Nabavka repromaterijala na paritet ili keš

Ja nisam još jurio za ureju ali ću gledati da bude u evrima sa isplatom do kraja godine.
 
Ja dih voleo da mogu da dam kes i da nemislim.Ovako mi ostaje da jurim da mi neko da na odlozeno kao i diklofen a na kraju ako ni to ne uspe uzecu na peritet.
 
Šta će biti sa paritetima gledao sam neke emisije o Poljoprivredi i razna udruženja i asocijacije su dali predlog Ministarstvu-Vladi da se nešto uradi po tom pitanju.
 
Ja pitao juce, kazu, djubrivo je tu, mozes da ga uzmes, ali mi paritete, a ni cene nemamo..Ja se jos razmisljam sta da radim, najblizi sam resenju pola-pola.
 
U mom kraju ove godine nema zaduzanja na paritet. Ili kes, ili finansijsko zaduzenje.

Ja cu ove godine seme kupovati za kes, a djubrivo na finansijsko zaduzenje. Procenio sam da ce euro na leto biti povoljniji nego danas, pa na osnovu te matematike sam izracunao da mi je bolje zaduzenje, nego odmah da platim.
 
Kako god izračunaš finansijsko zaduženje jako nepovoljno ,kamate od 12-25% za 6 meseci.
Ko je prinuđen na takav vid zaduženja bolja opcija mu je banka i isplata dobavljaču oko 1% mesečno.
Ili neka sačeka još malo da vidi hoće li ministarstvo izaći sa subvencionisanim kreditima.
Mene je najviše iznenadila GE ponuda o zaduženju u dinarima.
 
Pa, naprimer AN za kes je 38 dinara, a za placanje u julu je 38 eura. Po nekom kursu od 110 din/eu koji ocekujem, skuplje je za 10%. Kamata za kredit, troskovi obrade kredita bi bila visa, pa mislim da je ok trgovina. Isto tako i moje pare da dam odmah, ili orocim na 7 meseci, slican efekat bih imao.
 
Pa, naprimer AN za kes je 38 dinara, a za placanje u julu je 38 eura. Po nekom kursu od 110 din/eu koji ocekujem, skuplje je za 10%. Kamata za kredit, troskovi obrade kredita bi bila visa, pa mislim da je ok trgovina. Isto tako i moje pare da dam odmah, ili orocim na 7 meseci, slican efekat bih imao.

Kad je u pitanju odlozeno placanje u evrima na jesen ili cak paritet, razlika ako je za samo 10 % vise to nije strasno uopste.
Pa ljudi su pukli prosle godine na paritet i do 50%
 
ja nemam kamate dižem robu i plaćam do 31.12. i to je to.Sad dal u robi ili parama po volji.Tako sam i MAP uzeo još jesenas do berbe kukuruza a paritet po tadašnjim cijenam zrna a sadašnjim gnojiva i preklapamo
 
Nazad
Vrh