Na šta obratiti pažnju prilikom kupovine traktora

tragtor

Član
Učlanjen(a)
11 Avg 2007
Poruka
20
Šta je prvo što pitate kada se raspitujete o traktoru, i na koje još stavke obraćate pažnju. :sta:

Čugi

Zaslužan član
Učlanjen(a)
15 Avg 2007
Poruka
2.117
Radni sati, da nije farban, stanje guma, da nije pran motor i zadnji most....to su par sitnica koje možeš da vidiš i koje mogu mnogo toga da ti kažu, posle na red dolazi stanje motora koje ćeš ako se ne razumeš u mehaniku najbolje proveriti u polju, plug i cepaj 20 min. Ako je prodavac čist i ništa ne krije od tebe, dozvoliće ti da to uradiš. Ja se bavim i auto mehanikom, pa mi je dovoljno da ga "oslušnem", ali ipak odem i u polje, da ga stvarno opteretim, a usput proverim i menjač i stanje hidraulike. To bi na brzinu bilo to, samo se nov traktor kupuje opušteno!

Gabri_Su

Član
Učlanjen(a)
29 Jul 2008
Poruka
72
moze li torpedo deutz 7506 sa prednjom vucom, vuci trobrazni plug:haha:
treba mi nesto sto vuce 3 brazde, a ne bih uzimao "devedesetku"

Dragan18

Član
Učlanjen(a)
10 Avg 2008
Poruka
5.473
Moze on da vuce ali u garenju 10 do 15 cm pravo oranje nema sanse a pravo oranje znaci od 25-30 cm

90 tka je sranje toliko je jaka da sama sebe pojede !

kupi rusa 892 ili 820! sa 820-tkom mozes da ores sa 3x30 cm 25- 27 cm dubine
a sa 892 deri sa 3x35cm ista dubina ! 25- 27! Nema potrebe za vecom dubinom jer se onda izorava neplodna zemlja! Znaci do 30 cm dubine !

Čugi

Zaslužan član
Učlanjen(a)
15 Avg 2007
Poruka
2.117
Neko nepisano pravilo ti je da za dobro duboko oranje treba oko (zavisno od zahvata plužnog tela) 30ks po brazdi.

Gabri_Su

Član
Učlanjen(a)
29 Jul 2008
Poruka
72
e sad sam se smorio :sta:
Rus mi se ne svidja, i ne zelim da ga kupim.
A za deutz 90 sam cuo da je sranje, i da ne valja...
pa mislim da mi je najbolje da uzmem 75.
imam vec deutz 40 sa jednom brazdom i uzmem jos 75 sa 2 brazde, i eto 3 brazde duboke :ppozdrav:

Dragan18

Član
Učlanjen(a)
10 Avg 2008
Poruka
5.473
da majstore ali ces morati da servisiras dva traktora a ne jedan ! A ako imas para za rasipanje samo izvoli! :cao:

Gabri_Su

Član
Učlanjen(a)
29 Jul 2008
Poruka
72
Dragan18 je napisao(la):
da majstore ali ces morati da servisiras dva traktora a ne jedan ! A ako imas para za rasipanje samo izvoli! :cao:
Pa ovde je normalno da se ima vise traktora... dva tri pet ...deset.....
dobro, prosek je dva do tri.
a jedan traktor, to je sitno ::lose::

Čugi

Zaslužan član
Učlanjen(a)
15 Avg 2007
Poruka
2.117
Uhhh, gde mi živimo, gledam danas na tv-u priča čovek o povraćaju novca od države, kupio je traktor za 28000 na kredit i obratio se ministarstvu, a oni mu kažu da traktor NIJE POLJOPRIVREDNA MAŠINA, nego da je radna i da se može koristiti u druge svrhe te stoga ne podleže povraćaju, dok priključne mašine podležu tome. Iako čovek ima uredno prijavljeno gazdinstvo i osiguranik je preko poljoprivrede i traktor mu je osnovno sredstvo za rad, oni se i dalje drže gore pomenutog, pa je..m im sve po spisku! :nono: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::jako_besan::

branko

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16 Mar 2008
Poruka
8.316
Prošle godine je bilo subvencija za sve vrste sušara, a ove za sve samo ne za sušare za žitarice... A ja baš takvu kupio. ::lose::

mityoo

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Dec 2008
Poruka
9.142
U zavisnosti od tla koje obradjujes ova tvoja jednacina je veoma neprecizna.... To onako iz iskustva.... Ko neveruje nek dodje da proba...

kloki

Član
Učlanjen(a)
20 Apr 2008
Poruka
1.244
kod nas 40 ks po brazdi i da ti traje masina dugo i nemuci se i neinteresuje te kakva je zemlja
idealno rus 82.x i bilio koji dvobrazni plug
moze i 30 ks po brazdi ali onda treba cekati idealne uslove za oranje
nama je merilo ferga koji sa nepunih 40 ks ore jednu brazdu 30 cm dubine bez problema

Vrh