Nabavka repromaterijala na paritet ili keš

Ovde je isto toliko na paritet.510 u eurima sa rokom plaćanja posle žetve a 540 eura sa plaćanjem u Oktobru.Vidim da ljudi uzimaju.
 
kad vdim koliko imate perepetije smuči mi se.Piso sam već da dižem sve i plaćam na jesen u kukuruzu po tržišnim cijenama.Dovuko sam sve za sjetvu i sjeme i gnojivo + kan za prehranu pšenice i ječma i prehranu kukuruza,dobio rabat 10 % plaćam na jesen u kukuruzu po tadašnjoj cijeni.Bez ugovora i kamate i ičeg drugog sve na riječ.Tačno moram sliku gazde Bisproma sliku metnuti u kuću i palit svijeću za zdravlje
 
Ovo sam čuo od kuma jer je on uzeo na tom mestu.Ja nisam uzimao tamo pa ne mogu da potvrdim 100% tačnost mada me ne bi lagao.
 
imateli kakve povlastice od pavlovic banke za beskamatni kredit za sjetvu proljetnu ja danas cuo da ce nesto biti
 
ja danas kolega bijo na prezentaciji trebalo je biti beskamatno samo da pola banka snese a pola opstina medjutim opstina nece nemaju kao para opet daju povoljne uslove za 5000.km 200.km kamate na deset mjeseci uplacujes kako hoces u jednoj rati dve ili tri to samo ko hoce za proljetnu sjetvu akcija traje do 1.aprila bez ziranata zalozis traktor auto ili neku drugu masinu moze naj vise 10.000 da se dobije
 
ma da pa malo obrada kredita , pa ne dobiješ gotovinu nego po predračunu pa ta firma banki malo doda , al mora se nekako pripremiti za sjetvu. Nego kod kredita uglavnom kamata nije problem , češće glavnica zadaje probleme ( znam i po sebi ) :haha::haha::haha:
 
znam kolega i ja se slazem za kredit i nisan ljubitelj i nisam ga nikad uzimo ali ovo kome treba pare su na ruke i kamata je 200.km nema obrade vracas kad imas para nje ograniceno ratama to je organizovala zemljoradnicka zadruga nasa da pompgnu seljaku zbog prosloogodisnje suse a da nema ovoga mnogi nebi ima li srestava za proljetnu sjetvu i cak nebi ni sijali bolje je uzet od banke vec od komsije pa mu budes citav zivot duznik zato sto je jednom pomogo:ppozdrav:
 
slazem se, ja uglavnom prodam tele ili junad i obavim sve poljo prolecne radove, :) mada i to tesko ide..
 
Kod nas je do ove godine bilo uzimanje vestackog djubriva na paritet za psenicu preko "AD Dragan Markovic".Jeste da nisu bili bas nesto povoljni uslovi,ali mnogima je znacilo.Danas isao da se raspitam,kad ono-ne daju nista. ::jako_besan::
 
ja sam uzeo nesto vestaka urea kutina 1000kg i seme kukuruza cetiri vrece na odlozeno,do jeseni...
 
Trenutno jurim banke za kratkorocni kredit ako mi nedaju moracu na odlozeno nazalost jer sam primoran.Najbolje je kupiti sve za kes ko god moze i izbeci zelenase.
 
Nazad
Vrh