Na šta obratiti pažnju prilikom kupovine traktora

tragtor

Član
Učlanjen(a)
11 Avg 2007
Poruka
20
Lokacija
Bač
Šta je prvo što pitate kada se raspitujete o traktoru, i na koje još stavke obraćate pažnju. :sta:
 
Radni sati, da nije farban, stanje guma, da nije pran motor i zadnji most....to su par sitnica koje možeš da vidiš i koje mogu mnogo toga da ti kažu, posle na red dolazi stanje motora koje ćeš ako se ne razumeš u mehaniku najbolje proveriti u polju, plug i cepaj 20 min. Ako je prodavac čist i ništa ne krije od tebe, dozvoliće ti da to uradiš. Ja se bavim i auto mehanikom, pa mi je dovoljno da ga "oslušnem", ali ipak odem i u polje, da ga stvarno opteretim, a usput proverim i menjač i stanje hidraulike. To bi na brzinu bilo to, samo se nov traktor kupuje opušteno!
 
moze li torpedo deutz 7506 sa prednjom vucom, vuci trobrazni plug:haha:
treba mi nesto sto vuce 3 brazde, a ne bih uzimao "devedesetku"
 
Moze on da vuce ali u garenju 10 do 15 cm pravo oranje nema sanse a pravo oranje znaci od 25-30 cm

90 tka je sranje toliko je jaka da sama sebe pojede !

kupi rusa 892 ili 820! sa 820-tkom mozes da ores sa 3x30 cm 25- 27 cm dubine
a sa 892 deri sa 3x35cm ista dubina ! 25- 27! Nema potrebe za vecom dubinom jer se onda izorava neplodna zemlja! Znaci do 30 cm dubine !
 
Neko nepisano pravilo ti je da za dobro duboko oranje treba oko (zavisno od zahvata plužnog tela) 30ks po brazdi.
 
e sad sam se smorio :sta:
Rus mi se ne svidja, i ne zelim da ga kupim.
A za deutz 90 sam cuo da je sranje, i da ne valja...
pa mislim da mi je najbolje da uzmem 75.
imam vec deutz 40 sa jednom brazdom i uzmem jos 75 sa 2 brazde, i eto 3 brazde duboke :ppozdrav:
 
da majstore ali ces morati da servisiras dva traktora a ne jedan ! A ako imas para za rasipanje samo izvoli! :cao:
 
Dragan18 je napisao(la):
da majstore ali ces morati da servisiras dva traktora a ne jedan ! A ako imas para za rasipanje samo izvoli! :cao:

Pa ovde je normalno da se ima vise traktora... dva tri pet ...deset.....
dobro, prosek je dva do tri.
a jedan traktor, to je sitno ::lose::
 
Uhhh, gde mi živimo, gledam danas na tv-u priča čovek o povraćaju novca od države, kupio je traktor za 28000 na kredit i obratio se ministarstvu, a oni mu kažu da traktor NIJE POLJOPRIVREDNA MAŠINA, nego da je radna i da se može koristiti u druge svrhe te stoga ne podleže povraćaju, dok priključne mašine podležu tome. Iako čovek ima uredno prijavljeno gazdinstvo i osiguranik je preko poljoprivrede i traktor mu je osnovno sredstvo za rad, oni se i dalje drže gore pomenutog, pa je..m im sve po spisku! :nono: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::jako_besan::
 
Prošle godine je bilo subvencija za sve vrste sušara, a ove za sve samo ne za sušare za žitarice... A ja baš takvu kupio. ::lose::
 
U zavisnosti od tla koje obradjujes ova tvoja jednacina je veoma neprecizna.... To onako iz iskustva.... Ko neveruje nek dodje da proba...
 
kod nas 40 ks po brazdi i da ti traje masina dugo i nemuci se i neinteresuje te kakva je zemlja
idealno rus 82.x i bilio koji dvobrazni plug
moze i 30 ks po brazdi ali onda treba cekati idealne uslove za oranje
nama je merilo ferga koji sa nepunih 40 ks ore jednu brazdu 30 cm dubine bez problema
 
Nazad
Vrh