juri da predaš pre podne,5 dinara je zauvar i vajdica :haha::veseljak::
 
Poslednja izmena od urednika:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh