Na današnji dan

dejan 351

Zaslužan član
Učlanjen(a)
18 Dec 2010
Poruka
5.442
Lokacija
Smederevo
“Osećao se gospodarem vremena i preko njega gospodarem znanja, a kako je verovao da znanje otvara vrata svakoj težnji za boljitkom, osećao se i gospodarem svoje sudbine.”
Na današnji dan, 1924. godine rođen je književnik Aleksandar Tišma (preminuo 15. februara 2003. godine)

 
Poslednja izmena:
Na današnji dan, 1962. godine rođen je muzičar Goran Čavajda Čavke (preminuo 16. februara 1997. godine)

 
Na današnji dan, 1969. godine u znak protesta protiv sovjetske okupacije spalio se češki student Jan Palach, preminuo je 3 dana kasnije u Pragu.

 
Na današnji dan, 1927. godine preminuo je geograf, predsednik Srpske kraljevske akademije, rektor Beogradskog univerziteta Jovan Cvijić

 
Na današnji dan, 2009. godine preminuo je novinar, publicista i filmski kritičar Bogdan Tirnanić

 
Na današnji dan, 1942. godine rođen je američki bokser Cassius Clay (Muhammad Ali), preminuo 3. juna 2016. godine

Слика може да садржи: 1 особа

 
Na današnji dan, 1949. godine rođen je američki komičar Andy Kaufman (preminuo 16. maja 1984. godine)

Слика може да садржи: 1 особа, осмехује се

 
Na današnji dan, 1904. godine rođen je američki glumac Cary Grant (preminuo 29. novembra 1986. godine)

Слика може да садржи: 1 особа, поглед изблиза

 
"Velika ljubav je velika usamljenost."
Na današnji dan, 1909. godine rođen je pisac i pesnik Oskar Davičo ( preminuo 30. septembra 1989. godine)
Слика може да садржи: 1 особа

 
Pre 15. godina,skupili se mi kod drugara da krunimo kukuruze,polumamurni pijemo kafu,kad dolazi njegov komšija-deda.Jeste čuli jutros umro Moša Pijada...mi popadali...ta šta se smijete,id'te u mater'nu,ja jutros gled'o na televiziji...a on gled'o podsećanje na današnji dan.😂
 
Na današnji dan, 1943. godine rođena je američka pevačica Janis Joplin (preminula 4. okrobra 1970. godine)

Слика може да садржи: 1 особа, осмехује се

 
Nazad
Vrh